Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tyto akcie jsou letos připraveny na růst o desítky procent! Které to jsou?

Seznamte se s třemi akciemi, které mají letos nejlepší předpoklady pro výrazný růst. Proč by tomu tak mohlo být?

Publikováno
Tyto akcie jsou letos připraveny na růst o desítky procent! Které to jsou?
Zdroj: depositphotos.com

Investování na akciovém trhu je strategická hra založená na analýze trendů, zisků a tržních pozic. Žádnou investici vám samozřejmě doporučit nemůžeme, není ale od věci být informovaný o titulech, které momentálně mohou nabízet zajímavé investiční příležitosti.

Pak už je na každém jednotlivém investorovi, aby na základě fundamentální a technické analýzy usoudil, zda zmíněné akcie dávají smysl.

V tomto článku se každopádně podíváme na tři akcie, které pro letošek slibují mnohé. Nabízí bližší pohled na jejich potenciál a důvody, proč by mohly v příštích 12 měsících dosáhnout značného růstu.

1. McDonald’s: Odolná dividendová akcie

Přestože společnost McDonald’s v uplynulém roce nedosáhla výkonnosti indexu S&P 500, je to akcie, kterou byste neměli přehlížet. Tento gigant v oblasti rychlého občerstvení zaznamenal v roce 2023 nárůst svých akcií o 12,5 % – přibližně polovina oproti 24% zisku benchmarku amerického akciového trhu.

Společnost však v posledním čtvrtletí vykázala solidní výkonnost, přičemž tržby a zisk na akcii (EPS) vykázaly působivý růst. Analytici předpovídají pokračující, i když pomalejší růst zisků v příštích pěti letech.

Vývoj ceny akcií McDonald’s za posledních 12 měsíců

Proč investovat do akcií McDonald’s?

  • Konzistentní plátce dividend: McDonald’s má dlouhou historii vyplácení dividend, které konzistentně zvyšuje již 47 let po sobě – jedná se tak o dividendového aristokrata.
  • Růstové vyhlídky: Přestože je McDonald’s zralou společností, stále roste díky svým inovativním strategiím a síle globální značky.
  • Nižší volatilita než širší trh: McDonald’s se nabízí jako bezpečnější investiční alternativa s nižší volatilitou než širší trh.

2. Amazon: Existuje jen málo překážek, které by ho mohly zastavit

Společnost Amazon se připravuje na silný čtvrtý kvartál roku 2023, přičemž prognózy tržeb naznačují rostoucí trend.

Analytici očekávají, že celkové tržby společnosti překonají prognózu Wall Street, k čemuž přispěje silná sezóna online prodejů v USA. Odhaduje se, že tržby společnosti v USA za čtvrté čtvrtletí dosáhnou přibližně 104,3 miliardy USD, což znamená meziroční nárůst o 11,7 %.

Vývoj ceny akcií Amazon za posledních 12 měsíců

Proč investovat do akcií Amazon?

  • Dominantní postavení na trhu: Amazon drží na e-commerce trhu 50% podíl, což dokazuje jeho dominantní postavení v odvětví. Největší tržní podíl drží i na rychle rostoucím trhu cloud computingu. Amazon Web Service vede s 32 % před Azure od Microsoftu s 22% tržní podílem.
  • Inovativní služby: Očekává se, že zavedení služeb jako Buy with Prime a Supply Chain by Amazon bude významným motorem růstu tržeb společnosti.
  • Silné finanční výsledky: Neustálý růst tržeb a zisku na akcii činí ze společnosti Amazon investici se zajímavým potenciálem.

3. Arista Networks: Vycházející technologická hvězda

Společnost Arista Networks vykazuje dobrou výkonnost, její akcie za poslední rok více než zdvojnásobily svou hodnotu.

Společnost se opírá o silnou institucionální podporu, a to i v době, kdy byly nálady vůči technologickým akciím medvědí. Arista Networks vykazuje v posledních třech letech působivé tempo růstu tržeb a zisku na akcii, což neuniklo pozornosti institucionálních ani retailových investorů.

Vývoj ceny akcií Arista Networks za posledních 12 měsíců

Proč investovat do akcií Arista Networks?

  • Konzistentní růst: Arista Networks trvale vykazuje pozitivní růst tržeb a zisku na akcii.
  • Silná institucionální podpora: Společnost se těší silné institucionální podpoře, což svědčí o důvěře trhu.
  • Potenciál k dalšímu úspěchu: Vzhledem k historické výkonnosti a silným základům je pravděpodobné, že společnost bude pokračovat ve svém vzestupném trendu.

Závěr: Diverzifikace a potenciální růst

Společnosti McDonald’s, Amazon a Arista Networks představují zajímavé investiční příležitosti. McDonald’s nabízí stabilitu a konzistentní dividendy, Amazon je připraven na výrazný růst a dominanci na trhu a Arista Networks vykazuje potenciál jako vycházející technologická hvězda.

Diverzifikace portfolia těmito akciemi může vést k významným výnosům s benefitem dodržení vyvážené investiční strategii. Jak už však bylo řečeno úvodem, chcete-li investovat do jednotlivých akcií, je třeba provádět jejich důkladnou analýzu. Pokud na tuto činnost nemáte dostatek času, bude pravděpodobně rozumnější, dáte-li přednost pasivnímu investičnímu přístupu.

Líbil se vám tento článek?
8
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎