Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Portu získává licenci od ČNB a osamostatňuje se

Portu získává licenci od ČNB a osamostatňuje se
Zdroj: Depositphotos.com

Portu, přední online investiční platforma, se po šesti letech od svého založení osamostatňuje a odděluje od mateřské společnosti WOOD & Company Financial Services. S licencí obchodníka s cennými papíry od České národní banky se od ledna 2024 stává samostatnou společností pod novým názvem WOOD Retail Investments.

Česká národní banka udělila Portu licenci obchodníka s cennými papíry během rekordních 11 měsíců, což potvrzuje stabilitu a důvěryhodnost této investiční platformy. Portu, dříve interní projekt WOOD & Company, si za více než šest let vytvořilo silnou pozici na trhu a překročilo hranici miliardy eur zainvestovaných klientských prostředků.

Oznámená změna vede k jasnějšímu zaměření obou entit na jádro své podnikatelské činnosti. Největší středoevropský robo-advisor se bude nadále specializovat na online investování pro širokou veřejnost a rozvoj nových produktů. Mateřská společnost WOOD & Company se pak bude moci plně soustředit na institucionální sektor a správu majetku.

Tato strategická diferenciace umožní oběma společnostem lépe reagovat na specifické výzvy a příležitosti v daných oblastech.

Samostatnost umožní Portu dynamický rozvoj a efektivnější interní procesy

Nová společnost se také zaměří na rozvoj spoluprací s partnery z finančního trhu a rychlejší expanzi na nové trhy. Pro stávající klienty se nic nemění, investiční služby budou i nadále poskytovány ve stejné kvalitě a rozsahu. Novou společnost povede stejný management jako doposud a WOOD & Company zůstává jejím jediným akcionářem.

Zajímavou novinkou je plánovaný státem podporovaný a daňově zvýhodněný penzijní produkt (DIP), který WOOD Retail Investments uvede jako jedna z prvních firem na českém trhu od ledna 2024.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.