Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Google zvažuje možnost ukládání kryptoměn do digitálních karet

Google zvažuje možnost ukládání kryptoměn do digitálních karet

Google zvažuje možnost ukládání kryptoměn do digitálních karet
Zdroj: elpais.com

Podle posledních zpráv agentury Bloomberg uvažuje Google o umožnění držení některých největších kryptoměn (např. Bitcoin) v digitálních kartách, expandoval by tak možnosti platformy Google Pay, kterou již pár let provozuje.

Google za tímto krokem navázal partnerství s důležitými institucemi kryptoměnové oblasti – nyní se jedná o společnosti Coinbase a BitPay. Podle vyjádření je patrné, že uživatelé budou moci kryptoměny v kartách pouze držet, platby budou stále možné pouze běžnými měnami.

Google zavedení kryptoměn mezi své finanční služby dlouhou dobu odmítal, politika společnosti se ale v posledních měsících změnila. Prvním impulsem byl nástup Arnolda Goldberga do společnosti, bývalého vysoce postaveného manažera společnosti PayPal.

Podle Billa Readyho, šéfa komerčních záležitostí ve společnosti Google, jsou kryptoměny v hledáčku společnosti již nějakou dobu.

"Krypto je oblast, kterou už delší dobu sledujeme. S rostoucí poptávkou a zájmem jak u běžných uživatelů, tak u obchodníků, roste i ten náš," dodal Ready.

Další Readyho komentáře naznačují, že nová navázaná partnerství jsou součástí širší strategie za účelem integrace větší oblasti finančních služeb zahrnující i kryptoměny.

Snaha dohnat Apple a jiné konkurenty

Google strávil již pár let vyvíjením různých finančních služeb skrze partnerství v bankovním sektoru. Záměry jsou však pouze na zlepšení technické infrastruktury, společnost v žádném případě neplánuje zavedení nějakých svých vlastních finančních produktů.

"Google nemá žádný záměr na tom stát se bankou," řekl Ready.

V tomto směru ale poněkud pokulhává za ostatními giganty, jako je např. Apple. Podle průzkumů Google roku 2020 zastřešoval v USA provádění pouze 4 % bezkontaktních plateb (za sledovaný rok). Tato skutečnost byla některými odborníky označována za totální selhání. Google Pay ale např. velmi dobře prorazila v Indii.

Rozšíření oblasti zájmu též o kryptoměny můžeme chápat jako snahu o změnu trendu, logickým krokem je tak navazování dalších důležitých partnerství. Google se (po špatné zkušenosti v USA) bude snažit do Google Pay integrovat více funkcí. Nová jakási "digitální peněženka" tak bude kromě držení kryptoměn umožňovat nahrát i např. digitální skipasy nebo očkovací certifikáty.

Závěr

Je pravděpodobné, že snahu Google budou brzy následovat i další konkurenční společnosti. Potenciální úspěch může znamenat další adopci kryptoměn do každodenního života a nyní je otázkou, zda společnosti budou za tímto účelem vyvíjet své vlastní nástroje, nebo použijí již existující (např. QRDO).

Reklama
Reklama

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
  • Jedna z nejvíce bezpečných peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
+0,82%
Aktuální cena
$26 410
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
-0,48%
Aktuální cena
$1 839
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-7,8%
Aktuální cena
$258,1

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo