Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Novinka: První banka nabízející obchodování kryptoměn

Publikováno
Novinka: První banka nabízející obchodování kryptoměn

Jak nové klienty osloví banka, která v České republice poskytuje bankovní služby už od roku 1990? Banka, která zaměstnává všehovšudy okolo dvou stovek zaměstnanců a má po Česku čtyři pobočky? Jak dosáhne toho, aby se o ní znovu mluvilo a psalo?

Jeden by si byl pomyslel, že svou šanci již propásla, že měla dostatek času pro růst, že v Česku jsou jiné, mladší a inovativnější banky. Jenomže jedna tradiční banka, která celou tu dlouhou dobu žila ve stínu těch tradičních velkých a dynamických mladých, přišla s něčím novým, s něčím novým, co zatím nemá obdobu v celé Evropě. A tím z jejich stínu vystoupila.

Tou bankou, o níž je řeč, je Expobank. Expobank na trh před pár dny uvedla ojedinělý bankovní účet NEO. Unikátnost bankovního účtu NEO spočívá v tom, že klientům banky umožňuje obchodovat kryptoměnu Bitcoin, provádět investice do startupů i zavedených firem, drahých kovů a mimo to také využívat služeb pojištění.

Nová rychlost, nové spolupráce, nové možnosti

Zdá se, že Expobank zařadila novou rychlost, v rámci níž navázala spolupráci s World Bitcoin Business (WBTCB), Českou mincovnou, pojišťovnou Allianz a crowdfundingovou platformou Fundlift. Reaguje tak na nové a akutní potřeby spotřebitelů, kteří v dnešní době potřebují již plně digitalizovanou obsluhu svého finančního portfolia. Zkrátka a dobře, jak sama banka říká, umožňuje svým klientům kompletně spravovat finanční život z jednoho jediného místa.

Obchodování Bitcoinu díky spolupráci s WBTCB

Klienti banky, kteří si zvolí účet NEO, mohou obchodovat v rámci služby BitcoinBanking od společnosti wBTCb.cz, s.r.o., patřící do skupiny WBTCB, která realizuje bezpečné investice do Bitcoinu. Bitcoin tak lze díky BitcoinBanking bezpečně ukládat, aniž byste si museli zakládat kryptoměnovou peněženku a uchovávat privátní klíče či seed.

Ověřený uživatel má možnost obchodovat v nadstandardně vysokých transakčních limitech, přičemž klient bude mít vždy přehled o aktuálním vývoji ceny bitcoinu.

Kromě obchodování kryptoměn má ale klient ExpoBank ještě následující možnosti:

  • Investice do firem díky spolupráci s Fundliftem

Rozhodnete-li se pro investici do nadějných začínajících anebo již zavedených firem, bude vám tak umožněno právě díky spolupráci banky s crowfundingem Fundlift. Získáte tak tak cenné papíry, ať už to budou dluhopisy, investiční certifikáty anebo podíl přímo v konkrétní společnosti.

  • Investice do zlata díky spolupráci s Českou mincovnou

Díky účtu NEO si klient může zakoupit u České mincovny nejen zlaté a stříbrné mince, ale také investiční cihly a slitky. Zlato jako investiční produkt dosud nezklamalo, jednak odolává inflaci, ale je také osvobozeno od zdanění, což z něj dělá ideální komoditu k uložení a zhodnocení úspor.

  • Možnost využít pojištění díky spolupráci s Allianz

V rámci spolupráce s pojišťovnou Allianz mohou klienti využívat pojištění při cestování do zahraničí, ať už se jedná o pasivní či aktivní dovolenou nebo služební cesty. Pojištění samozřejmě pokryje případné náklady za léčbu či zdravotní transport.

Budou Expobank následovat i ostatní?

S jistou pravděpodobností se lze i domnívat, že přední české banky na sebe s obchodováním virtuálních měn nenechají dlouho čekat a také přijdou s obdobným řešením, čímž možná na Expobank opět vrhnou stín. Otázkou však zůstává, jak dlouho to bude trvat. Řada tuzemských bank totiž již dávno na kryptoměny a cokoli spojené s nimi zanevřela.

Ale to, co bance už nikdo neodpáře, je fakt, že jako první postavila most mezi světem tradičního bankovnictví a světem finančních technologií. Dříve bylo možné využívat služeb, které nyní Expobank nabízí, pouze samostatně právě prostřednictvím množství FinTech nástrojů.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.