Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tyto 2 akcie překonají v příštích letech i růst Nvidie!

Investoři jsou nadšeni potenciálem umělé inteligence díky němuž vzrostly akcie technologických společností, jako je Nvidia. Kdo bude dalším vítězem?

Publikováno
Tyto 2 akcie překonají v příštích letech i růst Nvidie!
Zdroj: depositphotos.com

Na akciovém trhu v posledních dvou letech enormně vzrostl zájem o potenciál umělé inteligence (AI), která může způsobit revoluci v různých odvětvích.

Index technologického sektoru Nasdaq 100 vzrostl za poslední rok o impozantních 38 %, což odráží toto nadšení.

Společnost Nvidia, klíčový hráč na trhu s čipy s umělou inteligencí, zaznamenala za stejné období nárůst akcií o 219 %, což lze přičíst jejímu dominantnímu podílu na trhu s čipy pro umělou inteligenci ve výši více než 95 %.

Analytici jsou ohledně budoucnosti Nvidie optimističtí a předpovídají jí zdravý 38% roční růst zisku v příštích pěti letech, což by mohlo vést k 112% nárůstu ceny jejích akcií, tedy až na 1 950 USD.

Srovnání vývoj ceny akcií Nvidia a hodnoty indexu Nasdaq 100 za poslední rok

Aktuální cena
Změna
Nvidia / NVDA
Načítání
Načítání
Načítání
NASDAQ-100 / NDX
Načítání
Načítání
Načítání

Nvidia však není jediným vítězem těžícím z boomu umělé inteligence. Dvě další společnosti kótované na burze Nasdaq, jsou připraveny v příštích letech dosáhnout ještě slibnějších výsledků.

Jsou to Super Micro Computer a Meta Platforms.

Super Micro Computer

Společnost známá svými serverovými řešeními pro umělou inteligenci, překonala Nvidii pozoruhodným 460% nárůstem ceny akcií za poslední rok.

Vývoj cen akcií Super Micro Computer za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie SMCI Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Servery této společnosti, které podporují čipy právě od Nvidie i dalších výrobců, výrazně snižují provozní náklady datových center.

Její inovativní serverová řešení s kapalinovým chlazením, která dokáží snížit náklady na elektřinu o 40 % a náklady na chlazení o 86 %, dokládají její závazek k efektivitě a udržitelnosti. Zároveň jí poskytují konkurenční výhodu na rychle rostoucím trhu.

Trh datových center s umělou inteligencí poroste v příštím desetiletí o 30 % ročně.

Nedávné ztrojnásobení čtvrtletních tržeb Super Micro Computer na 3,85 miliardy USD a čtyřnásobný skok zisku na akcii na 6,65 USD naznačují silnou vzestupnou trajektorii.

Analytici předpovídají Super Micro Computer roční míru růstu zisků o 62 %, což naznačuje, že by její akcie mohly potenciálně do pěti let dosáhnout hodnoty 3 720 USD, což představuje více než 360% nárůst.

Meta Platforms

Technologický gigant stojící za platformami sociálních médií Facebook a Instagram také využívá umělou inteligenci. Iniciativy této společnosti v AI oblasti, jako je asistent Meta AI, již zaznamenaly široké využití a mají se rozšířit po celém světě.

Nástroje Meta AI zvyšují zapojení uživatelů, umožňují tvůrcům vytvářet vysoce kvalitní obrázky nebo firmám navrhovat produkty potenciálním zákazníkům a Meta na tom nebývale profituje.

27% nárůst výnosů na 36,4 miliardy USD a 114% nárůstu zisku na 4,71 USD na akcii v prvním čtvrtletí roku 2024 odráží pozitivní dopad AI na podnikání společnosti.

Analytici očekávají, že v příštích pěti letech poroste zisk Mety ročním tempem 28 %, což by mohlo vést k ceně akcií 1 530 USD – 221% nárůstu oproti současné úrovni.

Aktuální vývoj cen akcií Meta

Načítání
Načítání
Kupte si akcie FB Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Akcie Mety se navíc aktuálně obchodují relativně levně, když poměr ceny k zisku (P/E) činí 27, zatímco akcie Nvidie se obchodují za téměř 75násobek zisku.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎