Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Největší správce aktiv BlackRock podal žádost na vytvoření bitcoinového ETF

Publikováno
Největší správce aktiv BlackRock podal žádost na vytvoření bitcoinového ETF
Zdroj: moneycontrol.com

Investiční gigant BlackRock ve čtvrtek podal žádost na vytvoření spotového bitcoinového burzovně obchodovaného fondu (ETF), který by v případě schválení byl prvním produktem svého druhu v USA a využíval by kryptoměnovou burzu Coinbase pro služby související s úschovou.

Nový iShares Bitcoin Trust bude kótován na burze Nasdaq a jeho cena se bude denně vypočítávat na základě referenční sazby CF CME Bitcoin, která “agreguje pomyslnou hodnotu obchodování s bitcoiny na hlavních burzách s bitcoiny”, uvádí se v prospektu. Všechny akcie ETF budou plně kryty BTC a bez dodání odpovídající hodnoty tokenů nelze vydat žádné nové akcie.

Žádost společnosti BlackRock však ještě musí schválit Komise pro cenné papíry a burzy (SEC), která zatím pouze přijala několik žádostí ETF založených na futures obchodování. Žádost navíc přišla v době, kdy se SEC začal vyhrazovat proti kryptoburzám Coinbase a Binance a některým kryptoměnám.

SEC v současné době vede soudní spor s firmou Grayscale, která se zabývá správou digitálních aktiv, ohledně jejích plánů převést svůj fond Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) z indexu založeného na futures na spotový obchod, a je možné, že žádost společnosti BlackRock schválí až po rozhodnutí soudu, které má být vydáno později v tomto roce.

Poznámka

Poznámka: V soudním sporu proti Grayscale SEC vyjádřila svůj postoj tak, že spotové fondy ETF na Bitcoin neposkytují takovou úroveň bezpečnosti jako futures ETF.

Regulační schválení iShares Bitcoin Trust by bylo pro Coinbase povzbuzením poté, co utrpěla odliv vkladů po samostatném soudním řízení ze strany SEC. Regulátor obvinil společnost z provozování “nezákonné burzy”.

Zdroj: Twitter
SEC v minulosti zamítl i jiné žádost o spotové Bitcoin ETF
SEC v minulosti zamítl i jiné žádost o spotové Bitcoin ETF

“Skutečnost, že BlackRock, respektovaná a zavedená společnost pro správu aktiv, podala žádost o Bitcoin ETF, lze považovat za pozitivní vývoj v úsilí o schválení regulačními orgány,” uvedl Joshua Chu, ředitel skupiny pro rizika v blockchainové technologické skupině XBE, Coinllectibles a Marvion.

Potenciální schválení nabídky SECem je v současnosti nejvášnivější téma diskuze v rámci kryptoměnové komunity. SEC zatím zamítla všechny předchozí předložené spotové Bitcoin ETF v podstatě proto, že se domnívá, že trh s bitcoiny může být manipulován. Podání společnosti BlackRock však přichází v době zvýšeného dohledu nad krypto trhem, někteří analytici se domnívají, že by první spotové bitcoinové ETF mohlo být za dveřmi.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Píšu o světě kryptoměn a NFT, vystudoval jsem bakalářský obor Anglický jazyk pro manažerskou praxi na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a název mé bakalářská práce byl: Analýza využití NFT v marketingových strategiích ve vybraných českých fotbalových klubech (psáno v AJ).

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.