Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Samsung bude nově podporovat těžbu Bitcoinu. Má to smysl?

Publikováno
Samsung bude nově podporovat těžbu Bitcoinu. Má to smysl?

Společnost Samsung odhalila, že navrhuje a vyrábí čipy pro těžbu Bitcoinu.  Tuto informaci oznámil generální ředitel společnosti Samsung Foundaries China, Charles Song, na květnové konferenci MicroBT M20 v Čcheng-tu v Číně. Co můžeme od Samsungu očekávat do budoucna?

Zapojení Samsungu do těžby bitcoinů

Podle interních dokumentů společnosti Samsung se začala zabývat výrobou čipů v 1. čtvrtletí 2018. Právě za tímto účelem spojila společnost síly s třetím největším designérem Bitcoin ASIC, a to firmou MicroBT. Ta se i přes velkou konkurenci může pyšnit svými výkonnými a energeticky účinnými konstrukcemi čipů.

Hodnota Samsungu v porovnání s prvními TOP10 společnostmi v USD
Hodnota Samsungu v porovnání s prvními TOP10 společnostmi v USD (zdroj: Statista)

Samsung vyrobil čipy v nejnovější řadě zařízení MicroBT – M20S WhatsMiner, které se může pochlubit 68 Th / s a s výkonem 48 W/ Th. Standardně čip ASIC Bitmain Antminer S9 dosahuje 13,5 Th / s s účinností 98 W / Th.  Což znamená, že M20S je pětkrát silnější a nabízí poloviční spotřebu elektrické energie za srovnatelnou maloobchodní cenu 2,450 dolarů.

Galaxy S10 s kryptopeněženkou

V únoru společnost Samsung oznámila, že její nový smartphone Galaxy S10 bude obsahovat kryptopeněženku Samsung Blockchain pro ukládání soukromých klíčů a kryptoměny. Ačkoli se logo Bitcoinu objevovalo předběžně při propagaci celého produktu peněženka prozatím podporuje pouze ERC-20 tokeny založené na Ethereum.

Nicméně vzhledem k tomu, že Bitcoin byl zpočátku prezentován jako součást kryptopeněženky, má se za to, že k jeho spuštění dojde co nejdříve. Navíc podle dalších zpráv se bude společnost snažit rozšířit podporu kryptoměn i do dalších zařízení.

Cena Ethereum záčátkem června
Cena Ethereum začátkem června (zdroj: CoinMarketCap)

Zvěsti o Samsung Coin

Samsung Coin již nepatří jen mezi spekulace a brzy se může stát skutečností. Jeho dceřiná společnost Samsung SDS totiž v loňském roce oznámila, že zvažuje spojení svých sil s blockchainem. Nedávno však společnost odhalila, že plánuje již v roce 2020 vytvořit vlastní blockchain založený na Ethereum. Přičemž celý tento krok pravděpodobně vyústí ve vytvoření tokenu Samsung Coin.

Uvítáte možnost těžby BTC u Samsungu? A měli byste zájem o Samsung Coin? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.