Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Morgan Stanley vykázala rekordní příjmy z investičního bankovnictví a správy majetku

Publikováno
Morgan Stanley vykázala rekordní příjmy z investičního bankovnictví a správy majetku
Zdroj: depositphotos.com

Tržby a čistý zisk investiční banky Morgan Stanley vyskočily o více než 25 % oproti předchozímu roku, k čemuž přispěly akvizice společností E-Trade a Eaton Vance, které provedl generální ředitel James Gorman. Ty posílily divize společnosti zabývající se správou majetku a aktiv.

„Firma dosáhla dalšího velmi silného čtvrtletí, kdy dosáhla solidních výnosů a zvýšila efektivitu. Zaznamenali jsme vynikající výkonnost naší investiční banky a rekordní přírůstek nových aktiv pod správou ve výši 135 miliard dolarů,” uvedl ředitel banky v tiskové zprávě.

Morgan Stanley, stejně jako konkurenční banky, zaznamenala ve třetím čtvrtletí zpomalení růstu příjmů z obchodování s aktivy s pevnými výnosy. Silnou stránkou banky tradičně byla její akciová divize, která je největší na světě.

Poznámka

Zde jsou konkrétní čísla:

  • Zisk: 1,98 dolaru na akcii oproti odhadu analytiků ve výši 1,68 dolaru na akcii.
  • Tržby: 14,75 miliardy dolarů oproti odhadu 14 miliard dolarů.

Příjmy Morgan Stanley z obchodování s akciemi vyskočily oproti předchozímu roku o 24 % na 2,88 miliardy dolarů a překonaly tak odhad analytiků o více než 500 milionů dolarů. Příjmy z obchodování aktiv s pevným výnosem (dluhopisy) klesly o 16 % na 1,64 miliardy dolarů. Přesto překonaly očekávání Wall Street činící 1,53 miliardy dolarů.

67% růst investičního bankovnictví

Další oblastí, ve které se bance výrazně dařilo, je investiční bankovnictví, podporované silnou aktivitou v oblasti fúzí a IPO. I zde je Morgan Stanley špičkovým hráčem.

Investiční bankovnictví společnosti Morgan Stanley dosáhlo ve čtvrtletí 67% nárůstu příjmů na rekordních 2,85 miliardy dolarů, čímž překonalo odhady o více než 600 milionů dolarů. K výsledku přispěly zejména vysoké poplatky za poradenství při fúzích.

Masivní divize správy majetku zaznamenala 28% nárůst příjmů na 5,94 miliardy dolarů, zejména díky růstu ceny spravovaných aktiv. Pro úplnost dodejme, že příjmy divize správy majetku společnosti Morgan Stanley byly nižší než prognóza analytiků, která předpokládala výsledek 6,18 miliardy dolarů.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie MS Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Akcie Morgan Stanley letos vzrostly o více než 40 %. Od oznámení hospodářských výsledků se však pohybují spíše bokem, navzdory vykázaným pozitivním číslům.

Podobně jako Morgan Stanley se dařilo i dalším velkým americkým bankám. JPMorgan překonala očekávání analytiků, k čemuž přispěly menší než očekávané ztráty z defaultních úvěrů. V pozitivním světle se ukázala i Bank of America, která kromě nižších než očekávaných úvěrových ztrát, vykázala také rekordní poplatky za poradenství a správu aktiv.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.