Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Kryptoměna Shiba Inu válcuje trhy! Měna s 380% týdenním nárůstem se blíží k ATH a v objemu obchodování překonává i Bitcoin!

Kryptoměna Shiba Inu válcuje trhy! Měna s 380% týdenním nárůstem se blíží k ATH a v objemu obchodování překonává i Bitcoin!

Kryptoměna Shiba Inu válcuje trhy! Měna s 380% týdenním nárůstem se blíží k ATH a v objemu obchodování překonává i Bitcoin!
Zdroj: Depositphotos.com

Shiba Inu, meme coin inspirovaný plemenem loveckého psa z Japonska, atakuje přední příčky žebříčku kryptoměn dle tržní kapitalizace.

Téměř každou chvíli obletí svět zpráva, že tato kryptoměna, některými nazývána také jako shitcoin, předběhla další známou digitální měnu, jež si své místo v žebříčku tvrdě vydřela.

Shiba Inu se aktuálně nachází na 13. místě dle dat na coinmarketcapu s tržní kapitalizací přes 13 miliard USD a nárůstem tokenu o více než 380,81 % během posledních sedmi dní. Obvyklá pozice této kryptoměny je přitom někde na 50. místě.

Cena meme coinu s názvem SHIB, jenž je vydáván jako token Etherea, se aktuálně pohybuje na ceně 0,00003336 USD a jedná se v současné době o nejobchodovanější kryptoměnu na Binance, Coinbase a Huobi.

Graf ceny SHIB
CZK
USD
EUR
BTC
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Co může za tento nárůst?

Shiba Inu má (podobně jako Dogecoin) docela velkou fanouškovskou základnu, jež se nazývá "Shib Army" a působí především na twitteru. Například Bloomberg tak přisuzuje toto šílenství tweetu Elona Muska, jenž na začátku týdne zveřejnil fotografii svého štěněte se jménem Floki – "překvapivě" se jedná o plemeno japonského loveckého psa. A podobných tweetů je rovnou několik:

Když si vzpomeneme na Dogecoin, který začátkem tohoto roku Elon Musk vypumpoval svými příspěvky o cca 1250 %, není divu, že nyní fanoušci Shiba Inu reagují podobně.

Co je to vlastně Shiba Inu

Tato decentralizovaná kryptoměna vznikla v srpnu roku 2020 anonymní osobou známou jako "Ryoshi" a neměla mít žádný jiný účel než pobavit krypto svět. Tvůrci se však po cenovém boomu z května letošního roku rozhodli, že kryptoměně dají nějaký hlubší smysl. Vznikl tak vlastní ekosystém, o kterém si můžete přečíst v našem komplexním článku.

Nejobchodovanější kryptoměnou na Coinbase

Ani ne před měsícem byl tento samozvaný zabiják Dogecoinu uveden na americké burze Coinbase. 24hodinový objem obchodování tokenu SHIB se pohyboval na úrovni 1,3 miliardy USD a dokonce předčil i BTC s objemem 774 milionů USD. I na nejznámější kryptoburze Binance je objem obchodování u tokenu Shiba vyšší (5 miliard), než je tomu u samotného Bitcoinu (4,35 miliard).

24 volume
Tři nejobchodovanější kryptoměny na Binance za posledních 24 hodin
Zdroj: binance.com

Co bude dál?

To samozřejmě nikdo neví. Někteří odborníci vidí za tímto růstem obří pumpu, která se brzy musí zhroutit, jiní naopak cítí potenciál. Z technického hlediska je ale cena velmi přepálená, což značí nutnost korekce. Např. denní RSI, neboli křivka překoupenosti, se nachází na 99 bodech ze sta, přičemž korekce bývá na místě, když křivka překročí 70 bodů. Jak je ale zvykem, kryptotrhy ne vždy postupují logicky a není tak vyloučeno, že SHIB bude i nadále růst.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
+4,48%
Cena
$24 135
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
+6,83%
Cena
$1 802
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
+5,46%
Cena
$331,9

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo