Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Mastercard potvrdil výplatu dividend za třetí čtvrtletí

Publikováno
Mastercard potvrdil výplatu dividend za třetí čtvrtletí

Mastercard potvrdil výplatu dividend za třetí čtvrtletí tohoto roku, která bude dosahovat stejné výše jako v předchozích třech čtvrtletích. Akcionářům tak bude 9. listopadu tohoto roku vyplaceno 0,40 dolaru na jednu akcii. 

Dividendy Mastercardu budou 0,40 dolaru na akcii

Jedna z největších společností pro zpracování plateb tento rok vyplatí roční dividendu o hodnotě 1,60 dolaru na jednu akcii s výnosem okolo 0,49 % (vzhledem k aktuální ceně akcie). Její výplatní poměr se tak pohybuje okolo 24 %, přičemž své dividendy navyšuje již devět let v řadě. Za posledních pět let se tak dividenda zvýšila přibližně o 24 %.

Vývoj ceny dividend u Mastercard za poslední tři roky (zdroj: Nasdaq)
Vývoj ceny dividend u Mastercard za poslední tři roky. Zdroj: Nasdaq.com

Mastercard svou dividendou o hodnotě 0,40 dolaru na akcii, převyšuje svého největšího konkurenta, kterým je Visa. Ta v současnosti svým investorům vyplatí dividendu v hodnotě 0,30 dolaru na jednu akcii, což vzhledem k ceně také odpovídá přibližně 0,5 %.

V celkovém porovnání podobných firem tohoto odvětví prozatím nejvyšší dividendu vyplácí American Express, jehož akcionáři se mohou těšit čtvrtletně na dividendu v hodnotě 0,43 dolaru na jednu akcii.

Mastercard ve druhém čtvrtletí zaznamenal meziroční pokles čistých výnosů o 19 % na 3,3 miliardy dolarů a pokles čistých příjmů o dalších 31 % na 1,4 miliardy dolarů. Hlavní příčinou byla jak jinak pandemie koronaviru, která přinutila většinu obyvatel šetřit a tím pádem i méně utrácet. Společnost tak ve výsledku zaznamenala pokles u objemu plateb provedených v amerických dolarech o 10 % a dalších 45 % u objemu zahraničních plateb.

Rozhodným datem, ke kterému bylo nutné akcii vlastnit, aby byla dividenda uznána, bylo tentokrát 8. 8. 2020 a vyplacena buda 9. 10. 2020. Příští rozhodný den je stanoven na 7. 1. 2021 s výplatním termínem k 5. 2. 2021.

Mastercard zaznamenal v srpnu zlepšení

Mastercard v srpnu zaznamenal ze strany uživatelů větší zájem utrácet, a to i přesto, že pandemie koronaviru není stále úplně pod kontrolou. Podle všeho se dařilo všem sektorům, které se dostaly, co se týče objemu plateb, na hodnoty z období před pandemií. Menšího růstu se však dočkal i cestovní a zábavní průmysl. 

Načítání
Načítání
Kupte si akcie MasterCard Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

V důsledku toho i akcie Mastercard zaznamenaly zlepšení a od začátku roku vzrostly přibližně o 10 %. I přesto však stále není jasné, co přinesou další měsíce a případné zpřísňování opatření v návaznosti na zvyšování počtu nakažených koronavirem po celém světě.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎