Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Target překonal odhady analytiků a jeho akcie skokově vzrostly o 14 %

Publikováno
Target překonal odhady analytiků a jeho akcie skokově vzrostly o 14 %
Zdroj: depositphotos.com

Společnost Target, známý diskontní prodejce a konkurent Walmartu, oznámil výsledky za třetí čtvrtletí, které překonaly očekávání analytiků, a to i přes mírný pokles tržeb.

Tržby společnosti ve třetím čtvrtletí klesly o 4,3 % na 25 miliard USD, čímž však překonaly předpokládaných 24,88 miliardy USD. Tržby z online prodejů klesly o 6 %, což je menší pokles než předpokládaných 10,3 %. EBITDA společnosti dosáhla 2,06 miliardy dolarů, čímž opět Target překonal (výrazně) odhad ve výši 1,67 miliardy dolarů.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Target Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Target překonal odhady i co se týče marží

Provozní marže, která ukazuje ziskovost po odečtení variabilních nákladů, dosáhla 5,2 %, což je více než 3,94 %, které předpovídali analytici. Pozitivní je snížení úrovně zásob o 14 %, což napomohlo silnému zisku na akcii – Target vykázal zisk na akcii (EPS) ve výši 2,10 USD.

Pro čtvrté čtvrtletí Target očekává zisk na akcii v rozmezí 1,90 až 2,60 USD, zatímco průměrný odhad činil 2,23 USD.

Generální ředitel Brian Cornell vyzdvihl efektivní řízení zásob jako klíčový faktor dosažení vyššího než očekávaného zisku na akcii, a to navzdory náročný podmínkám na trhu.

Cena akcií Target vzrostla v předobchodní fázi o 14,33 % na 126,67 USD. Tržní kapitalizace společnosti činí 51,1 miliardy USD, přičemž poměr P/E je 13,8.

V letošním roce akcie poklesly o 25,7 %, takže pro ně bylo poslední hlášení hospodářských výsledků příjemnou vzpruhou. Za zmínku rovněž stojí průměrná cílová cena analytiků, která činí 145,10 USD a dividendový výnos 3,9 %.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎