Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Šílenství kolem GameStopu pokračuje: Akcie vyletěly o 23 % a firma získává miliardy!

Po divokém týdnu, kdy akcie GameStop nejdříve prudce vzrostly a pak stejně prudce klesly byl klid. Tento týden ale cena zase prudce vyskočila. Jak je to možné?

Šílenství kolem GameStopu pokračuje: Akcie vyletěly o 23 % a firma získává miliardy!

Akcie společnosti GameStop v úterý vzrostly přibližně o 23 % poté, co společnost oznámila, že prostřednictvím své poslední nabídky akcií získala téměř 933 milionů USD (21 miliard Kč).

Tento pohyb je součástí širšího trendu, kdy meme akcie, poháněné internetovým boomem, vykazují značnou volatilitu a zájem investorů.

Vývoj ceny akcií GameStop

Načítání
Načítání
Kupte si akcie GameStop Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

GameStop využil příležitosti, která už se nemusí opakovat

Prodejce videoher v pátek oznámil, že prodal 45 milionů kmenových akcií v rámci nabídky “at-the-market”, což znamená, že akcie byly prodány za tržní cenu, nikoli za předem stanovenou.

Nabídka akcií byla původně oznámena 17. května, což se shodovalo se zveřejněním předběžných finančních výsledků společnosti. Toto oznámení vedlo k prudkému poklesu ceny akcií, která ve stejný den klesla o 30 %.

Někteří analytici na Wall Street zhodnotili rozhodnutí prodat akcie jako rozumné vzhledem k jejich ocenění a finančním problémům společnosti. Například Steve Sosnick, hlavní stratég společnosti Interactive Brokers, k tomu řekl:

Neprodáváte akcie na trh, pokud si myslíte, že jsou podhodnocené. Děláte to, když si myslíte, že jsou nadhodnocené.

Dodal, že v normálním tržním prostředí by takové akce mohly u investorů vyvolat obavy. Současné meme akciové šílenství však vytvořilo atmosféru, v níž tradiční tržní základy často ustupují do pozadí před online humbukem a spekulacemi.

Prostředky získané z prodeje akcií jsou určeny pro obecné firemní účely, které mohou zahrnovat akvizice a investice, uvádí se v prohlášení společnosti.

Tento příliv kapitálu poskytuje společnosti GameStop dodatečnou finanční flexibilitu. Zrcadlí podobnou strategii, kterou používá společnost AMC Entertainment, další významná meme akcie.

Začátkem tohoto měsíce získala společnost AMC 250 milionů USD (5,7 miliardy Kč) prodejem 72,5 milionu akcií. Akcie AMC zaznamenaly v úterý jen mírný nárůst o 1 %.

Vývoj akcií AMC Entertainment

Načítání
Načítání
Kupte si akcie AMC Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Poslední měsíc byl pro akcie GameStop jako horská dráha

Načasování bylo strategické a využilo obnoveného nadšení z meme akcií, které vyvolalo zmrtvýchvstání účtu “Roaring Kitty” na sociálních sítích.

Roaring Kitty hrál klíčovou roli v “short squeeze” v roce 2021, který se týkal také GameStopu. Jeho nedávný příspěvek znovu zažehl zájem o meme akcie.

Cena akcií GameStop prudce vzrostla a 14. května dosáhla maxima 64,83 USD, což představuje více než 200% nárůst oproti závěrečné ceně z 10. května.

Tento nárůst však neměl dlouhého trvání. Akcie zaznamenaly výrazný pokles a již o několik dní později, 16. května, uzavřely o více než 50 % pod svým vrcholem.

Oživení meme akcií, jako jsou GameStop a AMC, poukazuje na přetrvávající vliv drobných investorů a sociálních médií na akciový trh.

Tyto akcie se staly symbolem širšího trendu, kdy online komunity mohou být hnací silou výrazných cenových pohybů, které často odpoutávají ceny akcií od fundamentů společnosti.

Navzdory veškeré volatilitě zůstávají akcie společnosti od počátku měsíce v plusu o více než 100 %.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.