Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nejnižší nabídka Bitcoinů na burze od roku 2017. Jaký je to signál do budoucna?

Publikováno
Nejnižší nabídka Bitcoinů na burze od roku 2017. Jaký je to signál do budoucna?
Zdroj: wallpapersmug.com

Nedávné analýzy platformy Santiment, která se zabývá průzkumem trhu, naznačují významné změny v dynamice Bitcoinu a Tetheru.

U Bitcoinu je patrný trend, kdy se stále větší část jeho nabídky přesouvá z burz do kryptoměnových peněženek, což naznačuje rostoucí důvěru ve vlastní úschovu oproti burzám.

Tether (USDT) zažívá opačný vývoj. Deset největších burzovních peněženek Tetheru nyní drží dohromady 15,23 miliardy USDT. To je nejvíce za posledních 17 měsíců, což naznačuje možný nárůst aktivity na trhu v budoucnosti.

Vývoj ceny Bitcoinu za poslední tři měsíce

Analýza společnosti Santiment ukazuje klesající nabídku Bitcoinu a rostoucích rezervy Tetheru. Pozoruhodné je, že nabídka Bitcoinu klesla na 5,38 %, což je minimum, které nebylo zaznamenáno od prosince 2017. Mezitím rezervy Tetheru na předních burzách prudce vzrostly a dosáhly úrovně nevídané od června 2022.

Hodnoty nabídky těchto kryptoměn se v období od května do června 2023 křížily. Tehdy Bitcoin poprvé od svého předchozího poklesu překonal hranici 30 000 USD. Od tohoto klíčového průsečíku oba ukazatele pokračovaly ve stabilním trendu.

Pozor na velryby

Sledování burzovních metrik a vlastní průzkum poskytují bitcoinovým obchodníkům podstatné informace o budoucím vývoji situace. Když se Bitcoin přesouvá do vlastní úschovy, často to znamená, že investoři plánují držet ho dlouhodobě. Bezpečnější uložení kryptoměn v nehostované peněžence je konzervativní snaha více zabezpečit Bitcoiny před změnami na trhu.

Naopak nárůst Tetheru na burzách, zejména mezi deseti největšími peněženkami, naznačuje jiný směr. Mohlo by to znamenat, že “velryby” neboli velcí investoři se připravují na nákup a umisťují své Tethery k rychlému nákupu Bitcoinu nebo jiných kryptoměn.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.