Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Dobré vyhlídky pro XRP a další prohra pro SEC. Soud zatímně odmítl její odvolání

Publikováno
Dobré vyhlídky pro XRP a další prohra pro SEC. Soud zatímně odmítl její odvolání
Zdroj: coinpedia.org

Americká Komise pro kontrolu cenných papírů a burz (SEC) utrpěla v úterý další menší porážku ve svém pro některé až tragikomickém boji proti kryptoměnovému odvětví. Soudkyně Analisa Torresová neumožnila SEC podat odvolání proti dosud vydaným výrokům v kauze a Komise tak s opravným prostředkem bude muset počkat.

Zdroj: courtlistener.com
SEC zamítnutí odvolání
SEC nebylo prozatím umožněno se odvolat

SEC se chtěla bránit proti rozhodnutí z 13. července, v němž soud po téměř 3 letech od podání žaloby rozhodl, že společnost Ripple Labs i její představitelé B. Garlinghouse a Ch. A. Larsen postupovali při emisi XRP (XRP) v souladu se zákony a jejich činnost nenaplňovala znaky nedovoleného a neregistrovaného prodeje cenného papíru. Jedinou výjimkou byl prodej XRP institucionálním investorům, kdy došlo k porušení The Securities Act.

Soud tak zjednodušeně naznačil, že XRP není cenným papírem, což je velmi pozitivní pro celé kryptoměnové odvětví, na které by v příštích letech nemusela dopadnout přísná regulace.

Nemožnost odvolání ze strany SEC tak znamená, že dalšího posunu v kauze se dočkáme až 23. dubna 2024, na kdy je v New Yorku naplánováno veřejné jednání.

Zdroj: courtlistener.com
Ripple trial
Jednání je naplánováno na 23. dubna 2024

XRP reagovalo na neúspěšný pokus Komise pozitivně a cena mince vzrostla během několika minut od zveřejnění rozhodnutí z 0,51 USD na 0,545 USD (+ 7 %).

A aby toho nebylo málo, Ripple Labs pozitivní sentiment kolem XRP ještě podpořila oznámením o úspěšném obdržení licence na poskytování plateb pomocí digitálních tokenů v Singapuru. Společnost věří, že jí tento krok umožní rozšířit své služby v celém asijsko-pacifickém regionu.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz dohlížím na chod kryptoměnové redakce. Mým cílem je, abychom společně s redaktory a přispěvateli předali čtenářům každý den mnoho zajímavých a zejména užitečných informací.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.