Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Samsung bude nově podporovat těžbu Bitcoinu. Má to smysl?

Samsung bude nově podporovat těžbu Bitcoinu. Má to smysl?

Samsung bude nově podporovat těžbu Bitcoinu. Má to smysl?

Společnost Samsung odhalila, že navrhuje a vyrábí čipy pro těžbu Bitcoinu.  Tuto informaci oznámil generální ředitel společnosti Samsung Foundaries China, Charles Song, na květnové konferenci MicroBT M20 v Čcheng-tu v Číně. Co můžeme od Samsungu očekávat do budoucna?

Zapojení Samsungu do těžby bitcoinů

Podle interních dokumentů společnosti Samsung se začala zabývat výrobou čipů v 1. čtvrtletí 2018. Právě za tímto účelem spojila společnost síly s třetím největším designérem Bitcoin ASIC, a to firmou MicroBT. Ta se i přes velkou konkurenci může pyšnit svými výkonnými a energeticky účinnými konstrukcemi čipů.

Hodnota Samsungu v porovnání s prvními TOP10 společnostmi v USD
Hodnota Samsungu v porovnání s prvními TOP10 společnostmi v USD (zdroj: Statista)

Samsung vyrobil čipy v nejnovější řadě zařízení MicroBT – M20S WhatsMiner, které se může pochlubit 68 Th / s a s výkonem 48 W/ Th. Standardně čip ASIC Bitmain Antminer S9 dosahuje 13,5 Th / s s účinností 98 W / Th.  Což znamená, že M20S je pětkrát silnější a nabízí poloviční spotřebu elektrické energie za srovnatelnou maloobchodní cenu 2,450 dolarů.

Galaxy S10 s kryptopeněženkou

V únoru společnost Samsung oznámila, že její nový smartphone Galaxy S10 bude obsahovat kryptopeněženku Samsung Blockchain pro ukládání soukromých klíčů a kryptoměny. Ačkoli se logo Bitcoinu objevovalo předběžně při propagaci celého produktu peněženka prozatím podporuje pouze ERC-20 tokeny založené na Ethereum.

Nicméně vzhledem k tomu, že Bitcoin byl zpočátku prezentován jako součást kryptopeněženky, má se za to, že k jeho spuštění dojde co nejdříve. Navíc podle dalších zpráv se bude společnost snažit rozšířit podporu kryptoměn i do dalších zařízení.

Cena Ethereum záčátkem června
Cena Ethereum začátkem června (zdroj: CoinMarketCap)

Zvěsti o Samsung Coin

Samsung Coin již nepatří jen mezi spekulace a brzy se může stát skutečností. Jeho dceřiná společnost Samsung SDS totiž v loňském roce oznámila, že zvažuje spojení svých sil s blockchainem. Nedávno však společnost odhalila, že plánuje již v roce 2020 vytvořit vlastní blockchain založený na Ethereum. Přičemž celý tento krok pravděpodobně vyústí ve vytvoření tokenu Samsung Coin.

Uvítáte možnost těžby BTC u Samsungu? A měli byste zájem o Samsung Coin? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo