Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Novinky z Binance – Americká odnož Binance.US dosáhla po kole financování valuace na 4,5 miliardy dolarů

Novinky z Binance - Americká odnož Binance.US dosáhla po kole financování valuace na 4,5 miliardy dolarů

Novinky z Binance - Americká odnož Binance.US dosáhla po kole financování valuace na 4,5 miliardy dolarů
Zdroj: wallpapersafari.com

Posledních pár týdnů bylo pro Binance, jednu z největších kryptoměnových burz, velmi zajímavých, zejména ten poslední. Během včerejška byla totiž Binance.US, americká odnož Binance, ve svém prvním kole financování oceněna na 4,5 miliardy dolarů, což je o něco málo více, než polovina jejího největšího rivala FTX.US se současným oceněním na 8 miliard dolarů.

Ve středu společnost Binance.US oznámila, že získala 200 milionů dolarů od různých venture kapitálových fondů (financování rizikovým kapitálem) a kryto-nativních firem, včetně VanEck, Circle Ventures a Foundation Capital. Největším investorem doposud zůstává Changpeng Zhao, výkonný ředitel a zakladatel mateřské společnosti, burzy Binance.

Nově získaný kapitál burza využije na svůj vlastní rozvoj a to prakticky ve všech směrech. Dle portálu Bloomberg bude financování směřovat do prvního marketingového impulsu a rozšíření produktů a služeb.

Generální ředitel Binance.US, Brian Shroder, prozradil, že se společností plánuje v následujících 2 až 3 letech vstoupit na burzu. Dále se nechal slyšet, že burza účtuje retailovým investorům transakční poplatek pouze do výše 0,1 %, který primárně přispívá k rostoucímu ocenění společnosti.

Retailovým uživatelům burza Coinbase účtuje v průměru 1,5 %," uvedl Shroder pro srovnání.

Vzhledem k rozdílným regulacím ve Spojených státech funguje Binance.US od mateřské společnosti odděleně.

Changpeng Zhao jako jedna z nejbohatších osobností světa

Changpeng Zhao se oficiálně dostal mezi prvních dvacet miliardářů podle Forbes, konkrétně se dostal na 19. místo. Forbes odhadl, že by Zhao mohl mít odhadovanou hodnotu okolo 65 miliard dolarů.

Oproti roku 2021 se bavíme o extrémním nárůstu jeho majetku, který byl v té době odhadován na 1,9 miliardy dolarů a na seznamu miliardářů Forbes jej umístil až na 1664. místě. I k tomuto roku se ovšem jedná o velký nárůst, neboť v roce 2019 se odhad časopisu Forbes pohyboval kolem 1,2 miliardy dolarů s jeho umístěním až na 1818. místě.

CZ se vyšplhal od nuly až na 65 miliard dolarů za méně jak 5 let. Forbes odhaduje, že CZ vlastní až 70 % Binance, to představuje výrazný rozdíl oproti prohlášením, které v minulosti Changpeng Zhao učinil pro Forbes.

"Možná vlastním asi 30 % Binance, vlastně nevím, jaké je moje čisté jmění. Moc mě to netrápí," sdělil CZ v lednu 2021 Forbesu.

Další investice burzy Binance – finanční injekce pro Sky Mavis

Binance také mimo jiné v únoru oznámila, že bude investovat 200 milionů do Forbesu, což z burzy udělá jednoho ze dvou největších vlastníků vydavatele. Jedná se o zajímavý krok burzy, protože v minulosti burza magazín zažalovala za šíření pomluv.

Nedávno také burza Binance vedla kolo financování pro Sky Mavis, tvůrce v posledních týdnech nechvalně proslulé play-to-earn hry Axie Infinity. Společnost od burzy získala zhruba 150 milionů dolarů, finanční prostředky použije na odškodnění postižených uživatelů po nedávném hacku Roninu, sidechainu Axie Infinity.

Ekosystém hry po hacku přišel o více než 620 milionů dolarů, jedná se tak o nový největší hackerský útok v historii DeFi, který překonal i hack Poly Network.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo