Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » IPO » IPO FIXED.zone – Český výrobce mobilního příslušenství úspěšně vstoupil na Pražskou burzu! Hodnota společnosti se vyhoupla na 493,2 milionů korun

IPO FIXED.zone – Český výrobce mobilního příslušenství úspěšně vstoupil na Pražskou burzu! Hodnota společnosti se vyhoupla na 493,2 milionů korun

IPO FIXED.zone - Český výrobce mobilního příslušenství úspěšně vstoupil na Pražskou burzu! Hodnota společnosti se vyhoupla na 493,2 milionů korun
Zdroj: ytimg.com

Na trhu START Pražské burzy byly úspěšně zalistovány akcie české firmy FIXED.zone, které se podařilo upsat své akcie již koncem října. Jednalo se tak o jeden z nejrychlejších úpisů akcií na Pražské burze. Společnost vybrala celkem 49,28 milionu Kč, které chce použít na budoucí expanzi a dosažení svého cíle stát se lídrem na evropském trhu.

FIXED.zone vybrala celkem 49,28 milionů Kč

FIXED.zone (dříve Recall) dokončila své IPO 2. listopadu na trhu START Pražské burzy, kde se jí úspěšně podařilo upsat všechny akcie. Přesně se jednalo o 222 tisíc kusů akcií, jejichž cena se zpočátku pohybovala mezi 180 až 222 Kč.

Nakonec byla upisovací cena stanovena na 222 Kč za akcii, čímž se společnosti podařilo získat přes 49,28 milionů Kč. V návaznosti na to její hodnota vzrostla přes 493 milionů Kč. FIXED.zone se tedy podařilo dosáhnout jí stanoveného milníku, kdy chtěla od investorů vybrat 40 až 50 milionů Kč.

Ty chce využít k další expanzi na trhu s mobilním příslušenstvím. Jejím cílem je stát se evropským lídrem ve svém odvětví. Aktuálně společnost vyrábí mobilní příslušenství, včetně pouzder, nabíječek a držáků, pod svojí vlastní značkou FIXED a zaměstnává celkem 90 zaměstnanců.

Emisi akcií se podařilo upsat již koncem října

Společnost zvládla upsat všechny akcie již koncem října, kdy poptávka po akciích převýšila nabídku o celých 9 %. Celkem se podařilo upsat akcie více než 2,8krát. Ve výsledku se jednalo o jeden z nejrychlejších úpisů akcií v historii Pražské burzy.

Kvůli vysoké poptávce museli být někteří investoři i kráceni. K tak vysokému zájmu měla mimo jiné přispět i rostoucí inflace, před kterou se velká část investorů snaží ochránit své finance právě investicí do akcí a dalších investičních instrumentů.

S akciemi se začne obchodovat již 8. listopadu

Generální ředitel Pražské burzy se nechal slyšet, že vstup FIXED.zone na burzu považuje za velmi úspěšný. Mimoto podle něj získává trh START stále na popularitě mezi investory, kteří se nebojí investovat i do českých společností. Akcie FIXED.zone budou veřejně obchodovány na burze od 8. listopadu pod tickerem BAAFIXZO.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví a forex brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo