Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Víte do jakých akcií investuje Bill Gates? Tomu nebudete věřit!

V tomto článku jsme se blíže podívali na čtyři akcie, které tvoří více jak 81 % investičního portfolia Billa Gatese. Budete tyto akcie znát?

Publikováno
Víte do jakých akcií investuje Bill Gates? Tomu nebudete věřit!
Zdroj: Depositphotos.com

Bill Gates je podle Forbesu osmý nejbohatší člověk na zemi, který disponuje jměním v hodnotě 127,7 miliardy USD. Po dlouhá léta se však držel na samém vrcholu tohoto prestižního žebříčku.

Není žádným tajemstvím, že většinu tohoto jmění vybudoval díky společnosti Microsoft, jíž je spoluzakladatel, ale tím jeho investice zdaleka nekončí. V tomto článku se podíváme na jeho 4 nejvýznamnější akciové investice, které tvoří víc než 81 % jeho portfolia.

Hodnota akciového portfolia Billa Gatese se pohybuje okolo 46 miliard USD s tím, že většina kapitálu je alokována v pouhých čtyřech akciích. Nejvýraznější podíl na portfoliu mají akcie Microsoft, které tvoří 33 % jeho portfolia.

Další akcie, do kterých Gates investoval, jsou Berkshire Hathaway s podílem v portfoliu 17 %, Waste Management s podílem v portfoliu 16 % a akcie Canadian National Railway s podílem v portfoliu 15 %. Nyní si již pojďme tyto jednotlivé akcie blíže představit.

1) Berkshire Hathaway

Tato známá společnost, především díky Warrenu Buffetovi, i přes svůj meziroční růst tržeb o 20,68 % v letošním roce očekává jejich propad.

Ztráta by se měla pohybovat okolo 30 miliard USD, nicméně by měla být podle predikce kompenzována v roce 2025, kdy jsou očekávány rekordní tržby. Společnost nevyplácí dividendy a 15,46 % jejích akcií vlastní insiders.

Akcie Berkshire Hathaway se obchodují v rostoucím trendu s několika supportními zónami, které mohou investorům sloužit jako cenové úrovně pro přikoupení akcií do portfolia. Nejbližší support se nachází na hodnotě předchozího high na ceně 360 USD za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Berkshire Hathaway
Měsíční akciový graf společnosti Berkshire Hathaway

2) Waste Management

Akcie Waste Management se opět obchodují v agresivním cenovém růstu poté, co si odbyly téměř dvouletou konsolidaci na svých cenových maximech. Z této konsolidace se nově stal nejbližší support, od kterého se trh může v případě cenového poklesu opět odrazit do růstového trendu.

Společnost vykázala meziroční růst tržeb 3,83 % a s mírným růstem se počítá i v nadcházejících letech. V letošním roce se očekává růst tržeb na hodnotu 21,6 miliardy USD a v roce 2025 dokonce na hodnotu 23 miliard USD. Společnost vyplácí kvartální dividendu 0,75 USD za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Waste Management
Měsíční akciový graf společnosti Waste Management

3) Canadian National Railway

Akcie Canadian Railway se obchodují v rostoucím trendu, přičemž respektují hodnotu rostoucí trendové čáry. Tempo růstu se v roce 2022 zpomalilo s tím, že trh má v současné době problém tvořit vyšší cenová maxima. Pokud by hodnota akcií klesla pod úroveň trendové čáry, může nastat pokles až na hodnotu nejbližšího supportu.

Tržby této společnosti jsou v čase konstantní a pohybují se okolo 13 miliard USD. Tuto hodnotu by si tržby společnosti měly udržet i v nadcházejících dvou letech. Canadian Railway nabízí investorům kvartální dividendu 0,63 USD za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Canadian National Railway
Měsíční akciový graf společnosti Canadian National Railway

Závěr

V tomto článku jsme se blíže seznámili se čtyřmi akciemi, které tvoří největší část investičního portfolia miliardáře Billa Gatese. Všechny zmíněné akcie vykazují stabilní a dlouhodobý růstový trend.

Ač je velmi koncentrované, je toto portfolio velmi diverzifikované, protože každá ze společností působí ve zcela jiném tržním segmentu.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎