Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » Proč Sony odkoupí 2 % svých akcií, když zisky filmové divize rostou?

Proč Sony odkoupí 2 % svých akcií, když zisky filmové divize rostou?

Proč Sony odkoupí 2 % svých akcií, když zisky filmové divize rostou?
Zdroj: depositphotos.com

Tato Japonská mezinárodní korporace, působící napříč mnoha tržními segmenty, si prochází těžkým obdobím, při kterém se nedaří plnit tržní výhledy a akcie od začátku roku pouze strmě klesají. První supportní zóna je na blízku, ovšem existuje fundament, který by mohl zastavit tento padající nůž? V tomto článku se podíváme na hospodářské výsledky v Q4, na tržní predikce pro rok 2022 a pomocí technické analýzy se pokusíme odhadnout cenové úrovně, na kterých by mohlo dojít k zastavení tohoto akciového pádu společnosti Sony.

Akciový graf společnosti Sony
CZK
USD
EUR
JPY
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Letošní rok se pro společnost Sony nevyvíjí příliš dobře. V prvním kvartále letošního roku zaostává o 10 miliard USD za očekáváním a v Q1 vykázala provozní zisk pouze 138,6 miliardy jenů. Společnost doplácí především na problémy s dodavatelskými řetězci, které zajišťují komponenty pro výrobu vlajkové lodí této společnosti, herní konzole Sony PlayStation 5. Naopak zvýšené prodeje vykázala společnost ve filmovém byznysu, kde díky filmu "Spiderman: No Way Home", vzrostly tržby této divize o 50 % na 1,24 bilionu jenů.

Kvartální predikce tržeb společnosti Sony se pohybují mezi 18-20 miliardami USD. Společnost také oznámila, že v roce 2023 plánuje odkoupit své akcie v hodnotě 1,5 miliardy USD. Tento zpětný odkup by se týkal zhruba 25 milionů akcií, což tvoří 2,02 % celkové akciové emise. S poklesem akcií společnosti Sony, může také souviset výrazné oslabení japonského jenu, oproti neustále sílícímu americkému dolaru (USD/JPY). Tento vliv by měl být se spuštěním plné výrobní kapacity PlayStation 5 odstraněn, protože firma eviduje velké množství pohledávek ze zahraničních trhů, což jí umožní vytvořit devizovou diverzifikaci.

Technická analýza

Akcie Sony začátkem roku 2022 vytvořily své maximum a od té doby se pouze propadají. V rámci tohoto akciového výprodeje bylo trhem ignorováno několik supportní zón, které v budoucnu mohou plnit opačnou funkci a to rezistentní. Akcie Sony se nezadržitelně blíží k další supportní zóně, kde se nachází i hodnota 50 % Fibonacciho Retracementu. Ovšem je otázkou, zda takto rozjetý trh bude na tuto zónu reagovat, případně jak velká nákupní reakce v tomto "medvědím trhu" může vzniknout.

Poslední zastávka, na které může z technického pohledu dojít k otečení tržního sentimentu, je cenová úroveň okolo 50 USD, kde se nachází největší Volume růstového pohybu.

Měsíční akciový graf společnosti Sony
Měsíční akciový graf společnosti Sony
Zdroj: tradingview.com

Závěr

Společnost Sony eviduje silnou poptávku po svých herních konzolích PlayStation 5, ovšem jejich výroba stagnuje, kvůli problémům v dodavatelských řetězcích. Tržby společnosti v Q1 2022 zůstaly za očekáváním o 10 miliard USD. V následujících kvartálech je predikován růst tržeb od 18-20 miliard USD. Pozitivní čísla jsou hlášeny z filmové divize, kde díky novému filmu Spiderman, vzrostly tržby o 50 %. Budoucí akciový vývoj Sony bude výrazně záležet na obnovení výroby PlayStation 5, čímž se společnost bude moci vrátit opět na špičku herního průmyslu.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToroReklama
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo