Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

SEC se negativně vyjádřil k žádostem o bitcoinové ETF. Trh reagoval poklesem

Publikováno
SEC se negativně vyjádřil k žádostem o bitcoinové ETF. Trh reagoval poklesem
Zdroj: dlnews.com

Americká Komise pro kontrolu cenných papírů (SEC) oznámila v pátek burzám NASDAQ a CBOE, na kterých mají být spotové bitcoinové ETF zalistovány, že žádosti o ně, podané správci majetku BlackRock či Fidelity, nejsou “jasné ani úplné”. Kryptoměnovým trhem, který do schválení bitcoinového ETF vkládá již několik let velké naděje, zpráva otřásla a zažil propad. Vůbec první kryptoměnové spotové ETF se totiž jeví blíže než kdy jindy, vždyť BlackRock je největším správcem aktiv na světě s majetkem 8 700 miliard USD. Pokud u SEC neuspěje on, tak dlouho nejspíš nikdo…

Poznámka

Co je ETF? Exchange Traded Fund neboli burzovně obchodovaný fond je investiční produkt, který kopíruje ceny podkladového aktiva. Tím může být komodita, dluhopis, index nebo třeba právě Bitcoin. Jak již název napovídá, důležitou charakteristikou ETF je také to, že se obchodují na burze.

BlackRock podal žádost o schválení ETF 16. června letošního roku a v řádu dnů jej následovaly skupiny Wisdom Tree, Bitwise, Invesco, Valkyrie nebo již zmíněná Fidelity, které své štěstí u SEC leckdy nezkouší poprvé. Všechny dosavadní žádosti o spotové bitcoinové ETF SEC zamítla.

Zdroj: Twitter
SEC v minulosti zamítl i jiné žádost o spotové Bitcoin ETF
SEC v minulosti zamítla i jiné žádosti o spotové Bitcoin ETF

Trh na jasně negativní zprávu reagoval okamžitým dumpem, během kterého ztratil Bitcoin za několik minut až 5 % své hodnoty. Obchodníci přijali náhlou korekci s hořkostí a utvrdili se v názoru, že současné vedení Komise pro kontrolu cenných papírů v čele s Garym Genslerem je silně anti-kryptoměnové. Z výpadů Komise proti kryptoměnovému průmyslu připomeňme např. žaloby na Binance a Coinbase nebo výrok šéfa SEC, že “žádné další digitální měny nepotřebujeme, protože už je máme a říká se jim dolar, euro a jen”.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz vedu kryptoměnovou redakci. Po několika letech sledování kryptoměnového trhu si myslím, že obchodovat digitální aktiva bez nutných vědomostí je holý nerozum. V tomto světě totiž ještě více než kdekoli jinde platí, že zkušení vyhrávají a nezkušení prohrávají. I z tohoto důvodu rád přikládám ruku k dílu a věřím, že společně s redaktory a přispěvateli dokážeme čtenářům Finex.cz předat mnoho užitečných informací.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.