Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Paul Tudor Jones ve velkém chválí Bitcoin a kritizuje Fed

Publikováno
Paul Tudor Jones ve velkém chválí Bitcoin a kritizuje Fed
Zdroj: BitBlogger.org

Pokud aktivně sledujete vývoj na finančních trzích, jistě vám neuniklo, že posledních pár týdnů se ve velkém začala rozebírat inflace. Ta se totiž podle různých metrik, jako například CPI (Consumer Price Index – index spotřebního koše), dostala na 13letá maxima. Dosahuje tak hodnot, které jsme mohli vidět naposledy před krizí v letech 2007 – 2009.

To způsobuje vrásky na čele i ostříleným investorům. Jedním z nich je i miliardář a hedge fond manažer Paul Tudor Jones.

Ten vyjádřil své znepokojení nad celou situací v pondělí 15. 6., kdy se v pořadu pro CNBC nechal slyšet, že aktuální stav kolem inflace je poměrně kritický. Dle něj má být středeční setkání Fedu (centrální banka USA) jedním z nejpodstatnějších za posledních 5 let.

Kritika vůči Fedu

Poznámka

Myslím si, že je velmi neupřímné ze strany Fedu tvrdit, že aktuální inflace je pouze přechodná.”

To jsou slova, jimiž začal Jones svou kritiku vůči Fedu v krátkém rozhovoru, který si můžete poslechnout na tomto linku. Mimo jiné upozornil na to, že kroky centrální banky USA se mohou velmi podobat těm z roku 2013, avšak určitě nebudou mít stejný efekt.

Právě na období kolem roku 2013 poukazoval jako na čas, kdy skutečně šlo o “přechodnou” inflaci. Ta se má ale ve více aspektech výrazně lišit od aktuální situace (od samotné CPI až po čísla nezaměstnaných), kdy je podle něj velmi podstatné to, jaké stanovisko zaujme Fed.

“Pokud se centrální banka rozhodne aktuální čísla vnímat nonšalantně, myslím si, že jde o jasný znak toho, aby se začalo ve velkém obracet na každý možný inflační obchod. Pokud řeknou, že jsme na správné cestě, a vše je v pořádku”, tak sám určitě půjdu all in do všech inflačních obchodů,” zmínil Jones.

Tam ale jeho kritika Fedu zdaleka neskončila. Například právě v porovnání s rokem 2013 řekl, že rozdílnost v přístupu Fedu v tak krátkém čase na něj působí téměř jako syndrom “rozdvojené osobnosti.”

Vyvstává tak otázka.

Jaké konkrétní kroky bude dělat Paul Tudor Jones, aby se před inflací ochránil?

Větší sázka na Bitcoin

https://twitter.com/SquawkCNBC/status/1404424423277486084?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1404424423277486084%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.coindesk.com%2Fpaul-tudor-jones-inflation-trade-bitcoin

“Jediná věc, kterou jsem si opravdu jistý, je fakt, že chci mít ve svém portfoliu 5 % ve zlatě, 5 % v bitcoinu, 5 % v hotovosti a 5 % v komoditách.”

Právě bitcoin přitom v jeho portfoliu získává dominantnější pozici. Ještě před nedávnem Paul Tudor Jones mluvil o tom, že mu ve svém portfoliu věnuje přibližně 1-2 %. To se ale aktuálně změnilo a podíl bitcoinu by měl narůst u této investiční a obchodní legendy na přibližně 5 %.

Kromě toho, že Bitcoin má podle něj sloužit jako jedno z hlavních zajištění proti inflaci, tak Bitcoin ve velkém vychválil i z jiného důvodu.

Poznámka

Mám rád Bitcoin. Bitcoin je matematika. 2 + 2 se bude rovnat 4 i za nejbližších 2 000 let. Proto se mi líbí myšlenka investování do něčeho, co je upřímné, zodpovědné, konzistentní a 100% jisté. Proto se mi Bitcoin líbí, neboť mi nabízí možnost investování na jistotu. “

Tak zněla další slova chvály od Jonese, jimiž vůbec nešetřil. Můžeme na vlastní oči vidět změnu rétoriky nejen ve věci Fedu, ale zejména vůči Bitcoinu.

Líbil se vám tento článek?
7
0

Autor

Od roku 2017 se věnuji kryptoměnám zejména z pohledu novinek a fundamentálních analýz, přičemž píšu články nejen pro několik slovenských a českých webů, ale také pro zahraniční projekty. Na kryptoměnách mě fascinuje zejména jejich ekonomický potenciál a to, jak mohou ovlivnit a společně změnit finanční svět. Je téměř jisté, že FinTech, kryptoměny a decentralizované technologie najdeme v budoucnu ve všech možných odvětvích a já chci určitě být součástí této změny.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.