Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » Realitní gigant Realty Income hlásí skvělé výsledky za Q1 a zdražení nájmů o 1,5 %

Realitní gigant Realty Income hlásí skvělé výsledky za Q1 a zdražení nájmů o 1,5 %

Realitní gigant Realty Income hlásí skvělé výsledky za Q1 a zdražení nájmů o 1,5 %
Zdroj: list23.com

Svět realit je velmi specifickým tržním segmentem, bez kterého by se lidé neobešli a který nabízí investorům mnoho zajímavých příležitostí. Jedním z důvodů, proč je investování do akciových společností v tomto segmentu tak oblíbené, je jejich dlouhodobá stabilita, ale především velmi zajímavé dividendy.

V tomto článku si představíme hospodářské výsledky realitní společnosti Realty Income, která za svou historii již 109 krát navýšila dividendy svým investorům.

Akciový graf společnosti Realty Income
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Společnost Realty Income je na trhu s nemovitostmi již 28 let a spravuje celkem 6500 nemovitostí, které povětšinou pronajímá na základě dlouhodobých smluv. Tato firma zažila velmi silný první kvartál, ve kterém vykázala tržby 807,3 milionu USD, což je nárůst oproti Q4 roku 2021 o téměř 125 milionů USD. Výnosy z dlouhodobých pronájmů se v Q1 zvýšily o 4,1 % na 630 milionů dolarů.

Společnost za toto období prodala celkem 156 nemovitostí a nakoupila 213 nemovitostí za 1,56 miliardy USD a to jak v Americe, tak Evropě. Zájem o tuto společnost dokazuje i vykázaný zisk z prodeje kmenových akcií, díky kterému společnost v Q1 utržila 663 milionů USD. Společnost předpokládá, že se do konce roku 2022 zvýší nájmy nemovitostí o 1,5 %, při obsazenosti 98 %.

Predikce zisků společnosti Realty Income počítá s částkou 3,1 miliardy USD v roce 2022 a pro rok činí odhady tržeb dokonce 3,5 miliardy USD. Nemovitostní akcie jsou známé především svou dividendou a ne jinak je to u této společnosti. Realty Income pravidelně každý rok navyšuje svojí dividendu, což při současném růstu dividendového výnosu 4,32 % činí 2,96 USD za akcii

Technická analýza

Výše popsaným výnosům z prodeje akcií (663 mil. USD) odpovídá i situaci na cenovém grafu, kdy se největší objem obchodů uskutečnil na částce 68,5 USD za akcii. Okolo této hodnoty POC se také trh dlouhodobě pohybuje. Akcie Realty Income se obchodují v úzkém rostoucím trendovém pásmu a to již téměř dva roky.

Trh poctivě vytváří nová maxima a posouvá hodnotu svých minim na vyšší ceny, což značí stabilní rostoucí potenciál. Na grafu lze pozorovat dvě supportní zóny, přičemž první se nachází na ceně 63 USD a pokles pod tuto zónu by mohl predikovat konec rostoucího trendu.

Měsíční akciový graf společnosti Realty Income
Měsíční akciový graf společnosti Realty Income
Zdroj: tradingview.com

Závěr

Společnost Realty Income působí v realitách již od roku 1994 a v současné době spravuje více než 6500 nemovitostí. V prvním kvartále roku 2022 vykázala Realty Income tržby v hodnotě 807,3 milionu USD, což je kvartální růst o 125 milionu USD. Společnost v prvním čtvrtletí investovala 1,5 miliardy do nákupu dalších nemovitostí s tím, že do konce roku počítá se zvýšením nájmů o 1,5%. Realty Income každoročně navyšuje výši dividend, která je v současnosti na hodnotě 2,96 USD za akcii. Akcie této společnosti vykazují dlouhodobý růst a obchodují se pod historickými maximy.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Forex brokeři

Plus500 logo
Plus500Reklama
U 77 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo