Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » IPO » Na Pražskou burzu míří další titul – Na své IPO se chystá slovenská společnost Gevorkyan

Na Pražskou burzu míří další titul – Na své IPO se chystá slovenská společnost Gevorkyan

Na Pražskou burzu míří další titul – Na své IPO se chystá slovenská společnost Gevorkyan
Zdroj: gevorkyan.sk

I v tomto roce se pravděpodobně dočkáme nových titulů na Pražské burze. Podle posledních zpráv se na své IPO na trh START chystá slovenská společnost Gevorkyan, která se zabývá výrobou kovových součástech za pomoci práškové metalurgie. Její akcie by se měly obchodovat již v průběhu června.

Gevorkyan chce získat až 800 milionů korun

V posledních letech se v hledáčku některých investorů objevuje čím dál tím častěji Pražská burza, na které za poslední dva roky přistály například akcie Pilulky, eMan či Fixed.zone. Teď si ji pro své IPO vybral i slovenský výrobce kovových součástek Gevorkyan, který využívá takzvanou metodu práškové metalurgie.

Oproti svým předchůdcům si však klade poměrně ambiciózní cíl, a to vybrat prostřednictvím úpisu akcií až 800 milionů Kč. Pokud by se mu to opravdu podařilo, jednalo by se o největší úpis na trhu START. V souvislosti s tím aktuálně pracuje na všech potřebných úkonech pro uskutečnění svého IPO, ke kterému by mělo dojít v průběhu letošního června.

Majoritním vlastníkem firmy s 93 % všech akcií je momentálně zakladatel společnosti – zbylých 7 % poté vlastní Evropský investiční fond a BHS Private Equity Fund. Poslední zmíněná firma navíc Gevorkyanu pomáhá se vstupem na burzu. Kromě již vydaných akcií budou podle slov společnosti dostupné i akcie z nové emise.

Cílem je růst a rozvoj společnosti

Podle slov samotného generálního ředitele firmy Artura Gevorkyana je cílem další růst a rozvoj společnosti, k čemuž samozřejmě potřebuje pořádně navýšit svůj kapitál. K financování aktuálně využívá různé zdroje, včetně rodiny, bankovních úvěrů či dluhopisů.

S růstem má však společnost zkušenosti již z minulosti, kdy se jí od jejího založení v roce 1996 podařilo vypracovat v dobře fungující firmu, která se dokáže držet i současných trendů. Kromě svých 150 zaměstnanců má totiž v záloze i 60 robotů a její firemní politika počítá i s ochranou životního prostředí.

V návaznosti na to chce ve velkém investovat do nejnovějších technologií, díky kterým bude moci být mnohem efektivnější. Tímto způsobem chce adekvátně navýšit své výrobní kapacity tak, že brzy bude schopna generovat tržby převyšující hranici 300 milionů EUR. Pokud se jí tento cíl podaří naplnit, plánuje následně přestoupit na hlavní trh Pražské burzy.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo