Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Ripple se stal registrovaným poskytovatelem služeb v Irsku a otevřel si cestu do Evropy

Publikováno
Ripple se stal registrovaným poskytovatelem služeb v Irsku a otevřel si cestu do Evropy
Zdroj: cryptoknowmics.com

Irská centrální banka vyhověla 19. prosince společnosti Ripple, emitentu kryptoměny XRP (XRP), a schválila jej jako registrovaného poskytovatele služeb s virtuálnímu aktivy. Ripple tak nyní může působit nejen v Irsku, ale až koncem roku 2024 vstoupí v platnost nařízení EU o trzích s kryptoaktivy (MiCA), otevře se společnosti cesta do celého Evropského hospodářského prostoru.

Právní zástupce společnosti, Stuart Alderoty, k tomu prohlásil, že Ripple plánuje rozšířit svou licenci až do 27 dalších evropských států.

“Irsko se staví do pozice podporující jurisdikce pro odvětví digitálních aktiv a skvělého místa pro provozování podniků jako je Ripple. Posílilo tak naše rozhodnutí vybrat zemi jako primární základnu pro regulaci EU,” uvedli zástupci Ripplu.

Schválení irskou centrální bankou přichází po více než ročním úsilím ze strany Ripplu. Společnost je ale úspěšná i v jiných zemích. V říjnu letošního roku získala licenci v Singapuru, v listopadu v Dubaji a i v jednotlivých státech USA letos prodloužila většinu ze svých 35 získaných licencí.

Irsko je oblíbenou destinací i dalších technologických a kryptoměnových podniků. Své evropské sídlo zde má např. Google či americká kryptoměnová burza Coinbase. Ta získala licenci koncem minulého roku, stejně jako platební služba MoonPay, kryptoměnová burza Gemini nebo společnost Payward stojící za burzou Kraken.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz vedu kryptoměnovou redakci. Po několika letech sledování kryptoměnového trhu si myslím, že obchodovat digitální aktiva bez nutných vědomostí je holý nerozum. V tomto světě totiž ještě více než kdekoli jinde platí, že zkušení vyhrávají a nezkušení prohrávají. I z tohoto důvodu rád přikládám ruku k dílu a věřím, že společně s redaktory a přispěvateli dokážeme čtenářům Finex.cz předat mnoho užitečných informací.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎