Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Podle tohoto grafu zbývají poslední dny na nákup Bitcoinu za levno

Halving Bitcoinu proběhne odhadem za 73 dní. Před každým předchozím halvingem se cena Bitcoinu chovala stejně. Z toho můžeme usuzovat, co bude dělat nyní.

Publikováno
Podle tohoto grafu zbývají poslední dny na nákup Bitcoinu za levno
Zdroj: Getty Images

V době, kdy se trh s kryptoměnami připravuje na tolik očekávaný halving Bitcoinu (BTC), sledují investoři kritické dvoutýdenní okno, které může představovat poslední příležitost k “dobré koupi”.

Období, které předchází půlení odměn plánované na duben 2024, může připravit půdu pro výraznou únorovou rally.

Halving a jeho vliv na cenu Bitcoin

Halving, tedy proces, při kterém se odměny za těžbu nových bitcoinů snižují na polovinu, je tradičně považován za býčí katalyzátor, který vyvolává značný zájem a růst ceny největší kryptoměny.

Tato událost není pouze technickou událostí, ale klíčovým momentem, který historicky ovlivňuje trajektorii ceny Bitcoinu.

Podle postřehů, o které se podělil analytik @rektcapital, který sdílí makro výzkumy, komentáře a technickou analýzu týkající se trhů s kryptoměnami, lze dynamiku trhu okolo halvingu obvykle rozdělit do pěti fází, přičemž první tři se odehrávají předtím, než dojde k půlení.

Před halvingem – 1. fáze

V současné době se nacházíme v “období před halvingem”, kdy do události zbývá 73 dní, a po jakémkoli výrazném poklesu ceny v této fázi historicky následovaly solidní výnosy z investic.

Analýza založená na vzorcích pozorovaných při předchozích půleních naznačuje, že této události často předchází prudký cenový propad, který pro investory představuje lukrativní příležitosti k nákupu.

V lednu prošla hodnota Bitcoinu přibližně 18% poklesem a obchodník nyní signalizuje, že existuje úzké dvoutýdenní okno pro další potenciální pullback.

Nákupní okno – 2. a 3. fáze

V grafu, který ke svému příspěvku na sociální síti X Rekt Capital přidal, je vidět pokles na začátku roku 2020 a to 77 dní před halvingem. Následně pak cena prudce rostla v období 63 dnů před halvingem.

Zdroj: tradingview.com
Bitcoin halving price
Chování ceny Bitcoinu před halvingem – nákupní okno a prehalving rally

Rekt Capital tedy očekává, že současný trh vstoupí brzy do fáze “předhalvingové rally”, která obvykle začíná přibližně 60 dní před půlením.

Během této fáze se krátkodobí obchodníci často pokoušejí využít rostoucího vzrušení, což vede k dočasnému nárůstu cen.

Následně tito spekulanti realizují své zisky, po čemž přichází pokles těsně před halvingem nebo i bezprostředně po něm.

Zpravidla se tak stává 2 až 3 týdny před samotnou událostí. Například v roce 2016 klesla cena Bitcoinu v týdnech předcházejících půlení o 38 %, zatímco v roce 2020 došlo k 20% poklesu. Teoreticky je tedy možné využít ještě tohoto okénka.

Po halvingu – 4. a 5. fáze

Potom má ale trh tendenci zažívat delší fázi převážně horizontálního pohybu, která trvá v průměru 150 dní.

Toto období často vede k únavě investorů, což způsobuje, že mnozí z nich opouštějí trh kvůli nenaplněným očekáváním ohledně pohybu cen po halvingu.

Nicméně ti, kteří tuto bouři přečkají, mohou být nakonec svědky fáze “parabolického vzestupu”. Tehdy se Bitcoin po měsících konsolidace a akumulace dostává do fáze exponenciálního růstu a odměňuje trpělivost dlouhodobých investorů.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
14
2

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.