Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Odhalení 3 výrazně rostoucích akcií: Můžeme se připravit na pokračování růstu?

Publikováno
Odhalení 3 výrazně rostoucích akcií: Můžeme se připravit na pokračování růstu?
Zdroj: depositphotos.com

Optimismus na akciových trzích v letošním roce naprosto dominuje, což umožnilo mnoha veřejně obchodovaným společnostem získat finance díky růstu cen jejich akcií. Společnosti, které si v tomto článku představíme, nepatří mezi ty nejsledovanější, ovšem jejich akciový růst skutečně stojí za zhlédnutí.

A co víc, tyto společnosti evidují zajímavé meziroční nárůsty tržeb a disponují také pozitivními výhledy na následující dva roky. Na to, jaké rezistence jim mohou v cenovém růstu bránit, se podíváme právě nyní.

Investice se nemusí vždy točit okolo vysoce kapitalizovaných a všeobecně známých gigantů, i když tyto společnosti díky své velikosti nabízejí mnoho benefitů.

Investoři, kteří vyhledávají především růstové akcie, kdy je zisk generován především díky navyšování cen akcií, ale často sahají právě mezi méně známé tituly. My si nyní představíme 3 společnosti, které výše zmíněná kritéria zcela naplňují.

1) Rambus

Tato mezinárodní společnost dodává polovodičové produkty do celého světa. Od roku 2020, kdy enormně vyskočila poptávka po polovodičových čipech, raketově vystřelila cena akcií této společnosti. Akcie Rambus od té doby vzrostly o 581 % a nezadržitelně se řítí k nejbližší rezistenci na ceně 80 USD, kde se nachází i konfluence v podobě Fibonacciho Retracementu.

Společnost Rambus vykázala meziroční nárůst tržeb 31,5 % a s růstem se počítá jak v letošním roce, tak i v roce příštím, přičemž by tržby měly v roce 2024 dosáhnout hodnoty bezmála 687 milionů dolarů. Společnost ovšem nevyplácí dividendy.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Rambus
Měsíční akciový graf společnosti Rambus
Kliknutím přejdete do aplikace Discord, kde naleznete celý článek zdarma.

Zajímá vás, jaké jsou dvě zbylé rostoucí akcie, o kterých tento článek pojednává? Celý článek je dostupný zdarma na našem Discord serveru. Kliknutím na tlačítko výše se na server přidáte. Článek poté naleznete v sekci #analýzy.

Na našem Finex.cz Discord serveru tvoříme místo pro diskuzi v rámci členů naší komunity a sami do ní také přispíváme. Přidejte se na Discord ještě dnes a přijďte diskutovat – třeba i o tomto článku.

2) Kinsale Capital Group

Tato společnost působící především ve Spojených státech a podniká v segmentu pojišťovnictví. V tomto případě se jedná o poměrně mladou společnost, která ovšem od svého IPO vykazuje prakticky jen a pouze růst. Ten k dnešnímu dni činní 1 655 %.

Akcie Kinsale Capital ve svém růstu respektují hodnoty klouzavého průměru. Trh nicméně již jednou otestoval nejbližší support, což může pro budoucí pokles znamenat, snazší cestu na nižší ceny.

Společnost Kinsale Capital vykázala meziroční růst tržeb 31,4 %. Růst by měl v letošním roce pokračovat na hodnotu 1,13 miliard USD s následným růstem v roce 2024 na 1,35 miliard USD. Investorům je vyplácena kvartální dividenda 0,14 USD za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Kinsale Capital Group
Měsíční akciový graf společnosti Kinsale Capital Group

3) ServiceNow

Investoři mají rádi, když se jejich akcie obchodují nad hodnotou rostoucí trendové linie. To je případ i této společnosti, která působí v oblasti IT a cloud computingu.

Na ceně 360 USD akcie ServiceNow učebnicově reagovaly na konfluenci trendové čáry a supportu, což jim pomohlo k cenovému růstu. Díky absenci výrazných rezistentních zón může cena akcií této společnosti bez větších problémů opět atakovat svá historická maxima.

K růstu akcí přispívá i meziroční nárůst tržeb, který činní 21,75 %. Investory rovněž potěší výhled na tržby budoucí, které by měly v letošním roce růst na 8,84 miliard dolarů a v následujícím roce až na hodnotu 10,8 miliard USD. ServiceNow ovšem nevyplácí dividendy.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti ServiceNow
Měsíční akciový graf společnosti ServiceNow

Závěr

Každá zajímavá investiční příležitost by měla splňovat několik parametrů. Tyto parametry jsme si v tomto článku připomněli a rovnou je aplikovali na technickou a fundamentální analýzu méně známých, ale stabilně rostoucích akcií.

Investoři by se u růstových akcií ovšem měli vyvarovat nákupu na samém cenovém vrcholu, protože v případě vzniku prodejní korekce mohou tímto jednáním maximalizovat svoji ztrátu (případně prodloužit realizaci zisku). Proto je potřeba počkat na technickou korekci a celou investici nebo obchod kvalitně načasovat.

Líbil se vám tento článek?
6
7

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Jarda Sadílek

Ajaj, nová blbina v podobě propojení s DC. Radši si dejte 50 Kč predplatny na měsíc než tuhle hrůzu.

Redakce Finex

Jardo, díky za zpětnou vazbu. Discord se snažíme teď nově trochu rozjet, určitě nebudeme tímto způsobem dlouhodobě skrývat podstatnou část našich článků. Na speciální články pro předplatitele se ale můžete těšit již brzy. :-)

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎