Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » V Jižní Koreji chtějí razantně danit zisky z kryptoměn. Opozice se staví na odpor

V Jižní Koreji chtějí razantně danit zisky z kryptoměn. Opozice se staví na odpor

V Jižní Koreji chtějí razantně danit zisky z kryptoměn. Opozice se staví na odpor
Zdroj: archiv.hn.cz

Jižní Korea provádí další zákonné úpravy ve věci kryptoměn. Takzvaná "Země ranního klidu" naštěstí ale nijak nepokračuje ve šlépějích Číny. Lidé mohou svobodně obchodovat s kryptoměnami, zabývat se jimi a cokoli jiného – tedy pokud platí daně.

Daňový zákon

Jihokorejský ministr financí a místopředseda vlády Hong Nam-ki informoval, že jeho země postupuje podle plánu zdanit zisky z obchodování s kryptoměnami od roku 2022, uvedl ve zprávě The Korea Times. Zákon má vejít v platnost 1. ledna roku 2022.

Výsledek by měl být takový, že se bude vybírat 20% daň z kryptoměnových zisků přesahujících 2,5 milionu wonů, což je asi 1 125 USD. Týká se to zisku dosaženého během jednoho roku. Změna měla původně vstoupit v platnost 1. října, ale byla odložena kvůli problémům s daňovou infrastrukturou.

Kryptoměny pod drobnohledem

Jihokorejské regulační orgány ztenčují prostor mezi burzami a kryptoměnovými investory. V provincii Gyeonggi, nejlidnatější provincii v zemi, úřady zabavily digitální aktiva v hodnotě přibližně 5 milionů dolarů od 1661 investorů, kteří ze svých kryptoměn neplatili daně. Podle Bitcoin.com tito jednotlivci dluží více než 12 milionů dolarů.

"Jedná se o největší částku zabavenou v kryptoměnách v historii země," prohlásil vedoucí daňového oddělení v Gyeonggi, Kim Min-Kyung.

Mezitím pouze 22 ze 66 identifikovaných burz v zemi dokázalo získat licenci k podnikání na trhu s kryptoměnami. Ostatní s největší pravděpodobností budou nuceni pozastavit nebo ukončit svou činnost.

Návrh o úpravě zákona

Opoziční strana v Jižní Koreji chce tento zákon upravit a zpozdit. Návrh úpravy zákona obsahuje zvýšení rozpětí na 42 tisíc – 251 tisíc dolarů se sazbou 20 %, přičemž nad touto hranicí by platila daň 25 %. Úprava se také týká data platnosti zákona, které má být posunuto o rok.
"Není správné ukládat daně v době, kdy je právní definice virtuální měny nejednoznačná," řekl zástupce Cho Myung-hee ze strany People Power Party.
Dodal, že záměrem je snížit daňový základ na úroveň daně z příjmů z finančních investic, aby investoři do virtuálních měn neměli žádné nevýhody.
Na druhou stranu minulý týden jihokorejský ministr financí a místopředseda vlády Hong Nam-ki prohlásil, že současná legislativa je připravena na 1. ledna nadcházejícího roku a že jakákoli další zpoždění povedou ke ztrátě důvěry veřejnosti ve vládní politiku a podlomí stabilitu legálního systému.

Osvobození NFT?

Non-fungible tokens – NFT, se prozatím zdají být osvobozeny od daní z kryptoměn. Problém je pravděpodobně v tom, že Jižní Korea je v současné době neklasifikuje jako digitální aktiva. Při pohledu na aktuální statistiky můžeme poměrně jednoznačně vidět, že zájem o NFT roste.

Počet aktivních NFT adres je aktuálně na rekordních hodnotách a překročil poprvé v historii hranici 70 000. Jak můžete vidět v grafu, NFT oblast zažívá prudký nárůst.

Mějte však na paměti – jedná se stále o poměrně nový sektor, který láká hlavně spekulanty, jenž chtějí především rychle vydělat. Buďte proto nanejvýš opatrní.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
+0,32%
Cena
$24 581
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-2,9%
Cena
$319,7
Graf posl. 7 dní
Graf Ripple
Změna za 24h
-0,93%
Cena
$0,38

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo