Společnost Robinhood, která provozuje stejnojmennou mobilní aplikaci pro investování, ukončila podporu pro všechny kryptoměny, které byly označeny v žalobě Komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států (SEC) jako cenné papíry.
Populární obchodní platforma ukončí 27. června podporu pro Cardano (ADA), Polygon (MATIC) a Solana (SOL). Uživatelé mohou do zmíněného data nadále obchodovat s těmito kryptoměnami, poté bude jakýkoliv zůstatek těchto kryptoměn na účtech uživatelů prodán za tržní hodnotu.
“Žádné jiné tokeny nejsou ovlivněny a vaše kryptoměny jsou na Robinhood stále v bezpečí,” dodala společnost v blogovém prohlášení.
Po vyřazení Cardana, Polygonu a Solany z obchodování bude platforma nabízet obchodování s 15 různými kryptoměnami, včetně bitcoinu (BTC), etheru (ETH), dogecoinu (DOGE) či avalanche (AVAX) – všechny tyto měny nebyly zahrnuty do žaloby SEC jako cenné papíry.
Společnost Robinhood uvedla, že toto rozhodnutí je součástí pravidelné revize kryptoměn. Jednalo se však o jediné tokeny, které byly uvedeny na obchodní platformě a které byly v nedávných žalobách SEC označeny za cenné papíry.
Společnost Robinhood během nedávného oborového svědectví ve Sněmovně reprezentantů USA uvedla, že se snažila zaregistrovat jako účelový broker pro digitální aktiva, ale nedokázala přimět SEC, aby obchodní platformu nasměrovala k dodržování kryptoměnových předpisů, ačkoli se zdálo, že pracovníci agentury chtěli pomoci.
“Když předseda SEC Gary Gensler v roce 2021 řekl, ať se jdeme zaregistrovat, udělali jsme to,” řekl ve své výpovědi hlavní právník společnosti Robinhood Dan Gallagher.
“Prošli jsme šestnáctiměsíčním procesem s pracovníky SEC, kteří se nás snažili zaregistrovat jako brokera pro zvláštní účely. A pak nám bylo v březnu celkem stručně řečeno, že tento proces skončil a že neuvidíme žádné plody tohoto úsilí,” dodal.
Solana i Cardano tvrzení o tom, že tokeny jsou cenným papírem, odmítly, zatímco Polygon se k této záležitosti nevyjádřil. Tyto tři kryptoměny odepsaly ze své hodnoty více než 20 % během 24 hodin.
Zdravím, přesně jak popisuje článek. Když se člověk snaží a pracuje na tom naplno tak se dokáže každý překonávat a dosáhne zlepšení svého života. Hlavně je to ale v té hlavě. Musíte chtít. A taky pro to obětovat. Úspěch není zadarmo. Já třeba obětoval řadu přátel. Přátelství vychladla. K tomu alkohol. Abstinuji. Volný čas. I ten jsem překopal. Místo sledování seriálů či filmů se učím nebo pracuji. Takto mi vzniká řadově pár desítek hodin týdně které ve finále mohu věnovat učení(zlepšování sám sebe) nebo práci. Je to půl roku co jsem takto obrátil a výsledky jsou neuvěřitelné. Rozjíždím svou vlastní firmu. Mám víc peněz(ať ušetřených nebo přivydělaných, ale už i investovaných). Cítím se psychicky lépe než kdy dříve. Jako vedlejší projekt jsem si dal předělat své tělo z ochablého na pevné(svalnatější). A tady taky úspěch. Za půl roku přes 20kg tuku dole. To taky jde na tom životě znát. Ale to vše je jen začátek. Když mám toto za půl roku tak co bude za rok? 2? 5? :-)
Promiňte ale s polovic vašich glos nelze souhlasit. Když všichni budou spořit na ten svůj meloun. Kdo vlastně bude utrácet za výrobky, které naši fundovani vědci, technici, odborníci a potažmo zlaté ruce vyrábějí?
Většina lidí nikdy nezbohatne, protože čtou články jako tento a naivně si myslí, že jejich autor něco o penězích ví
V článku je to pravdivě popsáno, ale chybí jedna část. Pokud budování bohatství z nuly obětujete čas v mládí, nikdy už mládí nebudete mít. Neužijete si své malé děti atd. Nic není zadarmo. To neplatí, pokud máte ve 20 letech startovních 10 milionů…
Negativnem se neposuneš nikdy nikam. A kdyby se tím kdokoli rozhodl opravdu řídit tak nevěřím že se mu pak nebude žít lépe. A k těm penězům… O to vůbec v tom článku nejde. Zkuste ještě párkrát přečíst a pak třeba pochopíte.