Čínský bankovní a pojišťovací regulátor vydal prohlášení, ve kterém varuje investory před společnostmi, jež využívají Metaverse k nelegálnímu získávání finančních prostředků.
Neznámé skupiny údajně „vymýšlejí falešné investiční projekty Metaverse“ a nepravdivě tvrdí, že absorbují veřejné prostředky. Varování bylo vydáno i konkrétně na dvě společnosti, které jsou podezřelé z prodeje narativu Metaverse za účelem nezákonného získávání finančních prostředků. Jedná se o projekty Metaverse Investment Project a Metaverse Chain Tour.
Dle vyjádření regulátorů zločinci vytvářejí humbuk kolem Metaverse a pobízejí investory k investování výměnou za virtuální měny, čímž se dopouštějí podvodu.
Metaverse odkazuje na další generaci internetu
V dnešním světě je pojem Metaverse definován pouze volně, nicméně odkazuje na další generaci internetu, kde se uživatele budou moci připojit, hrát a pracovat ve virtuálních světech. Boom v tomto sektoru započal v říjnu minulého roku, když Mark Zuckerberg, majitel sociální sítě Facebook, oznámil svůj rebrand na Meta. Nezměnil se však pouze název společnosti, ale také její záměr – „pomoci oživit Metaverse“.
Po tomto oznámení prudce stouply hodnoty projektů jako Decentraland či The Sandbox. Krypto komunita věří, že technologie blockchainu bude tvořit základ pro velkou část tohoto digitálního světa, jelikož uživatelům poskytne způsob, jak získat tokeny za svou aktivitu.
Metaverse v Číně
Ačkoliv je Čína vůči kryptoměnám velice striktní, Metaverse vnímá podobně jako blockchain. Proto byl zřízen čínský průmyslový orgán navržený k vývoji metaverzních aplikací v zemi. Tato virtuální technologie se také uchytila v čínském soukromém technologickém sektoru. Zabývají se jí velké firmy jako Tencent, NetEase, Alibaba nebo ByteDance.
Vstupte do světa kryptoměn!
Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!
Trezor
★ 95 %
- Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
- Vytvořena českou firmou
- Pro začátečníky může působit složitě
- Je dražší než ostatní peněženky