Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Akcie » Mastercard potvrdil výplatu dividend za třetí čtvrtletí

Mastercard potvrdil výplatu dividend za třetí čtvrtletí

Mastercard potvrdil výplatu dividend za třetí čtvrtletí

Mastercard potvrdil výplatu dividend za třetí čtvrtletí tohoto roku, která bude dosahovat stejné výše jako v předchozích třech čtvrtletích. Akcionářům tak bude 9. listopadu tohoto roku vyplaceno 0,40 dolaru na jednu akcii. 

Dividendy Mastercardu budou 0,40 dolaru na akcii

Jedna z největších společností pro zpracování plateb tento rok vyplatí roční dividendu o hodnotě 1,60 dolaru na jednu akcii s výnosem okolo 0,49 % (vzhledem k aktuální ceně akcie). Její výplatní poměr se tak pohybuje okolo 24 %, přičemž své dividendy navyšuje již devět let v řadě. Za posledních pět let se tak dividenda zvýšila přibližně o 24 %.

Vývoj ceny dividend u Mastercard za poslední tři roky (zdroj: Nasdaq)
Vývoj ceny dividend u Mastercard za poslední tři roky. Zdroj: Nasdaq.com

Mastercard svou dividendou o hodnotě 0,40 dolaru na akcii, převyšuje svého největšího konkurenta, kterým je Visa. Ta v současnosti svým investorům vyplatí dividendu v hodnotě 0,30 dolaru na jednu akcii, což vzhledem k ceně také odpovídá přibližně 0,5 %.

V celkovém porovnání podobných firem tohoto odvětví prozatím nejvyšší dividendu vyplácí American Express, jehož akcionáři se mohou těšit čtvrtletně na dividendu v hodnotě 0,43 dolaru na jednu akcii.

Mastercard ve druhém čtvrtletí zaznamenal meziroční pokles čistých výnosů o 19 % na 3,3 miliardy dolarů a pokles čistých příjmů o dalších 31 % na 1,4 miliardy dolarů. Hlavní příčinou byla jak jinak pandemie koronaviru, která přinutila většinu obyvatel šetřit a tím pádem i méně utrácet. Společnost tak ve výsledku zaznamenala pokles u objemu plateb provedených v amerických dolarech o 10 % a dalších 45 % u objemu zahraničních plateb.

Rozhodným datem, ke kterému bylo nutné akcii vlastnit, aby byla dividenda uznána, bylo tentokrát 8. 8. 2020 a vyplacena buda 9. 10. 2020. Příští rozhodný den je stanoven na 7. 1. 2021 s výplatním termínem k 5. 2. 2021.

Mastercard zaznamenal v srpnu zlepšení

Mastercard v srpnu zaznamenal ze strany uživatelů větší zájem utrácet, a to i přesto, že pandemie koronaviru není stále úplně pod kontrolou. Podle všeho se dařilo všem sektorům, které se dostaly, co se týče objemu plateb, na hodnoty z období před pandemií. Menšího růstu se však dočkal i cestovní a zábavní průmysl. 

Graf ceny akcií Master Card
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf

V důsledku toho i akcie Mastercard zaznamenaly zlepšení a od začátku roku vzrostly přibližně o 10 %. I přesto však stále není jasné, co přinesou další měsíce a případné zpřísňování opatření v návaznosti na zvyšování počtu nakažených koronavirem po celém světě.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo