Pokud patříte mezi agresivní investory, kterým nevadí vysoká volatilita za cenu velkých zisků, pak jste na trhu kryptoměn jistě jako doma.
Tato digitální aktiva mohou totiž často překonávat i tradiční akciové index jako S&P 500 nebo Dow Jones.
Dobrým příkladem tohoto výbušného potenciálu je Dogecoin (DOGE), ten vyniká svým explozivním růstem a oddanou skupinou příznivců.
Dogecoin byl představen v roce 2013 jako jedna z prvních meme mincí, která se zrodila z internetových vtipů.
Na rozdíl od mainstreamových kryptoměn nejsou meme mince jako Dogecoin určeny k reálnému využití. Daří se jim tak především díky zapojení komunity a aktivity na sociálních sítích.
Vývoj ceny kryptoměny Dogecoin za poslední rok
Tweety Elona Muska v roce 2021 vynesly Dogecoin ze zapomnění do širokého povědomí. Jeho podpora, nízké úrokové sazby a stimuly po skončení covid-19 podpořily jeho prvotní býčí běh.
Ačkoli Dogecoin od svého vzniku vzrostl o více než 100 000 %, stále je 45 % pod svým historickým maximem 0,7376 USD.
Podpora Elona Muska a regulační prostředí
Nejnovější rallye Dogecoinu je opět spojena s podporou Elona Muska na sociální platformě X. Jeho angažmá v nově zřízeném oddělení vládní efektivity (anglicky Department of Government Efficiency = DOGE) vyvolalo velké spekulace.
Lze očekávat, že vliv Muska v nové Trumpově administrativě by mohl vést k příznivějšímu regulačnímu prostředí.
Trump obecně se svým pozitivním přístupem ke kryptoměnám netají, lze tedy očekávat, že by toto nové příznivější prostředí mohlo na trh přilákat velké institucionální investory.
Výzvy a budoucnost Dogecoinu
Navzdory potenciální regulační podpoře čelí Dogecoin zásadním výzvám. Platforma ročně vytvoří 5 miliard nových mincí, čímž se celkový oběh zvýší na 147 miliard jednotek.
Toto zvýšení nabídky by mohlo zvýšit likviditu, může však snížit dlouhodobou investiční atraktivitu.
I když tedy tato kryptoměna udělala ze spousty investorů milionáře, zdá se, že rizika spojená s nákupem Dogecoinu na vrcholu současné rally převažují nad potenciálními výnosy.
Dogecoin můžete kupovat například u Binance:

92 %
Výhody
- Lokalizace pro Česko – český jazyk, vklad českých korun přes účet, pár CZK/USDT
- Nejvyšší likvidita na trhu pro velké objednávky
Nevýhody
- Nutnost poskytnutí osobních údajů a průkazu totožnosti (KYC)
- Platforma může působit složitě
Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!
Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.
Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.
Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.
Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.