Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

IPO FIXED.zone – Český výrobce mobilního příslušenství úspěšně vstoupil na Pražskou burzu! Hodnota společnosti se vyhoupla na 493,2 milionů korun

Publikováno
IPO FIXED.zone – Český výrobce mobilního příslušenství úspěšně vstoupil na Pražskou burzu! Hodnota společnosti se vyhoupla na 493,2 milionů korun
Zdroj: ytimg.com

Na trhu START Pražské burzy byly úspěšně zalistovány akcie české firmy FIXED.zone, které se podařilo upsat své akcie již koncem října. Jednalo se tak o jeden z nejrychlejších úpisů akcií na Pražské burze. Společnost vybrala celkem 49,28 milionu Kč, které chce použít na budoucí expanzi a dosažení svého cíle stát se lídrem na evropském trhu.

FIXED.zone vybrala celkem 49,28 milionů Kč

FIXED.zone (dříve Recall) dokončila své IPO 2. listopadu na trhu START Pražské burzy, kde se jí úspěšně podařilo upsat všechny akcie. Přesně se jednalo o 222 tisíc kusů akcií, jejichž cena se zpočátku pohybovala mezi 180 až 222 Kč.

Nakonec byla upisovací cena stanovena na 222 Kč za akcii, čímž se společnosti podařilo získat přes 49,28 milionů Kč. V návaznosti na to její hodnota vzrostla přes 493 milionů Kč. FIXED.zone se tedy podařilo dosáhnout jí stanoveného milníku, kdy chtěla od investorů vybrat 40 až 50 milionů Kč.

Ty chce využít k další expanzi na trhu s mobilním příslušenstvím. Jejím cílem je stát se evropským lídrem ve svém odvětví. Aktuálně společnost vyrábí mobilní příslušenství, včetně pouzder, nabíječek a držáků, pod svojí vlastní značkou FIXED a zaměstnává celkem 90 zaměstnanců.

Emisi akcií se podařilo upsat již koncem října

Společnost zvládla upsat všechny akcie již koncem října, kdy poptávka po akciích převýšila nabídku o celých 9 %. Celkem se podařilo upsat akcie více než 2,8krát. Ve výsledku se jednalo o jeden z nejrychlejších úpisů akcií v historii Pražské burzy.

Kvůli vysoké poptávce museli být někteří investoři i kráceni. K tak vysokému zájmu měla mimo jiné přispět i rostoucí inflace, před kterou se velká část investorů snaží ochránit své finance právě investicí do akcí a dalších investičních instrumentů.

S akciemi se začne obchodovat již 8. listopadu

Generální ředitel Pražské burzy se nechal slyšet, že vstup FIXED.zone na burzu považuje za velmi úspěšný. Mimoto podle něj získává trh START stále na popularitě mezi investory, kteří se nebojí investovat i do českých společností. Akcie FIXED.zone budou veřejně obchodovány na burze od 8. listopadu pod tickerem BAAFIXZO.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎