Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Kryptoměna Shiba Inu válcuje trhy! Měna s 380% týdenním nárůstem se blíží k ATH a v objemu obchodování překonává i Bitcoin!

Publikováno
Kryptoměna Shiba Inu válcuje trhy! Měna s 380% týdenním nárůstem se blíží k ATH a v objemu obchodování překonává i Bitcoin!
Zdroj: Depositphotos.com

Shiba Inu, meme coin inspirovaný plemenem loveckého psa z Japonska, atakuje přední příčky žebříčku kryptoměn dle tržní kapitalizace.

Téměř každou chvíli obletí svět zpráva, že tato kryptoměna, některými nazývána také jako shitcoin, předběhla další známou digitální měnu, jež si své místo v žebříčku tvrdě vydřela.

Shiba Inu se aktuálně nachází na 13. místě dle dat na coinmarketcapu s tržní kapitalizací přes 13 miliard USD a nárůstem tokenu o více než 380,81 % během posledních sedmi dní. Obvyklá pozice této kryptoměny je přitom někde na 50. místě.

Cena meme coinu s názvem SHIB, jenž je vydáván jako token Etherea, se aktuálně pohybuje na ceně 0,00003336 USD a jedná se v současné době o nejobchodovanější kryptoměnu na Binance, Coinbase a Huobi.

Co může za tento nárůst?

Shiba Inu má (podobně jako Dogecoin) docela velkou fanouškovskou základnu, jež se nazývá “Shib Army” a působí především na twitteru. Například Bloomberg tak přisuzuje toto šílenství tweetu Elona Muska, jenž na začátku týdne zveřejnil fotografii svého štěněte se jménem Floki – “překvapivě” se jedná o plemeno japonského loveckého psa. A podobných tweetů je rovnou několik:

Když si vzpomeneme na Dogecoin, který začátkem tohoto roku Elon Musk vypumpoval svými příspěvky o cca 1250 %, není divu, že nyní fanoušci Shiba Inu reagují podobně.

Co je to vlastně Shiba Inu

Tato decentralizovaná kryptoměna vznikla v srpnu roku 2020 anonymní osobou známou jako “Ryoshi” a neměla mít žádný jiný účel než pobavit krypto svět. Tvůrci se však po cenovém boomu z května letošního roku rozhodli, že kryptoměně dají nějaký hlubší smysl. Vznikl tak vlastní ekosystém, o kterém si můžete přečíst v našem komplexním článku.

Nejobchodovanější kryptoměnou na Coinbase

Ani ne před měsícem byl tento samozvaný zabiják Dogecoinu uveden na americké burze Coinbase. 24hodinový objem obchodování tokenu SHIB se pohyboval na úrovni 1,3 miliardy USD a dokonce předčil i BTC s objemem 774 milionů USD. I na nejznámější kryptoburze Binance je objem obchodování u tokenu Shiba vyšší (5 miliard), než je tomu u samotného Bitcoinu (4,35 miliard).

Zdroj: binance.com
24 volume
Tři nejobchodovanější kryptoměny na Binance za posledních 24 hodin

Co bude dál?

To samozřejmě nikdo neví. Někteří odborníci vidí za tímto růstem obří pumpu, která se brzy musí zhroutit, jiní naopak cítí potenciál. Z technického hlediska je ale cena velmi přepálená, což značí nutnost korekce. Např. denní RSI, neboli křivka překoupenosti, se nachází na 99 bodech ze sta, přičemž korekce bývá na místě, když křivka překročí 70 bodů. Jak je ale zvykem, kryptotrhy ne vždy postupují logicky a není tak vyloučeno, že SHIB bude i nadále růst.

Líbil se vám tento článek?
31
23

Autor

Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o toto odvětví začala aktivně a blíže zajímat. Jsou to již čtyři roky, co sleduji nejrůznější novinky a fundamentální vlivy, o nichž následně píšu články v několika internetových magazínech. Ráda také monitoruji trhy s digitálními aktivy, dlouhodobě hodluji i investuji do začínajících projektů. Svět kryptoměn může být i nebezpečný, ale zároveň nabízí to, co dosavadní finanční systém nedokáže. Proto věřím, že jsou decentralizované technologie včetně kryptoměn budoucností.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.