Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Nemáte miliony na koupi NFT Bored Apes Yacht Club? Zde je 5 nejlepších opičích alternativ (zatím) za rozumnou cenu!

Nemáte miliony na koupi NFT Bored Apes Yacht Club? Zde je 5 nejlepších opičích alternativ (zatím) za rozumnou cenu!

Nemáte miliony na koupi NFT Bored Apes Yacht Club? Zde je 5 nejlepších opičích alternativ (zatím) za rozumnou cenu!
Zdroj: Koláž Finex.cz

O nejslavnější a nejdražší NFT kolekci světa, Bored Ape Yacht Club (BAYC), je v poslední době zase všude slyšet. Začátkem března svět obletěla zpráva, že společnost Yuga Labs, která za projektem stojí, odkoupila značky Cryptopunks a Meebits a přibližně týden po tom vydala pro BAYC ekosystém vlastní kryptoměnu ApeCoin (APE).

Cena Znuděných opic na tyto dvě obrovské události reagovala přibližně 50% nárůstem. Od začátku března vyrostla floor price z 200 tisíc dolarů na aktuálních 300 tisíc. Extrémně vysoká cena činí z těchto NFT nedostupné zboží a někteří investoři se porozhlížejí po dostupnějších alternativách. Finex se do průzkumu projektů také ponořil a vybral 5 opičích kolekcí s největším potenciálem. Všechny stojí maximálně několik tisíc dolarů.

Obsah článku

1.HAPE PRIME2.On Chain Monkeys3.Prime Ape Planet PAP4.Degenerate Ape Academy5.Baby Ape Social Club6.Shrnutí

HAPE PRIME

Blockchain: Ethereum

Datum vydání: leden 2022

Počet kusů: 8 200 (vlastní 5 600 adres)

Aktuální floor price: cca 1,3 ETH

HAPE PRIME
Ukázka NFT kolekce HAPE PRIME

Projekt HAPE PRIME dostál svému jménu a postaral se o suverénně "nejnahypovanější" launch, který jsme v NFT světě doposud spatřili. To se odrazilo i na ceně. Z mint price, která činila 0,2 ETH, se Hapes ihned po zalistování na sekundární trh, OpenSea, vyšplhaly na průměrnou cenu 6 až 9 ETH. Udržely se na ní však jen dva týdny a od té doby drží klesající trend (ke dni psaní článku).

Za kolekcí stojí umělec Matt Sypien a londýnské art studio Digimental, které Matt založil. Studio spolupracuje s mnoha světovými značkami, například Nike, Footlocker, Lacoste nebo MTV. Matt věří, že je dokáže přivést i do světa NFTs a z Hapes se stanou módní vůdci a ikony nové generace.

On Chain Monkeys

Blockchain: Ethereum

Datum vydání: září 2021

Počet kusů: 9 500 (vlastní 3 000 adres)

Aktuální floor price: cca 1,8 ETH

On Chain Monkeys
Ukázka NFT kolekce On Chain Monkeys

Unikátnost On Chain Monkeys (OCM) nespočívá v designu, ale v technologii. Konkrétně ve způsobu, jakým opičky vznikly. Na ethereovou síť byly totiž jako první NFT kolekce na světě nahrány pouze jedinou transakcí. Sbírka má jednoduchý, čistý, počítačově generovaný design.

On Chain Monkeys ale nejsou jen obrázky. Nabízí prakticky všechny výhody, které má BAYC. Například po tom, co své opičce podáte "Desert", získáte korespondující, vylepšenou opičku z Karma kolekce, tedy podobný postup jako při získávání Mutant Apes u BAYC.

Ekosystém OCM se nazývá Monkeyverse a je budován opravdu zkušeným týmem. CEO projektu je zakladatel největší tchajwanské kryptoměnové burzy, technická ředitelka má zkušenosti z vedení Twitteru a do třetice zde máme zkušeného investora, který odhalil potenciál více než dvaceti společností (například Zoomu) ještě předtím, než se staly veřejně obchodovanými. Za krátkou dobu své existence zasáhly On Chain Monkeys i do politických událostí, když pomohly se záchranou vysoce postavené Šarbat Gula z Talibánem ovládaného Afghánistánu.

On Chain Monkeys Monkeyverse
Na OCM Monkeyverse se usilovně pracuje
Zdroj: onchainmonkey.com

Do budoucna plánují On Chain Monkeys spustit svůj vlastní token BANANA a prodávat za něj mimo jiné merch – opět podobnost s ApeCoinem od BAYC. Pracuje se také na DAO, které bude komunitou využíváno k financování projektů v rámci OCM ekosystému.

Prime Ape Planet PAP

Blockchain: Ethereum

Datum vydání: prosinec 2021

Počet kusů: 8 000 (vlastní 5 200 adres)

Aktuální floor price: cca 0,4 ETH

Prime Ape Planet
Ukázka NFT kolekce Prime Ape Planet

Nejrealističtěji a nejpropracovaněji ze všech vypadá bezpochyby projekt Prime Ape Planet. Není divu, na vzniku se podíleli art directoři z produkcí Disneyho, Marvelu a mnoha dalších. Přesto musíme upozornit, že tato kolekce se aktuálně jeví jako nejméně úspěšná, alespoň co se zhodnocení vůči mint price (0,25 ETH) týče. O druhém projektu týmu, "The Kongs", který se aktuálně prodává za cenu méně než 0,06 ETH, je i škoda mluvit.

Na 1. dubna je naplánováno claimování otrávených banánů, které z vaší opice udělají mutanta, koncept známý od BAYC. Pomůže to ceně nebo se koukáme na umírající projekt?

Degenerate Ape Academy

Blockchain: Solana

Datum vydání: srpen 2021

Počet kusů: 10 000 (vlastní 4 000 adres)

Aktuální floor price: cca 80 SOL

Degen Apes NFT
Ukázka NFT kolekce Degenerate Apes Academy

Opičí jedničkou na Solaně a zároveň nejstarší a také nejdražší kolekcí z našeho listu jsou Degen Apes. Kolekce se těší velké pozornosti a zájmu hned od počátku, zájem o mint byl dokonce tak obrovský, že stránka nefungovala tak, jak měla, a tvůrci museli uživatelům vracet peníze.

Sami developeři launch zhodnotili jako "shitty at best". Vulgární mluva a "zdegenerované" chování však k projektu patří. I přes kontroverzní způsob vystupování do Degen Apes investovala například společnost Moonrock Capital, která za 1,1 milionu dolarů zakoupila opici s pořadovým číslem #7225. Rekord však zatím drží Degen Ape #1674, která se prodala za 1,7 milionu dolarů.

Baby Ape Social Club

Blockchain: Solana

Datum vydání: prosinec 2021

Počet kusů: 5 000 (vlastní 1 400 adres)

Aktuální floor price: cca 9 SOL

Baby Apes NFT
Ukázka NFT kolekce Baby Apes Social Club

Low cap projekt, Baby Ape Social Club, stojí naproti výše zmíněným kolekcím jen zlomek ceny. Za své peníze získáte roztomilé opičí miminko, jehož přirozeným prostředím je Dab Island, virtuální ostrov umístěný v srdci Bermudského trojúhelníku.

Tvůrci se nijak netají tím, že se inspirují BAYC, proto jsou si obě kolekce svým designem velmi podobné. Po vzoru BAYC a jejich Kennel Clubu vytvořili pro Baby Apes společníky – tygry. V reálném světě uspořádali "party plnou alkoholu, marihuany a jídla". Vydali merch a zprovoznili staking. Plánují Metaverse, vydání tokenu DAB a Ape School, vzdělávací program pro členy klubu.

Baby Ape Social Club Party
Divoká party Baby Apes Social Clubu
Zdroj: BabyApeSocialClub.com

Shrnutí

Pokud také chcete vlastnit NFT opičky, ale do originálních Bored Apes se vám nechce investovat několik milionů korun, máte možnost si vybrat z bohaté nabídky alternativ. Hypebeasty a příznivce módy uspokojí kolekce HAPE PRIME. Kryptoměnoví OGs, fanoušci do technologií a lidé, kteří rádi vidí, že za projektem stojí tým, který už něco dokázal, sáhnou po On Chain Monkeys.

Pokud se porozhlížíte spíše po NFTs, co dobře vypadají a budou se vyjímat třeba na vaší profilovce, jistě se vám bude líbit dokonalý art Prime Ape Planet. Pokud chcete mít #1 kolekci a nevadí vám, že nebude na Ethereu, Degenerate Ape Academy na Solaně je pro vás jako stvořená. A kdo se spokojí pouze se zmenšenou, "miminkovskou" verzí BAYC a úplně nejlevnější kolekcí z našeho seznamu, pro toho je tady trochu šílený Baby Apes Social Club.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
-1,3%
Cena
$20 485
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
-3,6%
Cena
$1 161
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-0,32%
Cena
$233,9

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo