Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Porazíme rakovinu? Nová vakcína od Moderny a Mercku přináší naději!

Nová vakcína proti rakovině společností Moderna a Merck vykazuje po 2,5 letech u pacientů s melanomem 96% míru přežití. Dává naději na účinnou léčbu.

Publikováno
Porazíme rakovinu? Nová vakcína od Moderny a Mercku přináší naději!
Zdroj: depositphotos.com

Společnosti Moderna a Merck oznámily, že jejich experimentální vakcína představuje významný průlom v léčbě rakoviny a přinesla pozitivní údaje za tři roky testování.

Tato vakcína se podává v kombinaci se známou imunoterapií Keytruda společnosti Merck. Kombinovaná léčba prokázala pozoruhodnou účinnost a zlepšila míru přežití pacientů bojujících s melanomem, nejsmrtelnější formou rakoviny kůže.

Přínos Moderny je značný

Nejnovější údaje navazují na původní výsledky zveřejněné v prosinci a nabízejí komplexnější pohled na dlouhodobý přínos vakcíny.

Téměř 75 % pacientů, kteří dostávali kombinovanou léčbu, žilo po dvou a půl letech bez známek recidivy rakoviny. To je významné zlepšení ve srovnání s 55,6 % pacientů, kteří byli léčeni pouze Keytrudou.

Přínosy léčby byly konzistentní napříč různými podskupinami pacientů bez ohledu na nálož nádorových mutací nebo hladinu proteinu PD-L1. To naznačuje, že vakcína by mohla být účinná pro široké spektrum pacientů s melanomem.

Celková míra přežití u pacientů, kteří dostávali kombinovanou léčbu, byla po 2,5 letech impozantních 96 %.

U pacientů s těžkými formami melanomu, kteří dostávali kombinovanou léčbu, byla pravděpodobnost úmrtí nebo recidivy rakoviny o 49 % nižší než u pacientů, kteří dostávali pouze přípravek Keytruda.

Kombinovaná léčba navíc snížila o 62 % riziko úmrtí nebo rozšíření melanomu do dalších částí těla. Tyto statistiky podtrhují potenciální život zachraňující přínos kombinované léčby.

Vakcína proti rakovině využívá stejnou technologii mRNA, která se používá ve vakcíně proti onemocnění COVID-19 společnosti Moderna. Je vytvořena na zakázku na základě analýzy nádorů pacienta po chirurgickém odstranění. Trénuje imunitní systém, aby rozpoznal a napadl specifické mutace v nádorových buňkách.

Aktuální vývoj cen akcií Moderna

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Moderna Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Lék se k pacientům dostane zrychleným řízením

V únoru udělil americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) vakcíně proti rakovině určené k léčbě melanomu označení průlomové terapie.

Společnosti Moderna i Merck plánují podat žádost o zrychlené schválení FDA, které umožňuje rychlejší schvalovací procesy pro léky řešící neuspokojené lékařské potřeby.

Melanom, který je příčinou většiny úmrtí na rakovinu kůže, zaznamenal v posledních několika desetiletích prudký nárůst výskytu.

Americká onkologická společnost odhaduje, že v letošním roce bude jen v USA diagnostikován melanom u přibližně 100 000 lidí. Očekává se, že téměř 8 000 z nich této nemoci podlehne.

Aktuální vývoj akcií Merck

Načítání
Načítání
Kupte si akcie MRK Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Merck se na rakovinu soustředí

Merck rovněž provádí další studii vakcíny ve třetí fázi u pacientů s určitým typem rakoviny plic.

V letošním roce byla navíc zahájena dvoudílná studie vakcíny a přípravku Keytruda ve střední až pozdní fázi u pacientů s pokročilými stádii běžného karcinomu kůže.

Další studie probíhají u některých typů rakoviny ledvin a močového měchýře.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.