Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Pohled do portfolia Berkshire Hathaway. Buffett sedí na rekordním objemu hotovosti!

Publikováno
Pohled do portfolia Berkshire Hathaway. Buffett sedí na rekordním objemu hotovosti!
Zdroj: depositphotos.com

Ve třetím čtvrtletí tohoto roku v Berkshire Hathaway zbrzdili svoje nákupy a soustředili se na prodej akcií většího množství firem. Tímto si zajistili peněžní rezervu 157 miliard USD, což je pro tento holding dosavadní rekord.

Buffettova společnost ukrojila ze svých vysokých podílů ve firmách Chevron a Hewlett Packard, také drobně zmenšila svůj podíl ve společnosti Amazon.

Naopak neupravila svůj podíl na vlastnictví akcií firem Apple a Bank of America, což jsou zároveň její dvě nejrozsáhlejší aktiva, co do počtu akcií.

Akcie Applu jsou pro Berkshire Hathaway dlouhodobě číslem jedna v tržní hodnotě aktiv dlouhodobě. Nezměnilo se ani držení aktiv, se kterými holding operuje tradičně a dlouhodobě (Kraft HeinzCoca-ColaAmerican Express, a Occidental Petroleum).

Vývoj ceny akcií Berkshire Hathaway za posledních 12 měsíců

Načítání
Načítání
Kupte si akcie BRK-B Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Investiční strategie Berkshire Hathaway nese dlouhodobě úspěch

Warren Buffett je známý tím, že akcie nakupuje a pak je dlouhodobě drží, někdy i v řádu desetiletí. Toto paradigma však Berkshire Hathaway v posledních letech narušuje.

V roce 2020 tato společnost prodávala akcie leteckých společností uprostřed koronavirového propadu – velmi krátce potom, co akcie nakoupila. Podobné chování se objevilo i v letech následujících, kdy se krátce po nákupu holding zbavoval akcií biotechnických a farmaceutických společností. V letošním roce potkal tento osud akcie Capital One Financial.

Toto chování svědčí o strategii kombinovaného přístupu. Na jednu stranu se snaží udržet portfolio konzervativní jako v případě Applu, jehož akcie tvoří téměř polovinu podílu na ekvitě holdingu. Na druhou stranu se nebojí rychlých a riskantních obchodů s nejistým výsledkem.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎