Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Tesla vykázala za první kvartál letošního roku rekordní marži i tržby

Tesla vykázala za první kvartál letošního roku rekordní marži i tržby

Tesla vykázala za první kvartál letošního roku rekordní marži i tržby
Zdroj: depositphotos.com

Společnost Tesla právě oznámila výsledky hospodaření za první čtvrtletí roku 2022, přičemž Muskově společnosti se podařilo překonat očekávání analytiků jak ve výši tržeb, tak dosažené ziskovosti.

Hned úvodem jsou zde klíčová čísla:

  • Zisk na akcii: 3,22 dolaru oproti očekávaným 2,26 dolaru
  • Tržby: 18,76 miliardy dolarů oproti očekávaným 17,80 miliardy dolarů
  • Hrubá marže z prodeje elektromobilů dosáhla rekordních 32,9 %

Tržby z automobilového průmyslu dosáhly 16,86 miliardy dolarů, což je o 87 % více než ve stejném období loňského roku. Hrubá marže z podnikání v automobilovém průmyslu vyskočila na rekordních 32,9 %, přičemž Tesla ve svém hlavním segmentu podnikání vykázala hrubý zisk ve výši 5,54 miliardy dolarů. Růst tržeb byl částečně způsoben nárůstem počtu dodaných vozů Tesla a také zvýšením průměrných prodejních cen, uvedla společnost ve své zprávě pro akcionáře.

Vývoj ceny akcií Tesla za poslední měsíc
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Už začátkem dubna Tesla oznámila, že za první čtvrtletí dodala 310 048 vozů. Vozy Model 3 a Model Y tvořily 95 %, tj. 295 324, prodaných modelů v období končícím 31. března 2022.

V rámci hovoru k výsledkům společnosti finanční ředitel Zachary Kirkhorn a generální ředitel Elon Musk uvedli, že Tesla si je i nadále jistá, že dokáže dosáhnout alespoň 50% růstu oproti číslům z roku 2021. Vedoucí pracovníci však poznamenali, že společnost ztratila zhruba měsíc objemu výroby v Šanghaji kvůli odstávkám, které souvisejí s pandemií covid-19.

„Výroba se obnovuje v omezené míře a pracujeme na tom, abychom se co nejrychleji vrátili v Šanghaji k plné výrobě,“ dodal Kirkhorn.

Navzdory tomuto zpomalení Musk řekl, že se zdá pravděpodobné, že letos bude Tesla schopna vyrobit jeden a půl milionu vozů. Upozornil však také, že zákazníci, kteří si nyní objednávají vozidla, musí počítat s dlouhou čekací dobou a že některé z jejich objednávek dorazí až v příštím roce. Musk také přiznal, že pokrok v oblasti autonomního řízení trvá déle, než předpokládal.

Počet dodaných vozidel Tesla v jednotlivých čtvrtletích
Počet dodaných vozidel Tesla v jednotlivých čtvrtletích
Zdroj: tesla-cdn-thron.com

Energetický segment mírně „ochladl“

V energetickém segmentu klesl počet instalací solárních zařízení společnosti Tesla v prvním čtvrtletí roku 2022 oproti stejnému období loňského roku téměř o polovinu na 48 MW. Společnost však nasadila 846 MWh lithium-iontových bateriových systémů pro ukládání energie, což je o 90 % více než ve stejném období loňského roku, nicméně stále méně než v předchozím čtvrtletí.

Společnost uvedla, že byl pokles nasazení solárních systémů způsoben zpožděním dovozu některých komponent, které Tesla nemohla ovlivnit.

Společnost neposkytla podrobné představy ohledně dodávek do budoucna, ale uvedla, že očekává víceletý 50% roční růst. Varovala však, že omezení dodavatelského řetězce budou pravděpodobně pokračovat až do konce roku 2022. Musk rovněž uvedl, že se domnívá, že je inflace horší, než se uvádí, a budeme se s ní potýkat mnohem déle, než se očekává. O jeho nedávné investici do akcií Twitter nehovořil.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Forex brokeři

Plus500 logo
Plus500Reklama
U 77 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo