Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Letadlem do Venezuely za Bitcoin? Tamní letiště pracuje na adopci kryptoměn

Publikováno
Letadlem do Venezuely za Bitcoin? Tamní letiště pracuje na adopci kryptoměn
Zdroj: coingape.com

Mezinárodní letiště ve Venezuele, Simon Bolivar v hlavním městě Caracas, je připraveno poskytnout alternativní platební metodu pomocí kryptoměn. Reaguje tak na rostoucí popularitu digitálních aktiv. Momentálně pracuje na integraci krypto plateb v souladu s místními zákony.

Čím se bude platit?

Podle ředitele Freddyho Borgese letiště plánuje přijmout mnoho kryptoměn, včetně bitcoinu, dash a venezuelské digitální měny vázané na ropu – Petro. Řekl, že správa letiště představí nové možnosti plateb v koordinaci s venezuelskou národní integrací kryptoměn a souvisejících činností.

Musíme dosáhnout pokroku v těchto nových ekonomických a technologických systémech,” řekl ředitel letiště.

Zavedení kryptoměn na letišti přezdívaném Maiquetia by znamenalo závazek společnosti pokročit směrem k mezinárodním standardům a podpořit přijetí digitální měny. Podle analytiků by možnost platby kryptoměnou prospěla zahraničním turistům, včetně těch z Ruska.

Digitální měna Petro

Petro je kryptoměna navržená venezuelským prezidentem Nicolasem Madurem v prosinci 2017. Údajně za ní stojí zásoby ropy, zemního plynu a nerostů v zemi. Projekt Petro (PTR) byl zahájen o rok později – v roce 2018.

Bohužel se zatím měně nepodařilo pomoci vyřešit ekonomické problémy země. Přestože byl Petro uveden na trh s velkou publicitou, nesplnil očekávání a jeho výkon byl kritiky a pozorovateli zpochybňován.

Poznámka

Někteří mezinárodní dohlížející se domnívají, že primárním cílem digitální měny Petro je obejít sankce vedené USA, které brání Venezuele půjčovat si finanční prostředky na mezinárodních trzích.

Letecký průmysl se zajímá o kryptoměny

Několik letišť a leteckých společností po celém světě v posledních letech zkoumalo způsoby, jak zavést kryptoměny a služby založené na blockchainu, které nabízejí lepší možnosti plateb v hotovosti a zlepšují dostupnost služeb zákazníkům. V březnu začala lotyšská letecká společnost airBaltic přijímat ether a dogecoin jako platby za letenky.

Na kryptoměny jste mohli narazit i u známé nízkonákladové aerolinky – WizzAir. Ta si ve svém palubním časopise nechala umístit reklamu od burzy Tradesilvania.

Zdroj: Tomáš Hrůza
Letadlem do Venezuely za Bitcoin? Tamní letiště pracuje na akceptanci kryptoměn
Časopis WizzAir

Kina společnosti AMC

Společnost AMC Entertainment se také vrhla do alternativních metod platby. Během earnings callu CEO Adam Aron oznámil zařazení bitcoinu mezi způsoby platby a několik týdnů poté možnost doplnil o ether, litecoin a bitcoincash. Po mírném váhání se na palubu přidala i známá “meme” kryptoměna dogecoin.

Nadnárodní společnosti v El Salvadoru

Od 7. září mají v El Salvadoru podnikatelské subjekty povinnost umožnit svým zákazníkům platit za zboží nebo služby kromě amerického dolaru i kryptoměnou bitcoin. Některé podniky zjevně s dodržením tohoto nařízení neměly větší problémy. Patří mezi ně i sítě McDonald’s či Starbucks.

El Salvador přijetím Bitcoinu jako zákonného platidla vyžaduje od podnikatelských subjektů, aby přijímaly platby pomocí BTC za využití technologie Lightning Network. Tato technologie umožňuje přijímat digitální měnu rychle a prakticky bez poplatků. Stát může tak výrazně pomoci samotné adopci Lightning Network poměrně lépe, než všechny dosud realizované iniciativy.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Finanční trhy mě doslova okouzlily, nejvíce pak kryptoměny, kde stojíme na počátku něčeho naprosto revolučního v oblasti finančnictví.

Přináším analýzy, denní zprávy a komentáře k aktuálnímu dění.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.