Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Paul Tudor Jones ve velkém chválí Bitcoin a kritizuje Fed

Paul Tudor Jones ve velkém chválí Bitcoin a kritizuje Fed

Paul Tudor Jones ve velkém chválí Bitcoin a kritizuje Fed
Zdroj: BitBlogger.org

Pokud aktivně sledujete vývoj na finančních trzích, jistě vám neuniklo, že posledních pár týdnů se ve velkém začala rozebírat inflace. Ta se totiž podle různých metrik, jako například CPI (Consumer Price Index – index spotřebního koše), dostala na 13letá maxima. Dosahuje tak hodnot, které jsme mohli vidět naposledy před krizí v letech 2007 – 2009.

To způsobuje vrásky na čele i ostříleným investorům. Jedním z nich je i miliardář a hedge fond manažer Paul Tudor Jones.

Ten vyjádřil své znepokojení nad celou situací v pondělí 15. 6., kdy se v pořadu pro CNBC nechal slyšet, že aktuální stav kolem inflace je poměrně kritický. Dle něj má být středeční setkání Fedu (centrální banka USA) jedním z nejpodstatnějších za posledních 5 let.

Vývoj ceny bitcoinu od začátku roku 2020
CZK
USD
EUR
BTC
Normální osa
Logaritmická osa
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Kritika vůči Fedu

To jsou slova, jimiž začal Jones svou kritiku vůči Fedu v krátkém rozhovoru, který si můžete poslechnout na tomto linku. Mimo jiné upozornil na to, že kroky centrální banky USA se mohou velmi podobat těm z roku 2013, avšak určitě nebudou mít stejný efekt.

Právě na období kolem roku 2013 poukazoval jako na čas, kdy skutečně šlo o "přechodnou" inflaci. Ta se má ale ve více aspektech výrazně lišit od aktuální situace (od samotné CPI až po čísla nezaměstnaných), kdy je podle něj velmi podstatné to, jaké stanovisko zaujme Fed.

"Pokud se centrální banka rozhodne aktuální čísla vnímat nonšalantně, myslím si, že jde o jasný znak toho, aby se začalo ve velkém obracet na každý možný inflační obchod. Pokud řeknou, že jsme na správné cestě, a vše je v pořádku", tak sám určitě půjdu all in do všech inflačních obchodů," zmínil Jones.

Tam ale jeho kritika Fedu zdaleka neskončila. Například právě v porovnání s rokem 2013 řekl, že rozdílnost v přístupu Fedu v tak krátkém čase na něj působí téměř jako syndrom "rozdvojené osobnosti."

Vyvstává tak otázka.

Jaké konkrétní kroky bude dělat Paul Tudor Jones, aby se před inflací ochránil?

Větší sázka na Bitcoin

"Jediná věc, kterou jsem si opravdu jistý, je fakt, že chci mít ve svém portfoliu 5 % ve zlatě, 5 % v bitcoinu, 5 % v hotovosti a 5 % v komoditách."

Právě bitcoin přitom v jeho portfoliu získává dominantnější pozici. Ještě před nedávnem Paul Tudor Jones mluvil o tom, že mu ve svém portfoliu věnuje přibližně 1-2 %. To se ale aktuálně změnilo a podíl bitcoinu by měl narůst u této investiční a obchodní legendy na přibližně 5 %.

Kromě toho, že Bitcoin má podle něj sloužit jako jedno z hlavních zajištění proti inflaci, tak Bitcoin ve velkém vychválil i z jiného důvodu.

Tak zněla další slova chvály od Jonese, jimiž vůbec nešetřil. Můžeme na vlastní oči vidět změnu rétoriky nejen ve věci Fedu, ale zejména vůči Bitcoinu.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
+0,95%
Cena
$30 484
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
+2,67%
Cena
$2 073
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
+2,07%
Cena
$329,3

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo