Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměny » Revolut se připravuje na změny podmínek u kryptoměn

Revolut se připravuje na změny podmínek u kryptoměn

Revolut se připravuje na změny podmínek u kryptoměn

Poté, co oblíbená internetová peněženka Revolut došla k rozhodnutí změnit některé poplatky a v podstatě zdražit, přichází změny i u kryptoměn. Nově tak nebudou uživatelé moci využívat kryptoměny při platbě kartou, ale naopak budou oprávněnými vlastníky kryptoměn, které na Revolutu nakoupí.

Všechny změny by se měly naplno projevit od 27. července tohoto roku.

Použít kryptoměny při platbě kartou už nepůjde

Již před pár dny Revolut oznámil změny ohledně svých podmínek, které obsahovaly například snížení limitu pro směnu ze 120 000 Kč na 25 000 Kč, přičemž mnoho uživatelů nejprve vyděsil chybou v emailu, která snížení uváděla na hodnotu 1 250 Kč.

Další změny v podmínkách pak přinesly i zvýšení poplatků u zahraničních transakcí. Uživatelé si tak při převodu peněz do jiné země budou muset připlatit za další takovou transakci 15 Kč a při přeposílání peněz v jiné měně, než kterou disponuje cílová země je to bude stát 90 Kč.

Po této smršti však Revolut došel i k dalším změnám, které se tentokrát dotknou kryptoměn. Nově tak nebude možné použít kryptoměny při platbě kartou.

Pokud tedy vlastníte na svém účtu pouze kryptoměny a pokusíte se je využít při platbě kartou, nedojde již k jejich směně a následnému schválení transakce, jako tomu bylo doposud, ale naopak budou využity peníze ve fiat měnách. Pokud nebude na fiat peněženkách dostatečná částka, celá platba bude zamítnuta.

Naše recenze internetové peněženky Revolut

Změna se dotkne i vlastnických práv u kryptoměn

Další změna má u Revolutu proběhnout i ohledně vlastnických práv nakoupených kryptoměn. V současnosti je totiž Revolut stále zákonným vlastníkem vámi zakoupených kryptoměn, přičemž vám poskytuje pouze informace o pohybu jejich cen.

Nově však od 27. července budou všichni uživatelé oprávněni k vlastnictví práv na hodnotu daného obnosu kryptoměn. V podstatě tedy budete konečně právoplatnými vlastníky kryptoměn, které na Revolutu nakoupíte.

Revolut tak bude fungovat pouze jako pověřený agent, který může držet vámi nakoupené kryptoměny a jednat vaším jménem. Tyto změny však nějak neovlivní zavedená pravidla při nákupu a prodeji kryptoměn, přičemž samotný Revolut počítá s dalšími vylepšeními.

Jaký je váš názor na změny ohledně kryptoměn? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Ohodnoťte tento článek

Diskuze k tomuto článku: 2 komentáře
Tomáš

Dobrý den, čím/jak jsou v revolutu kryté kryptomeny? Má Revolut svoji jednu velkou peněženku, kam ukládá všechny krypta nebo jak to chodí?

Magazín Finex

Dobrý den, Tomáši. Odpověď na Vaši otázku bohužel nikdo (kromě samotného Revolut) momentálně nemá. Až budou změny (27. 7.) platné, možná to bude možné vyčíst z T&C dokumentu.

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast Plc ---
N/A
Moneta ---
N/A
Alphabet (Google) ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Nahrávaný obrázek
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo