Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Robinhood ukončuje podporu všech tokenů označených v žalobě SEC jako cenné papíry

Publikováno
Robinhood ukončuje podporu všech tokenů označených v žalobě SEC jako cenné papíry
Zdroj: Shutterstock

Společnost Robinhood, která provozuje stejnojmennou mobilní aplikaci pro investování, ukončila podporu pro všechny kryptoměny, které byly označeny v žalobě Komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států (SEC) jako cenné papíry.

Populární obchodní platforma ukončí 27. června podporu pro Cardano (ADA), Polygon (MATIC) a Solana (SOL). Uživatelé mohou do zmíněného data nadále obchodovat s těmito kryptoměnami, poté bude jakýkoliv zůstatek těchto kryptoměn na účtech uživatelů prodán za tržní hodnotu.

“Žádné jiné tokeny nejsou ovlivněny a vaše kryptoměny jsou na Robinhood stále v bezpečí,” dodala společnost v blogovém prohlášení.

Po vyřazení Cardana, Polygonu a Solany z obchodování bude platforma nabízet obchodování s 15 různými kryptoměnami, včetně bitcoinu (BTC), etheru (ETH), dogecoinu (DOGE) či avalanche (AVAX) – všechny tyto měny nebyly zahrnuty do žaloby SEC jako cenné papíry.

Společnost Robinhood uvedla, že toto rozhodnutí je součástí pravidelné revize kryptoměn. Jednalo se však o jediné tokeny, které byly uvedeny na obchodní platformě a které byly v nedávných žalobách SEC označeny za cenné papíry.

Společnost Robinhood během nedávného oborového svědectví ve Sněmovně reprezentantů USA uvedla, že se snažila zaregistrovat jako účelový broker pro digitální aktiva, ale nedokázala přimět SEC, aby obchodní platformu nasměrovala k dodržování kryptoměnových předpisů, ačkoli se zdálo, že pracovníci agentury chtěli pomoci.

“Když předseda SEC Gary Gensler v roce 2021 řekl, ať se jdeme zaregistrovat, udělali jsme to,” řekl ve své výpovědi hlavní právník společnosti Robinhood Dan Gallagher.

“Prošli jsme šestnáctiměsíčním procesem s pracovníky SEC, kteří se nás snažili zaregistrovat jako brokera pro zvláštní účely. A pak nám bylo v březnu celkem stručně řečeno, že tento proces skončil a že neuvidíme žádné plody tohoto úsilí,” dodal.

Solana i Cardano tvrzení o tom, že tokeny jsou cenným papírem, odmítly, zatímco Polygon se k této záležitosti nevyjádřil. Tyto tři kryptoměny odepsaly ze své hodnoty více než 20 % během 24 hodin.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Píšu o světě kryptoměn a NFT, vystudoval jsem bakalářský obor Anglický jazyk pro manažerskou praxi na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a název mé bakalářská práce byl: Analýza využití NFT v marketingových strategiích ve vybraných českých fotbalových klubech (psáno v AJ).

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.