Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Morgan Stanley vykázala rekordní příjmy z investičního bankovnictví a správy majetku

Morgan Stanley vykázala rekordní příjmy z investičního bankovnictví a správy majetku

Morgan Stanley vykázala rekordní příjmy z investičního bankovnictví a správy majetku
Zdroj: depositphotos.com

Tržby a čistý zisk investiční banky Morgan Stanley vyskočily o více než 25 % oproti předchozímu roku, k čemuž přispěly akvizice společností E-Trade a Eaton Vance, které provedl generální ředitel James Gorman. Ty posílily divize společnosti zabývající se správou majetku a aktiv.

„Firma dosáhla dalšího velmi silného čtvrtletí, kdy dosáhla solidních výnosů a zvýšila efektivitu. Zaznamenali jsme vynikající výkonnost naší investiční banky a rekordní přírůstek nových aktiv pod správou ve výši 135 miliard dolarů," uvedl ředitel banky v tiskové zprávě.

Morgan Stanley, stejně jako konkurenční banky, zaznamenala ve třetím čtvrtletí zpomalení růstu příjmů z obchodování s aktivy s pevnými výnosy. Silnou stránkou banky tradičně byla její akciová divize, která je největší na světě.

Příjmy Morgan Stanley z obchodování s akciemi vyskočily oproti předchozímu roku o 24 % na 2,88 miliardy dolarů a překonaly tak odhad analytiků o více než 500 milionů dolarů. Příjmy z obchodování aktiv s pevným výnosem (dluhopisy) klesly o 16 % na 1,64 miliardy dolarů. Přesto překonaly očekávání Wall Street činící 1,53 miliardy dolarů.

67% růst investičního bankovnictví

Další oblastí, ve které se bance výrazně dařilo, je investiční bankovnictví, podporované silnou aktivitou v oblasti fúzí a IPO. I zde je Morgan Stanley špičkovým hráčem.

Investiční bankovnictví společnosti Morgan Stanley dosáhlo ve čtvrtletí 67% nárůstu příjmů na rekordních 2,85 miliardy dolarů, čímž překonalo odhady o více než 600 milionů dolarů. K výsledku přispěly zejména vysoké poplatky za poradenství při fúzích.

Masivní divize správy majetku zaznamenala 28% nárůst příjmů na 5,94 miliardy dolarů, zejména díky růstu ceny spravovaných aktiv. Pro úplnost dodejme, že příjmy divize správy majetku společnosti Morgan Stanley byly nižší než prognóza analytiků, která předpokládala výsledek 6,18 miliardy dolarů.

Vývoj ceny akcií Morgan Stanley za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Akcie Morgan Stanley letos vzrostly o více než 40 %. Od oznámení hospodářských výsledků se však pohybují spíše bokem, navzdory vykázaným pozitivním číslům.

Podobně jako Morgan Stanley se dařilo i dalším velkým americkým bankám. JPMorgan překonala očekávání analytiků, k čemuž přispěly menší než očekávané ztráty z defaultních úvěrů. V pozitivním světle se ukázala i Bank of America, která kromě nižších než očekávaných úvěrových ztrát, vykázala také rekordní poplatky za poradenství a správu aktiv.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví a forex brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo