Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Připravte se investovat. Muskův Starlink by mohl brzy vstoupit na burzu!

Publikováno
Připravte se investovat. Muskův Starlink by mohl brzy vstoupit na burzu!
Zdroj: flickr.com

Společnost SpaceX se chystá na potenciální veřejnou nabídku své satelitní služby Starlink a připravuje reorganizaci samostatné entity, která by mohla vést k IPO. 

Elon Musk, generální ředitel společnosti SpaceX, uvedl, že k IPO (první veřejná nabídka akcií) služby Starlink dojde poté, co dosáhne stabilního cash flow. Očekává se přitom, že služba Starlink bude generovat významné příjmy, které by měly tvořit podstatnou část celkových příjmů společnosti SpaceX a překonat její činnost v oblasti vypouštění raket.

SpaceX od svého založení v roce 2002 vypustila obrovské množství satelitů, které poskytují vysokorychlostní internet ve více než 60 zemích. Tato investice staví Starlink do pozice klíčového hráče na konkurenčním poli vesmírné komunikace, kde soupeří s konkurenty, jako je projekt Kuiper společnosti Amazon.

Musk nedávno oznámil, že Starlink dosáhl kladného cash flow, což představuje výrazné zlepšení oproti předchozímu roku, kdy služba zaznamenávala finanční ztráty a čelila obavám z bankrotu.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎