Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Memecoinová adopce! Avalanche začne investovat do memecoinů

Publikováno
Memecoinová adopce! Avalanche začne investovat do memecoinů
Zdroj: gncrypto.news

Zdá se, že memecoiny si již mezi ostatními kategoriemi kryptoměn našly své pevné místo, s kterým už jen tak někdo neotřese. Jak jinak si vysvětlit, že jen letos vznikly hned 2 memetokeny, Pepe (PEPE) na Ethereu a Bonk (BONK) na Solaně, které, ačkoli nic neumí, dosáhly na svých maximech tržní kapitalizace až 2 miliardy USD.

A nyní můžeme s nadsázkou hovořit dokonce až o institucionální adopci memecoinů. Avalanche Foundation, skupina stojící za stejnojmenným smartchainem, se totiž rozhodla, že pomocí svého fondu sloužícího k finanční podpoře ekosystému bude nově kromě různých inovací podporovat i memecoinové projekty.

Avalanche Foundation si myslí, že memetokeny vyplňují významnou mezeru v oblasti kryptoaktiv. Mince, často inspirované internetovou kulturou a humorem, sice k ničemu neslouží, avšak reprezentují sdílené zájmy různých komunit. Nadace Avalanche tak chce podpořit zábavu a kulturu, kterou memetokeny symbolizují.

Kryptoměnová komunita přijala rozhodnutí Avalanche s nadšením. Obchodníci se v reakci na zprávu vrhnuli zejména po kryptoměně Coq Inu (COQ), aktuálně nejpopulárnějším memetokenu na Avalanche. Ten se tak od vydání zprávy zhodnotil cca o 100 % a znovu dosáhl tržní kapitalizace přes 100 milionů USD, kterou ztratil jen před pár dny. Kromě decentralizovaných burz na Avalanche je COQ zalistován i na centralizovaných burzách jako např. Bybitu, KuCoinu či Bitgetu.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz vedu kryptoměnovou redakci. Po několika letech sledování kryptoměnového trhu si myslím, že obchodovat digitální aktiva bez nutných vědomostí je holý nerozum. V tomto světě totiž ještě více než kdekoli jinde platí, že zkušení vyhrávají a nezkušení prohrávají. I z tohoto důvodu rád přikládám ruku k dílu a věřím, že společně s redaktory a přispěvateli dokážeme čtenářům Finex.cz předat mnoho užitečných informací.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.