Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Rekordy indexu S&P 500: Znamení lepších časů, nebo varování pro investory?

Index S&P 500 dosahuje nových maxim a ukončuje dlouhý medvědí trh. Někteří investoři však zůstávají po nedávných poklesech akcií opatrní.

Publikováno
Rekordy indexu S&P 500: Znamení lepších časů, nebo varování pro investory?
Zdroj: depositphotos.com

Finanční svět nedávno oslavil historický okamžik, když index S&P 500 uzavřel na rekordním maximu, čímž přerušil nejdelší sérii bez dosažení takového vrcholu od velké finanční krize v roce 2008.

Tento úspěch znamená konec medvědího trhu, který přetrvával více než dva roky a mnoha investorům způsobil značné ztráty.

Blýská se na lepší časy?

Na grafu níže můžete dlouhé čekání na nové historické maximum dobře vidět.

Oranžová linie znázorňuje hodnotu historického maxima, na kterém index S&P 500 uzavřel denní obchodování. Tam kde je křivka rovnoběžná s časovou osou index nový rekord nestanovil.

Je tedy zřejmé, že po růstu v roce 2021 následovaly více než dva roky bez nových maxim. Jiná tak dlouhá oranžová horizontála v grafu není až na samý začátek v letech zmíněné finanční krize odstartované v roce 2008.

Zdroj: ycharts.com
Hodnota S&P 500 vs jeho historické maximum

Zatímco většina Wall Street hýří nadšením, někteří investoři zůstávají opatrní. Vzpomínka na propad hodnoty akcií z jejich maxim z roku 2021 je stále čerstvá.

Například společnost PayPal zaznamenala pokles svých akcií o 80 % ze svého historického maxima v roce 2021, přičemž za posledních šest měsíců se akcie propadly o dalších 17 %.

Stejně tak akcie společnosti Tesla zažily výraznou ztrátu hodnoty. Přestože se potom jejich hodnota během roku 2023 zdvojnásobila, nový rok nezačal dobře. A po včerejším propadu to za posledních 6 měsíců dělá skoro -31 %.

Vývoj ceny akcií Paypal a Tesla za posledních 6 měsíců

Aktuální cena
Změna
PayPal / PYPL
Načítání
Načítání
Načítání
Tesla / TSLA
Načítání
Načítání
Načítání

Pokles jako signál k nákupu?

Pro ty, kteří věří v dlouhodobý potenciál společností, jako je Tesla, může nedávný pokles cen představovat příležitost k nákupu “se slevou”. Tato strategie, známá jako průměrování nákladů (DCA) spočívá v pravidelném investování fixní částky v průběhu času, aby se zmírnil dopad volatility.

Současná dynamika trhu představuje pro investory v roce 2024 dilema. Měli by prodávat na vrcholu, nebo více nakupovat?

Investiční guru Peter Lynch radí udržovat stabilní investiční rutinu bez ohledu na tržní podmínky a dokonce zvyšovat investice, když ostatní ve strachu prodávají.

Lynchova filozofie se nevztahuje pouze na známá jména – nabádá investory, aby vyhledávali společnosti, jejichž produktům věří a které se jim líbí. Bez ohledu na podmínky na trhu je klíčové dodržovat konzistentní investiční plán, který je podpořen četnými studiemi, jež vyvrátily účinnost časování trhu.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎