Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tajemství levných akcií: Tři příklady pod 10 USD, které klesají jako kámen ve vodě

Publikováno
Tajemství levných akcií: Tři příklady pod 10 USD, které klesají jako kámen ve vodě
Zdroj: ideahuntr.com

Poté, co byl agenturou Fitch USA snížen kreditní rating z AAA na AA+, kvůli obavám ohledně výše zadlužení a zhoršující se hospodářské situace, se na akciové trhy dostavila vlna pesimismu, která přerušila do té doby agresivní bear rally. Ze současného odlivu kapitálu z velkých společností mohou těžit právě ty méně kapitalizované. V tomto článku se podíváme na 3 velmi levné akcie, které je možné pořídit pod 10 USD.

Obchodování velmi levných akcií, případně i tzv. penny stock, je specifická investiční disciplína. Tyto akcie se obvykle pohybují v úzkých cenových kanálech s nízkou volatilitou a bez výrazného trendu. Nicméně jednou za čas se stane, že akcie těchto společností vyletí raketově vzhůru, například v reakci na zajímavou spolupráci, nebo na získanou velkou zakázku. A to je právě okamžik, na který investoři čekají.

Poznámka

Akcie po zveřejnění silně pozitivní fundamentální zprávy často agresivně zvýší svojí hodnotu, ovšem jakmile investoři začnou vybírat své zisky, mohou akcie společnosti opět velmi rychle klesat.

Tato událost se může odehrát velmi rychle a vykazuje spíše obchodní parametry, ovšem je zde fakt, že investor nikdy dopředu neví, kdy se tato událost stane. Nyní se pojďme již konkrétně podívat na 3 akcie, které by mohly splnit výše popsaný scénář.

1) Hecla Mining

Tato společnost, specializující se především na těžbu zlata a stříbra vykázala meziroční pokles tržeb necelých 5 %. Dobrou zprávou pro investory ovšem je, že v letošním roce by tržby společnosti měly opět růst a to na hodnotu 800,5 milionu USD. V roce 2024 se očekávají tržby 819 milionu USD. Hecla Mining vyplácí kvartální dividendu v hodnotě 0,01 USD za akcii.

Akcie Hecla Mining se po většinu své existence obchodovaly pod úrovní 10 USD, což z nich činní velmi levný finanční instrument. V roce 2020 akcie ukázaly, že mají sílu růst a z ceny nad 1 USD jejich hodnota vzrostla na 9,5 USD. Od vytvoření tohoto high se ovšem akcie obchodují pod hodnotou 9 USD s tím, že trh již otestoval nejbližší support a vypadá to, že se brzy dočkáme i jeho retestu. Pokud support cenu neudrží a ta klesne pod 3 USD, mohou akcie Hecla Mining klesnout opět na své minimum.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Hecla Mining
Měsíční akciový graf společnosti Hecla Mining

2) Sabre Corporation

Tato technologická společnost, působící v cestovním ruchu, naopak vykázala zajímavý meziroční nárůst tržeb a to 27 %. Tržby společnosti by měly růst i v dalších letech s tím, že letošní predikce hovoří o téměř 3 miliardách a v roce 2024 by společnost měla tuto hranici pokořit a utržit okolo 3,25 miliard USD. Společnost je z 99 % vlastněna institucionálními investory, ale nevyplácí dividendy.

Akcie Sabre Corporation se obchodují pod úrovní klesající trendové čáry a na svém cenovém minimu. Volatilita akcií v klesajícím trendu je ovšem nižší, což může značit jak nezájem obchodníků, tak kumulaci nákupních příkazů s možným agresivním růstem. První bariérou pro rostoucí akcie je trendová čára a následně rezistence na ceně 16 USD, kde se nachází cenový výběžek z roku 2021. Breakout této rezistence by akciím výrazně pomohl na vyšší cenové úrovně.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Sabre Corporation
Měsíční akciový graf společnosti Sabre Corporation

3) Marqeta

Tato společnost provozuje cloudovou platformu pro aplikační programátory. Společnost vykázala meziroční nárůst tržeb téměř 32 %, ovšem tím by období zisků mělo skončit. Pro letošní rok analytici predikují pokles tržeb na hodnotu 650 milionu USD a v roce 2024 dokonce až na 590 milionů USD. Marqeta nevyplácí investorům dividendy.

Dlouhodobý klesající trend v rámci nízké volatility vykazují akcie Marqeta již od začátku roku 2022. S nástupem letních měsíců se situace poněkud zlepšila, ale co se týče volatility jednotlivých svíček, jedná se stále pouze o drobný cenový růst. První bariérou bude pro akcie horní hrana klesajícího kanálu, po jejíž proražení budou mít akcie možnost růst dále až na hodnotu 20 USD, kde se nachází prozatím netestovaná rezistence.

Zdroj: tradingview.com
Týdenní akciový graf společnosti Marqeta
Týdenní akciový graf společnosti Marqeta

Závěr

Snížení ratingu USA přivolalo na akciové trhy vlnu pesimismu, ze které mohou paradoxně těžit menší společnosti. V tomto článku jsme se blíže podívali na 3 velmi levné akcie, které je možné pořídit pod 10 USD. Tyto akcie se obchodují v klesajících trendech již delší dobu, což může predikovat blížící se nákupní korekci. Vzhledem k fundamentálnímu dění na akciových trzích by mohl být dán impuls penny stock investorům k agresivním nákupům nízko-kapitalizovaných společností.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
8
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.