Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Mezi 10 nejobchodovanějšími kryptoměnami jsou 4 memecoiny. Které?

Tradeři na derivátových kryptoměnových burzách se začali zaměřovat na memecoiny. Aktuálně jsou proto hned 4 z nich v top desítce kryptoměn s největším open interestem.

Mezi 10 nejobchodovanějšími kryptoměnami jsou 4 memecoiny. Které?
Zdroj: AI

Jedná se o memecoin Dogecoin (DOGE), memetoken na Ethereu Pepe (PEPE) a Solana tokeny Bonk Inu (BONK) a dogwifhat (WIF). Shiba Inu (SHIB), ač je stále co do tržní kapitalizace druhou největší meme kryptoměnou, se do první desítky nedostala.

Zdroj: coinglass.com
Top 10 kryptoměn dle Open Interestu dle Coinglass
Top 10 kryptoměn dle Open Interestu dle Coinglass
Co je Open Interest?

Open Interest (OI), česky doslova “otevřený úrok”, je indikátor ukazující celkovou hodnotu otevřených pozic, resp. nevypořádaných kontraktů na daném podkladovém aktivu, a to včetně zapůjčeného kapitálu na páku.

Čím vyšší je Open Interest, tím spíše je pravděpodobný prudký pohyb aktiva směrem nahoru či dolů a s tím související likvidace přepákovaných pozic, která zase hodnotu OI sníží.

Rok 2024 je ve znamení memecoinů. Kryptoměnová komunita dokonce již nějakou dobu hovoří o memecoinovém supercyklu nebo dokonce hypercyklu, čímž naznačuje, že růst cen kryptoměn bez jakékoli funkce a užitečnosti, zato s vtipným maskotem a silnou komunitou jen tak neskončí, ba naopak, bude ještě sílit.

Zkušení tradeři odhadli nástup memecoinového supercyklu již dávno.

A ti optimističtější nyní doufají, že se k bláznivým retailovým obchodníkům brzy přidají i fondy a do “kvalitních” memecoinů, tedy těch, co jsou zalistováni na předních světových burzách, začnou investovat.

A první vlaštovky se i mezi institucemi skutečně objevují. Podporu memecoinové kultury oznámily např. Avalanche Foundation nebo DWFLabs.

Možnost neuvěřitelného a rychlého zhodnocení zkrátka dál láká obchodníky i přes zvýšené riziko, které jde s memecoiny ruku v ruce.

Kryptoměnová komunita je už také unavená altcoiny, jejichž tým nedoručí produkt ve slibované kvalitě nebo soustavně prodává své alokované tokeny, a tím sráží cenu dolů. Takových projektů není málo a komunita, zdá se, na tento typ kryptoměn zanevřela a dává přednost na první pohled férovějším memecoinům.

Jestli memecoiny skutečně vydrží nebo si alespoň budou vést lépe než většina altcoinů, jejichž cenová výkonnost vydrží maximálně 1 bitcoinový cyklus, je ve hvězdách, aktuální situace ale naznačuje, že alespoň rok 2024 patří jim.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
2
2

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz dohlížím na chod kryptoměnové redakce. Mým cílem je, abychom společně s redaktory a přispěvateli předali čtenářům každý den mnoho zajímavých a zejména užitečných informací.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.