Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Mohou negativní prohlášení CEO zapříčinit pád akcií Palantir? Zatím klesly o 12 % za 10 dní!

Publikováno
Mohou negativní prohlášení CEO zapříčinit pád akcií Palantir? Zatím klesly o 12 % za 10 dní!
Zdroj: archive.sendpulse.com

Ředitel společnosti, která nedávno vstoupila na burzu, říká svým investorům, aby do ní raději neinvestovali. Tak na tom je něco divného, že? Není divu, že akcie reagovaly poklesem. Není ale všechno takové, jak se na první pohled zdá.

Naše firma je na dlouhodobé investování. Pokud chcete spekulovat nebo jinak krátkodobě investovat, existuji jiná aktiva, která byste si měli vybrat. Žijeme ve velkém světě, pokud chcete něco jiného, nekupujte Palantir. Nikdo vás nenutí,“ řekl Alex Karp, CEO společnosti Palantir.

Akcie na svou odpověď nenechaly dlouho čekat a rozhodně nereagovaly nijak pozitivně.

Zatímco od svého nedávného vstupu na burzu v 30. 9. 2020 vzrostly na své lednové all-time high 35,18 dolarů (růst o přibližně 280 %), po tomto prohlášení z 12. 3. 2021 se akcie Palantir propadly. Konkrétně z 26,92 USD na 23,98 USD k 18. 3., což odpovídá propadu o více jak 12 % za pouhých 6 dní.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie PLTR Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Kritika Wall Street – spekulanti ať si hledají jiné akcie

Zdroj: Axios.com

Alex-Karp-CEO-spolecnosti-Palantir

Karp ostře kritizoval Wall Street během události hostované The Executives Club of Chicago. Ředitel oznámil, že Wall Street klade až příliš pozornosti vůči krátkodobým cílům a to je podle něj nejdestruktivnější způsob investovaní na jinak zajímavém a funkčním systému.

Zatímco on se snaží vybudovat kvalitní a dlouhotrvající společnost, která investuje do svého rozvoje a neustálého zlepšování kvality, musí zároveň na druhé straně bojovat s krátkodobými investory, aby zvládl udržet hodnotu akcií. Karp se ale dle svých slov online „hypu“ ohledně akcií Palantiru moc neděsí: „Mám spoustu jiných starostí, které mě znepokojují o mnoho více.“

Poznámka

Společnost Palantir v čistě soukromém vlastnictví fungovala téměř dvě dekády, ale na akciovém trhu je ani ne 1 rok.

Ve skutečnosti si Karp váží drobných investorů

Možná se ptáte, proč vlastně společnost vstupovala na burzu, když její CEO zastává takto negativní postoje vůči spekulantům? Karp má rád retailové investory (drobné investory), proto bylo IPO provedeno částečně pro institucionální i pro individuální investory.

Dodává: „Jsem velmi hrdý na obyčejné lidi, kteří investují své vlastní peníze, podstupují riziko, dělají vlastní rozhodnutí a vydělávají spoustu peněz.“

Dle Karpa, pokud hodláte spekulovat a ne investovat dlouhodobě, pak o tom přemýšlíte jen krátkodobě a je zde spousta jiných a lepších investicí, které by vás měly zajímat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Vystudovaný ekonom s vášnivým zájmem o pasivní investování a americké akcie. Zkušenosti nabyté ve finančním sektoru využívá pro vytváření stabilních investičních portfolií. Jeho cílem je dosáhnout finanční svobody prostřednictvím dlouhodobého investičního přístupu. Fanoušek hnutí FIRE a Roberta Kiyosakiho.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎