Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tato kryptoměna kombinuje Ethereum a Solanu a fondy do ní investovaly 1,5 miliardy Kč

Společnost Eclipse Labs získala během posledního kola financování celkem 50 milionů USD, celkově vybrala 65 milionů USD. Povedlo se jí to jen několik týdnů před spuštěním na mainnetu.

Tato kryptoměna kombinuje Ethereum a Solanu a fondy do ní investovaly 1,5 miliardy Kč
Zdroj: Depositphoto.com

Eclipse vyvíjí druhou vrstvu na Ethereu (ETH), která je poháněna virtuálním strojem Solany (SVM). SVM je software, který umožňuje vysokorychlostní, škálovatelné a efektivní zpracování transakcí na blockchainu.

Ethereum (ETH) a Solana (SOL) tvoří první dvě součásti Eclipse Mainnetu. ETH je používáno v síti k placení transakčních poplatků (gas) a Eclipse se na něj spoléhá při vypořádání. Solana má za úkol efektivně podporovat různé aplikace.

Dále využívá řešení Celestia (TIA), která umožňuje každému spustit svůj vlastní blockchain. Rollups využívají Celestii jako síť pro publikování a zpřístupnění transakčních dat. Pro stejný účel je využívá i Eclipse.

A poslední součástí je RISC Zero, která poskytuje Zero Knowledge Proofs a slouží tak k ověření transakcí.

Zdroj: eclipse.xyz
Schéma fungování Eclipse

Eclipse tak díky této kombinaci vyniká jako řešení na druhé vrstvě na Ethereu. Nabízí bezkonkurenční rychlost, škálovatelnost a bezpečnost v blockchainu.

Někteří hovoří o tom, že toto řešení nastavuje nový standard pro efektivitu blockchainu. Zároveň je síť vstřícná i k vývojářům, a to díky své architektuře, která podporuje širokou škálu aplikací a tím pro ně vytváří bezproblémové prostředí.

Podle vlastních slov se snaží předefinovat interakci uživatelů a vývojářů v rámci blockchainových ekosystémů.

Spuštění mainnetu je týmem Eclipse směřováno na druhé čtvrtletí tohoto roku. Již spustila devnet a testnet verze svého protokolu. Získané peníze z financování se chystá využít na obsazení pozic ve vývoji, výzkumu a dalších oblastech, tak aby spuštění proběhlo hladce.

Zdroj: eclipse.xyz
Cesta projektu ke spuštění mainnetu
Cesta projektu ke spuštění mainnetu

Otázka vydání tokenu Eclipse zůstává stále nezodpovězena. Prozatím se společnost rozhodla token nespouštět, a to i navzdory zmíněné finanční podpoře, která by mohla k jeho vydání pobízet.

Tým Eclipse však výslovně uvedl, že vydání tokenu nefiguruje v jeho současných plánech. Chtějí se zaměřit na rozvoj a cíle, které si určili před začátkem projektu, než budou uvažovat o vydání vlastního tokenu.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
3
2

Autor

Kryptoměnám se věnuji již několik let, ať už jako aktivní obchodník nebo pasivní příjemce informací. Rád informuji o aktuálních novinkách z tohoto oboru, na kterém mi baví propojení světa peněz a technologií.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.