Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

MicroStrategy získala do své kasy další bitcoin za 190,5 milionu dolarů

Publikováno
MicroStrategy získala do své kasy další bitcoin za 190,5 milionu dolarů
Zdroj: pixabay.com

Michael Saylor a MicroStrategy už jsou ve světě kryptoměn známá jména. Saylor je na sociálních sítích hvězdou, která Bitcoin a jeho ekosystém podporuje ze všech možných úhlů. Naštěstí to dokazuje také svými činy, neboť jeho společnost MicroStrategy má v tuto chvíli největší množství bitcoinových jednotek ze všech veřejně obchodovaných společností na světě.

190,5 milionů dolarů a 4 167 BTC

Jejich poslední nákup byl proveden přes dceřinou společnost MacroStrategy. Celková částka za nakoupené jednotky se vyšplhala až na 190,5 milionů dolarů. Firma prováděla nákupy průběžně v časovém okně 48 dní a průměrná cena za jeden bitcoin se ustálila na 45 714 dolarech.

Jak je již zvykem, cizí peníze jsou dnes mnohdy levnější, než financovat takové nákupy z vlastní kapsy. Pravděpodobně to nebylo jiné ani zde, neboť investice do kryptoměny byla podle analytika Marka Palmera zaplacena z půjčky 205 milionů dolarů, kterou si v nedávné době společnost vzala. Úvěr zajišťovala instituce Silvergate Bank s tím, že zárukou za dluh jsou nakoupené bitcoiny.

“Díky půjčce jsme dostali příležitost posilnit naší pozici na poli společností, které investují do bitcoinu. Náš stávající bitcoin jsme dokázali efektivně přeměnit v zástavu, díky které si společnost mohla vzít další úvěr. To nám pomůže posunout náš business plán zase o kousek dál,” řekl Michael Saylor, CEO MicroStrategy.

Celkově dnes společnost drží 129 218 jednotek, které nakoupila za celkovou cenu 3,970 miliard dolarů. Jejich dnešní hodnota je zhruba 5,750 miliard dolarů.

Bitcoin se stále nemůže rozhodnout, kam půjde s cenou

Už od začátku roku 2022 prožíváme období, ve kterém se cena BTC stále nemůže rozhodnout, co vlastně bude dělat.

Zdroj: Glassnode
Cena bitcoinu od začátku roku
Cena bitcoinu od začátku roku

Můžeme vidět, že za poslední měsíce jsme zažili spoustu propadů a zároveň skokových nárůstů. V podstatě až teprve pár dní zpět začala cena růst relativně stabilním tempem. Asi nejzajímavější (i když v podstatě nedůležitou) zprávou v poslední době bylo překročení hranice 19 milionů vytěžených jednotek.

Z on-chain dat také vyplývá velmi silná akumulace bitcoinů do rukou dlouhodobých držitelů a zároveň s tím silný odtok bitcoinů ze všech hlavních burz.

Zdroj: Glassnode
Zásoba mincí BTC na burzách
Na grafu můžeme vidět, že zásoby na všech hlavních kryptoměnových burzách se tenčí

Dle analytické firmy Glassnode za tímto trendem stojí především menší retailoví investoři, tedy držitelé pod 100 jednotek BTC, a také velryby držící více než 1000 jednotek BTC, kam se může řadit právě MicroStrategy nebo LFG (Luna Foundation Guard), nezisková organizace stojící z největší části za vývojem Terra ekosystému. Zbylí účastníci trhu, tedy držitelé mezi 100 a 1000 jednotkami BTC, akumulovali za poslední dva týdny nejméně.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Můj zájem o finance začal v roce 2017. První ránu jsem dostal od kryptoměn. Jejich růst mi kouzlil úsměv na tváři, avšak propad v roce 2018 byl studenou sprchou. Jako další cestu jsem zvolil akcie, u kterých jsem zůstal dva roky. V roce 2020 se dostavil další kryptoměnový bull-run a společně s ním se znovu objevil i můj zájem o Bitcoin.

Tentokrát jsem ale věc vzal za správný konec. Nejprve vzdělávání.

Kryptoměny pro mě znamenají nový finanční systém a věřím, že se postupně dostanou i do běžných životů občanů. Psaní článků zde na Finex.cz mě především pozitivně motivuje k prohlubování znalostí, které mohu následně předat čtenářům.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.