Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Realitní gigant Realty Income hlásí skvělé výsledky za Q1 a zdražení nájmů o 1,5 %

Publikováno
Realitní gigant Realty Income hlásí skvělé výsledky za Q1 a zdražení nájmů o 1,5 %
Zdroj: list23.com

Svět realit je velmi specifickým tržním segmentem, bez kterého by se lidé neobešli a který nabízí investorům mnoho zajímavých příležitostí. Jedním z důvodů, proč je investování do akciových společností v tomto segmentu tak oblíbené, je jejich dlouhodobá stabilita, ale především velmi zajímavé dividendy.

V tomto článku si představíme hospodářské výsledky realitní společnosti Realty Income, která za svou historii již 109 krát navýšila dividendy svým investorům.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie O Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Společnost Realty Income je na trhu s nemovitostmi již 28 let a spravuje celkem 6500 nemovitostí, které povětšinou pronajímá na základě dlouhodobých smluv. Tato firma zažila velmi silný první kvartál, ve kterém vykázala tržby 807,3 milionu USD, což je nárůst oproti Q4 roku 2021 o téměř 125 milionů USD. Výnosy z dlouhodobých pronájmů se v Q1 zvýšily o 4,1 % na 630 milionů dolarů.

Společnost za toto období prodala celkem 156 nemovitostí a nakoupila 213 nemovitostí za 1,56 miliardy USD a to jak v Americe, tak Evropě. Zájem o tuto společnost dokazuje i vykázaný zisk z prodeje kmenových akcií, díky kterému společnost v Q1 utržila 663 milionů USD. Společnost předpokládá, že se do konce roku 2022 zvýší nájmy nemovitostí o 1,5 %, při obsazenosti 98 %.

Predikce zisků společnosti Realty Income počítá s částkou 3,1 miliardy USD v roce 2022 a pro rok činí odhady tržeb dokonce 3,5 miliardy USD. Nemovitostní akcie jsou známé především svou dividendou a ne jinak je to u této společnosti. Realty Income pravidelně každý rok navyšuje svojí dividendu, což při současném růstu dividendového výnosu 4,32 % činí 2,96 USD za akcii

Technická analýza

Výše popsaným výnosům z prodeje akcií (663 mil. USD) odpovídá i situaci na cenovém grafu, kdy se největší objem obchodů uskutečnil na částce 68,5 USD za akcii. Okolo této hodnoty POC se také trh dlouhodobě pohybuje. Akcie Realty Income se obchodují v úzkém rostoucím trendovém pásmu a to již téměř dva roky.

Trh poctivě vytváří nová maxima a posouvá hodnotu svých minim na vyšší ceny, což značí stabilní rostoucí potenciál. Na grafu lze pozorovat dvě supportní zóny, přičemž první se nachází na ceně 63 USD a pokles pod tuto zónu by mohl predikovat konec rostoucího trendu.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Realty Income
Měsíční akciový graf společnosti Realty Income

Závěr

Společnost Realty Income působí v realitách již od roku 1994 a v současné době spravuje více než 6500 nemovitostí. V prvním kvartále roku 2022 vykázala Realty Income tržby v hodnotě 807,3 milionu USD, což je kvartální růst o 125 milionu USD. Společnost v prvním čtvrtletí investovala 1,5 miliardy do nákupu dalších nemovitostí s tím, že do konce roku počítá se zvýšením nájmů o 1,5%. Realty Income každoročně navyšuje výši dividend, která je v současnosti na hodnotě 2,96 USD za akcii. Akcie této společnosti vykazují dlouhodobý růst a obchodují se pod historickými maximy.

Líbil se vám tento článek?
6
1

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.