Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
pilulka
PINK
Akcie Pilulka (PINK) – Aktuální cena, graf, kde koupit
Váš kapitál může být ohrožen*
Graf PINK

200 Kč

-2,4 % za 7 dní

pilulka

Akcie Pilulka (PINK) – Aktuální cena, graf, kde koupit

Cena akcií Pilulky
Graf PINK

200 Kč

-2,4 % za 7 dní

Váš kapitál může být ohrožen*

Uváděná cena a graf jsou pouze orientační.

Graf ceny akcií Pilulka

Logo Pilulka
Pilulka/PINK
Načítání
Načítání
Kupte si akcie Pilulka Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Aktuální data pro společnost Pilulka

Tržní kapitalizace 509,5 mil. Kč EBITDA -
Příští dividenda - P/B (Cena k účetní hodnotě) 3,64
Roční dividenda na akcii - P/E (Cena k zisku) -
Dividendový výnos - Návratnost aktiv -
Příjmy společnosti - Návratnost vlastního kapitálu -
Příjmy na akcii - Provozní marže -
Účetní hodnota na akcii - Zisková marže -
Hodnota podniku 488,8 mil. Kč Cílová cena Wall Street 1 120 Kč

Informace o akciích Pilulka Lékárny

Pilulka Lékárny jsou známým řetězcem růžových lékáren. S největší pravděpodobností je znáte i vy, po České republice je takových lékáren přes 150. A pokud raději nakupujete on-line, zřejmě vám nebude cizí e-shop Pilulka.cz, případně pro naše slovenské čtenáře Pilulka.sk.

Pilulka Lékárny a.s. tvoří především franšízy, těch je asi 115. 40 kamenných lékáren je ale provozováno přímo společností Pilulka Lékárny.

A do čeho jiného v dnešní době investovat než do farmacie a e-commerce? Vysoký potenciál, stabilita, a navíc česká akciová společnost. Je Pilulka sázkou na jistotu?

Obsah článku o akciích Pilulka Lékárny

O společnosti Pilulka Lékárny

Martin Kasa

Akciová společnost Pilulka Lékárny (zkráceně Pilulka) byla založena v roce 2014 Petrem a Martinem Kasovými. V dnešní době zastřešuje akciová společnost Pilulka Lékárny:

  • sít lékáren Pilulka v České republice (přes 150) a alianční síť CoPharm
  • e-shop Pilulka.cz (Česká republika)
  • e-shop Pilulka.sk (Slovenská republika)
  • eshop Pilulka.ro (Rumunsko)
  • lékárenskou distribuci Pilulka Distribuce
  • provoz rezervačního systému elektronických receptů erecept.cz
Petr Kasa

Internetová lékárna Pilulka jako první zavedla “same day delivery”, tedy doručení ještě v den objednání (zřejmě z velkých měst vozy Pilulka znáte). U léčiv to byl klíčový náskok před konkurencí. Pilulka třeba také jako první internetový obchod v České republice spustila platby Apple Pay.

Pilulka Lékárny získala hned několik významných ocenění. V tomto případě se na ně zaměřme, mají totiž dopad na celkové vnímání společnosti:

  • 2015 vítězství v soutěži Křišťálová Lupa, kategorie E-commerce inspirace
  • 2017 ocenění za inovaci od Asociace pro elektronickou komerci (APEK)
  • 2019 ocenění místopředsedy vlády a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka za přínos v digitalizaci a inovaci obchodu

Další milník přichází v říjnu 2020, kdy je společnost veřejně obchodovaná na trhu START Burzy cenných papírů Praha a také na burze RM-SYSTÉM. Pilulka je také první českou společností na kapitálovém trhu v kategorii e-commerce.

E-commerce (někdy také e-komerce, eCommerce) je souhrnné označení pro obchodní činnosti prováděné na internetu a pomocí dalších elektronických prostředků.

Pro Pilulku by měl být významný i rok 2021, v něm plánuje vstup na maďarský trh. Neméně zajímavé jsou i historické a očekávané hospodářské výsledky. Od roku 2015 do 2020 činil průměrný růst tržeb 52 % ročně a v roce 2020 byly celkové tržby cca 3 mld. Kč. Pilulka do následujících let očekává růst cca 26 % ročně.

I přesto byla Pilulka doposud ztrátová. V roce 2021 Pilulka očekává, že se v ČR a SK dostane na úrovni čistého provozního zisku EBITDA do kladných čísel. Kladný čistý zisk by měl přijít až v roce 2022.

K ziskovosti by se Pilulka měla dostat úsporami z rozsahu (technologická řešení společnosti jsou použitelná i na dalších trzích), efektivitou (aktuálně využívá sklady cca na 50 %), a klesajícími náklady na marketing.

lekarna Pilulka

Akcie Pilulka.cz

IPO měla Pilulka 26. října 2020. Upisovací cena činila 424 Kč a ještě téhož dne ji investoři vyhnaly na 500 Kč za kus. Hned první den Pilulka ukončila ziskem 17,92 % a objem ochodů byl jen těsně pod 30 miliony Kč, přesně 29,64 milionů Kč na pražské burze. Přitom dalších 5,5 milionů bylo realizováno přes R-M systém.

Za první tři měsíce se cena jedné akcie dostala z 424 Kč na 785 Kč.

Úpis akcií Pilulka.cz ukázal obrovský zájem po e-commerce titulech. Hned po IPO se Pilulka.cz také zařadila mezi miliardové společnosti. Zájem investorů více než pětinásobně (o 536 procent) překonal nabízené množství.

Pilulka se do toho opřela hned na začátku. Připomene, že na burzu vstoupila trhem Start.

Start je určen pro rozvíjející se malé a střední české firmy. Start nabízí zjednodušenou cestu ke kapitálu. Regulovaný trh je totiž pro menší firmy prakticky nedostupný kvůli administrativě.

Dividendy Pilulka.cz

Pilulka zatím vyplácení dividend neplánuje. Získané prostředky investuje do svého růstu. Zatím lze tyto akcie považovat za růstové, teprve časem by se mohly změnit na dividendové.

Jak a kde nakoupit akcie Pilulka?

Akcie Pilulky jsou obchodované na STARTu Burzy cenných papírů Praha. Obchodování na STARTu probíhá jednou denně od 9:00 do 12:30 (po-pa) a to formou aukce. Trh START navíc nabízí obchodování pouze v lotech a jeden lot v případě Pilulky znamená 80 kusů akcií. Při upisovací ceně 424 Kč jsme se bavili o 33 920 Kč, při ceně 800 Kč už to je 64 000 Kč.

Mnoho drobných investorů zvolí raději RM-SYSTÉM Fio Banky. Na něm je možné obchodování v rámci celého obchodního dne, tedy od 9:00 do 17:00, navíc v libovolném objemu. Emise je možné obchodovat také v poplatkově zvýhodněném režimu EasyClick, kdy klienti na poplatcích zaplatí méně než u BCPP.

Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Fio a její e-Broker se na obchodování Pilulky zdá být tím pravým systémem. Přečtete si naši recenzi tohoto systému a podívejte se, jak se v něm obchoduje.

Upozorníme, že přes e-Brokera lze obchodovat s pákovým efektem 1:2 až 1:9.

Standardně nakoupíte třeba 10 akcií Pilulka za cenu 800 Kč kus (celkem tedy 8 000 Kč). Cena vzroste na 900 Kč za kus a vy tak na každé akcii vyděláte 100 Kč, celkově to na deset akcií znamená zisk 1 000 Kč.

V případě obchodování s pákou 1:2 si za stejných 8 000 Kč nekoupíte 10 ks akcií, ale hned 20. To znamená, že vaše zisky, ale i ztráty budou dvojnásobné. Finanční páka je prostě dobrý sluha, ale špatný pán, stejně jako oheň, a tak si dávejte pozor, abyste se nespálili.

I Fio e-Broker již nabízí demo účet zdarma, obchodování i celou platformu si tak můžete vyzkoušet nanečisto. Určitě se ale budou hodit znalosti technické a fundamentální analýzy. Pro správné rozhodnutí nákupu či prodeje jsou tyto znalosti nezbytné.

Co by měl investor na akciích Pilulka sledovat, vyplatí se?

Akcie Pilulka nejsou z hlediska prognózy až tak výjimečné. Investor by se měl zaměřit na hospodářské výsledky, na očekávaný růst tržeb a na čistý zisk. Společně s tím jde ruku v ruce strategie – expanze do Maďarska a na další trhy.

Pilulka navíc nabízí i další potenciál v oblasti e-commerce, přesněji v dalších revolučních nápadech (rozvoz léků ještě v den objednávky, platby Apple Pay a aplikace pro iOS a Android, erecept a další).

Pilulka lekarna foto

Čím naopak Pilulka výjimečná je? Rozhodně vysokým potenciálem a zároveň stabilitou. Selským rozumem nelze očekávat, že by lidé nějak výrazně snížili poptávku po lécích, spíše naopak. Ať už se jedná o koronavirus z roku 2020/2021, stále se rozšiřující civilizační onemocnění nebo jen prosté prodlužování průměrného lidského života. To vše nahrává lékárnám do karet. Pilulka ovšem nespí a sama přináší inovátorská řešení a hledá další příležitosti na trhu.

Pilulku považuji za velmi slibnou investici. Kombinace dvou odvětví, inovativní nápady a chuť jít dál dělá z mého pohledu tento titul hodně, ale hodně zajímavým. Já jej do portfolia rozhodně zařadím a co vy? Podělte se s námi o váš názor v komentářích.

Více informací o akciích Pilulka (PINK)

Název společnostiPilulka
TickerPINK
Webové stránkyhttps://www.pilulka.cz/pro-investory
Adresa sídla společnostiCeskomoravská 2408/1, Prague, Czech Republic, 190 00
Založeno2013
Datum IPO-
SektorZdravotní péče
PrůmyslLéčiva
Zaměstnanci-
Vedení společnostiCEO & Director: Mr. Petr Kasa
Dividendy
Vyplácí dividendy?
Příští dividenda-
Datum výplaty dividendy-
Datum ex dividenda-
Roční dividenda na akcii-
Dividendový výnos-
Výplatní poměr-
Příjmy
Příjmy společnosti-
Příjmy na akcii-
Růst příjmů čtvrtletně R/R-
Valuace
Tržní kapitalizace509 508 000 Kč
Hodnota podniku488 834 200 Kč
P/B (Cena k účetní hodnotě)3,64
P/E (Cena k zisku)-
Očekávané P/E-
Účetní hodnota na akcii-
Cílová cena Wall Street1 120 Kč
Hodnota podniku k příjmům0,2
Hodnota podniku k EBITDA-58
Cena k příjmům0,21
Rentabilita
EBITDA-
Provozní marže-
Zisková marže-
Hrubý zisk-
Zisk na akcii (EPS)-25 Kč
Zředěný zisk na akcii (EPS)-25 Kč
Očekávaný EPS (tento rok)-
Očekávaný EPS (příští rok)-
Očekávaný EPS (tento kvartál)-
Očekávaný EPS (příští kvartál)-
Růst zisků čtvrtletně R/R-
Výkonnost
Návratnost aktiv-
Návratnost vlastního kapitálu-
Názor analytiků
Rozdělení
Faktor posledního rozdělení -
Datum posledního rozdělení-
Ohodnoťte akcie firmy Pilulka
25
15

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Tomas Rohlena

Kdo nezaváhal, tak mohl nakoupit akcie Pilulky za historická minima, která z mého pohledu padla na extrémně nízkou úroveň. Myslím, že aktuální hranice 300Kč už bude stěží prolomena a spíš bych krátkodobě viděl cenu mezi 350-400 Kč s ohledem na zájem malo investorů, kterým se tímto snížením ceny otevřela cesta, jak zainvestovat. Už jen mediální masáž blogerů a komentátorů trhů může pomoci Pilulce v hezkém a trvalém hypu. Dlouhodobě pokud se povede etablování na zahraničních trzích můžeme očekávat růst.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Akcie, které by vás mohly zajímat