Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Možnost nákupu Bitcoinu se rozšiřuje díky Morgan Stanley a SDX

Možnost nákupu Bitcoinu se rozšiřuje díky Morgan Stanley a SDX

Možnost nákupu Bitcoinu se rozšiřuje díky Morgan Stanley a SDX

Včera spatřily světlo světa dvě novinky, které jasně dokazují, že Bitcoin je stále oblíbenější a vyhledávanější formou investice. Banka Morgan Stanley, která spravuje pro své klienty až 4 biliony dolarů, se stává první americkou bankou, která umožní svým klientům za určitých podmínek přímou investici do Bitcoinu.

Stejně pozitivní zprávy jsme mohli vidět i ze Švýcarska, kde instituce SDX plánuje brzy spustit obchodování této největší kryptoměny. Její partnerská společnost již přitom obchodování jednoho Bitcoin produktu umožňuje, což jen potvrzuje stále rostoucí zájem o Bitcoin.

Graf ceny BTC za poslední měsíc
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
BTC
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Morgan Stanley a investování do Bitcoinu

Jedna z největších bank na světě, Morgan Stanley, se stává i jednou z prvních finančních institucí tohoto typu, která umožní svým klientům nakoupit a držet Bitcoin. To zaznělo včera v oficiální zprávě této banky, která však specifikovala hned několik podmínek, které budou muset daní investoři splňovat na to, aby se mohli největší kryptoměně prostřednictvím Morgan Stanley vystavit.

Podmínky této banky jsou nastaveny tak, že investování do Bitcoinu budou prozatím mít povoleno pouze účty akreditovaných investorů, kteří mají více než 2 miliony dolarů u Morgan Stanley nebo investiční firmy, jejichž obnos přesahuje více než 5 milionů dolarů.

Navíc nebude možné do Bitcoinu investovat, pokud je účet v Morgan Stanley mladší než 6 měsíců. Stejně tak banka nepovolí investici, která by měla přesahovat 2,5 % z portfolia daného klienta.

Banka tak sice zpřístupnila možnost obchodování Bitcoinu pro své klienty, ale spojila s tímto obchodováním i poměrně striktní pravidla. To však ale nemění nic na tom, že do Bitcoinu mohou bezpečnou formou začít přilévat finance dalších akreditovaných investorů.

Navíc nikdo nikdy neřekl, že by tato pravidla měla platit navždy. Morgan Stanley je tak už jen krůček od umožnění obchodování kryptoměn všem jejich klientům.

Zejména tlak od investorů a klientů banky měl být přitom jedním z hlavních důvodů, proč se tato instituce měla rozhodnout toto obchodování zpřístupnit.

Zájem o držení alespoň části z portfolia v Bitcoinu mělo mít stále více a více klientů banky, což ji podnítilo k tomu, aby zpřístupnila tuto možnost, byť prozatím ve velmi okleštěné formě.

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
-0,27%
Aktuální cena
$23 329

Švýcarská SDX přidávány další možný nákup Bitcoinu

Přístup ke investování do Bitcoinu umožní i další finanční instituce. Je jí švýcarská SIX Digital Exchange (SDX), na níž se bude moci obchodovat přímo Bitcoin – nebude se tedy podle dostupných informací jednat o žádné deriváty typu Bitcoin futures apod.

Přestože ke spuštění tohoto obchodování mělo přijít koncem roku 2020, tak kvůli problémům spojeným s pandemií Covid-19 se muselo oficiální spuštění této možnosti přesunout na později. Podle nejnovějších zpráv má být ale jasné, že tato možnost by měla být klientem zpřístupněna v první polovině roku 2021.

SIX přitom už má i jiný produkt, který zahrnuje obchodování Bitcoinu. Pouze počátkem tohoto roku byl vytvořen Exchange Traded Product (ETP) společnosti CoinShares, který se aktuálně již obchoduje na SIX s tickerem BITC. Jde o investiční nástroj, který sleduje pohyb Bitcoinu a je vytvořen a spravován americkou společností CoinShares, přičemž je jeho obchodování umožněno od začátku roku na SIX Swiss Exchange.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
  • Jedna z nejvíce bezpečných peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
-0,27%
Aktuální cena
$23 329
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
+1,08%
Aktuální cena
$1 659
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
+1,25%
Aktuální cena
$329,1

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo