Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Tyto 4 populární akcie se nyní obchodují okolo 12měsíčního minima – Nastal čas na nákup?

Tyto 4 populární akcie se nyní obchodují okolo 12měsíčního minima – Nastal čas na nákup?

Tyto 4 populární akcie se nyní obchodují okolo 12měsíčního minima - Nastal čas na nákup?
Zdroj: depositphotos.com

Akciový index S&P 500 meziročně vzrostl o cca 30 % a Buffettovo valuační měřítko nebo Shillerovo P/E ratio ukazují americký akciový trh stále jako nadhodnocený. Může se tak zdát, že neexistují na největším akciovém trhu světa žádné příležitosti ke zhodnocení volných finančních prostředků.

Je skutečně obtížné najít na trhu hodnotové akcie, když téměř nulové úrokové sazby a agresivní kvantitativní uvolňování zvýšily ceny řady akciových titulů do závratných výšin. A to nesmíme zapomínat, že ekonomika nadále trpí globální pandemií, problémy v dodavatelském řetězci, klimatickými změnami a nedostatkem polovodičů, abychom jmenovali alespoň některé z negativních faktorů.

I když je však celkový trh nadhodnocený, stále existují mezi akciemi kótovanými na amerických burzách potenciální příležitosti ke zhodnocení. Tato jména se z různých důvodů dostala do nemilosti investorů, ale stále se objevují v portfoliích několika fondů, jejichž manažeři věří v jejich lepší vyhlídky.

1. Alibaba

Vývoj ceny akcií Alibaba za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Čínský e-commerce gigant Alibaba se obchoduje (k 11.10.) za 155,5 dolaru za akcii, což je nějakých 12 % nad jeho 52týdenním minimem 138,4 dolaru. Akcie Alibaba v posledním roce prodělaly bouřlivý vývoj a nyní se obchodují na cca polovině svého maximálního ohodnocení.

Akcie Alibaba ztratily hodně na síle, když se čínské regulační orgány kvůli obavám z porušení antimonopolních pravidel a bezpečnosti dat pustily do velkých technologických firem. Na nových regulacích se stále pracuje a není jasné, jak ovlivní ziskovost a budoucnost Alibaby a dalších technologických společností.

Mnozí institucionální investoři však jsou i nadále přesvědčeni, že jakmile se situace více vyjasní, Alibaba se vrátí na svou předchozí růstovou trajektorii. Omezení růstu technologického odvětví by koneckonců omezilo i hospodářský růst celé země.

2. Bristol-Myers Squibb

Vývoj ceny akcií Bristol-Myers Squibb za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Jedna z největších světových farmaceutických společností Bristol-Myers Squibb, se obchoduje za 57,3 dolaru za akcii, což je pouze půl dolaru nad jejím 52týdenním minimem 56,8 dolaru.

Akcie Bristol-Myers Squibb jsou klasickým případem, kdy akciový trh dramaticky přehání reakci na navrhovanou legislativu. Ve Sněmovně reprezentantů amerického Kongresu se připravuje návrh zákona, který by umožnil zdravotnickému systému Medicare vyjednávat s farmaceutickými společnostmi o cenách léků. Pokud projde Kongresem a bude podepsán, odhaduje se, že by mohl americký farmaceutický průmysl připravit až o 50 miliard dolarů ročních příjmů. Pro srovnání, v loňském roce dosáhl tento průmysl příjmů ve výši 539 miliard dolarů.

Vezmeme-li v úvahu, že 37 % příjmů společnosti Bristol-Myers Squibb je generováno mimo USA, v nejhorším možném scénáři by společnost přišla o přibližně 6 % příjmů za předpokladu, že ani v nejmenším neporoste. Léky by si naopak po schválení zákona mohlo dovolit více lidí, pokud by byly levnější, což by mohlo negativní dopad na příjmy naopak snížit.

3. Verizon

Vývoj ceny akcií Verizon za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Největší americká telekomunikační společnost Verizon se obchoduje za 53,2 dolaru za akcii, což se rovná jejímu 52týdennímu minimu. Za poslední rok akcie Verizon klesly o 8 %

Verizon v poslední době zaostává za svými hlavními americkými konkurenty v oblasti přírůstku počtu předplatitelů telefonních služeb. Investoři jsou pak obecně stále opatrnější vůči telekomunikačnímu odvětví kvůli vysokým investicím do nových technologií, které jsou nezbytné jenom proto, aby si udrželi podíl na trhu.

Verizon má však stále dividendový výnos 4,61 % a zavádění 5G sítí je stále v počáteční fázi. Společnost se tak v budoucnu pravděpodobně dočká lepších výnosů z investic do 5G infrastruktury a mezitím se investoři mohou těšit ze solidní dividendy.

4. Lockheed Martin

Vývoj ceny akcií Lockheed Martin za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Americká letecká, zbrojní a obranná společnost Lockheed Martin se obchoduje za 353,7 dolaru za akcii, což je přibližně 10 % nad jejím 52týdenním minimem 319,8 dolaru.

Přerušení výroby v souvislosti s pandemií vyvolalo u akcionářů společnosti obavy. Akcie Lockheed Martin tak po březnovém výrazném růstu setrvale klesají. Velký otazník pak vyvolal náklad 61 centů na akcii související s problémy, které se vyskytly u utajovaného programu, o němž společnost informovala ve svém zisku za druhé čtvrtletí. Náklady neznámého původu mohou způsobit další pokles akcií, protože představují obrovský bod nejistoty.

Na základě komentářů generálního ředitele Lockheed Martin se však zdá, že společnost očekává, že důvod tohoto nákladu bude pro společnost přínosný, ale prozatím je veřejnost v nejistotě – podrobnosti utajovaného programu nebyly pochopitelně zveřejněny.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo