Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Uživatelé Coinbase se konečně dočkají obchodování derivátů!

Uživatelé Coinbase se konečně dočkají obchodování derivátů!
Zdroj: coinbase.com

Kryptoměnová burza Coinbase po nedávném získání potřebného regulačního povolení nyní nově otevře možnost obchodování perpetual futures derivátů maloobchodním klientům.

Coinbase International Exchange držící licenci třídy F dle BMA (Bermuda Monetary Authority), nyní získává další regulační povolení, jež nadále umožňuje rozšířit nabídku o perpetual futures pro klienty mimo USA. Obchodování s futures kontrakty je velmi oblíbeným sektorem krypto trhu jako takového a není divu, že zde Coinbase plánuje obsadit vlastní místo.

Coinbase International původně poskytovala služby v oblasti kryptoměnových derivátů výhradně institucionálním investorům. Nicméně s nejnovějším povolením bude platforma nabízet regulované futures kontrakty přímo na své platformě Coinbase Advanced, a to již v následujících týdnech. Dle informací burzy budou futures účty spravovány společností Coinbase Bermuda a zároveň stále spadat pod dohled BMA.

Dle statistik tvoří celých 75 % obchodního objemu s kryptoměnami právě trh s deriváty. Důvody snažení Coinbase o získání schválení pro poskytování futures retailovým obchodníkům jsou zde tedy naprosto očividné. Coinbase zároveň podtrhuje, že burza sama o sobě nikdy nepůsobí jakožto market-maker neboli tvůrce trhu. Burzovní likvidita bude i v tomto případě zabezpečována prostřednictvím renomovaných, nezávislých poskytovatelů likvidity, kteří stejně jako samotná burza již podstoupili důkladné regulační kontroly.

Burza zároveň zmiňuje, že po povolení perpetual futures se z Coinbase stane bezpečné a z regulačního pohledu stabilní útočiště pro retailové obchodníky. Všichni potenciální klienti navíc budou muset podstoupit proces hodnocení jejich způsobilosti pro určité produkty před otevřením obchodního účtu Coinbase Advanced, což lze považovat za rozumný krok. Ostatně, pokud se vy sami máte v plánu pustit do futures obchodování, je třeba si uvědomit náležitá rizika.

Jak jsme zmínili výše, burza Coinbase získala povolení ze směru NFA do měsíce poté, co proběhlo povolení pouze pro vybrané institucionální klienty v USA. Zajímavým faktem zde je, že Coinbase expanduje na mezinárodním i domácím poli i přes letošní právní spory s Komisí pro kontrolu cenných papírů a burz (SEC) týkající se některých svých produktů. SEC podala žalobu proti Coinbase během června 2023, ve které burzu obvinila z prodeje neregistrovaných cenných papírů.

Brian Armstrong, CEO Coinbase, je momentálně takříkajíc rytířem bojujícím za přežití kryptoměn a s nimi spojených služeb v USA. Pokud se chcete dozvědět více o regulačním boji Coinbase vs. SEC, doporučujeme zhlédnout následující rozhovor:

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.