Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Které akcie budou podle analytiků letos zářit na investičním nebi? Některé tipy vás překvapí!

Které tituly aktuálně patří k největším oblíbencům analytiků z Wall Street? Zde je bližší pohled na sedm akcií, které upoutaly jejich pozornost a stojí za úvahu jako střednědobé investice.

Publikováno
Které akcie budou podle analytiků letos zářit na investičním nebi? Některé tipy vás překvapí!
Zdroj: depositphotos.com

Při vstupu do roku 2024 je rozumné se zastavit a přehodnotit své investiční portfolio, abyste se na nový rok případně trochu otřepali. S každým novým rokem přichází změna nálady na Wall Street. Mnohé z nejvýkonnějších akcií roku 2023 by však mohly i letos nadále nabírat na síle.

Sledování toho, kterým společnostem analytici nejvíce přejí, přitom poskytuje užitečné informace pro investory se střednědobým investičním horizontem.

Velké technologické akcie se často dostávají na nákupní seznamy analytiků – některé i poté, co již výrazně posílily. Ačkoliv hodnocení analytiků nejsou neomylná tržní proroctví, nabízejí cenný pohled na aktuální perspektivy Wall Street.

Tato známá jména z vás přes noc milionáře neudělají, ale mohla by tvořit slušný základ akciového investičního portfolia.

1. Amazon

Amazon zůstává nejlepším tipem analytiků, když v posledních třech měsících získal úctyhodných 42 hodnocení “koupit”. Analytici jsou optimističtí kvůli dominantnímu postavení společnosti na e-commerce trhu a rostoucímu trendu nakupování online, zejména mezi spotřebiteli generace Z.

Vzhledem k předpokládanému celosvětovému růstu e-commerce o téměř 11 % ročně se odhaduje, že zisk na akcii (EPS) společnosti Amazon vzroste z 2,69 USD v roce 2023 na více než 11,30 USD v roce 2032.

Předpokládaný nízký dvouciferný růst tržeb společnosti do roku 2029 dále posiluje pozici Amazonu jako akcie s výrazným růstovým potenciálem.

Vývoj ceny akcií Amazon za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Amazon Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

2. Meta

Společnost Meta zaznamenala pozoruhodné oživení, což kvitují i analytici s 36 doporučeními “koupit” a jedním “držet”. Očekává se, že zisk na akcii společnosti se od roku 2023 do roku 2028 zdvojnásobí díky solidnímu dvoucifernému ročnímu růstu tržeb.

Zdá se, že počáteční obavy z investic společnosti Meta do metaversa odezněly. Rodina aplikací společnosti pak je i nadále značným generátorem příjmů. Facebook a Instagram přitahují uživatele i inzerenty, což společnosti Meta zajišťuje pozici pro další růst, zejména na globálních trzích.

Vývoj ceny akcií Meta za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie FB Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

3. Microsoft

Společnost Microsoft si udržuje svou atraktivitu s 36 hodnoceními “koupit” a jedním “držet”. Její rozmanité portfolio, včetně prosperující cloud computingové služby Azure, který v minulém čtvrtletí zaznamenal 29% nárůst tržeb, staví společnost do pozice pokračujícího růstu.

Pokroky společnosti Microsoft v oblasti umělé inteligence a její konkurenční kroky vůči společnosti Google v oblasti vyhledávání a služeb podtrhují její potenciál pro další expanzi.

Vývoj ceny akcií Microsoft za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Microsoft Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

4. Uber

Společnost Uber upoutala pozornost 35 hodnoceními “koupit” a jedním “držet”. Pokud bude růst pokračovat, mohl by zisk na akcii společnosti Uber vzrůst z 1,15 USD v roce 2024 až na 6,61 USD v roce 2032.

Poměr forwardové ceny k zisku pro rok 2024 přesahující 53násobek naznačuje, že je současné ocenění akcií značně vysoko. Pro investory může být rozumné hledat příznivější čas pro vstup, ačkoli pro dlouhodobé investory může být akcie stále atraktivní.

Vývoj ceny akcií Uber za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Uber Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

5. CrowdStrike

Společnost CrowdStrike, která vyniká v oblasti kybernetické bezpečnosti, získala 34 hodnocení “koupit” a 2 “držet”. Očekává se, že v odvětví kybernetické bezpečnosti bude pokračovat příznivý trend, ale současnou prémiovou cenu společnosti CrowdStrike může být obtížné ospravedlnit. I s optimistickými prognózami tržeb do roku 2033.

Akcie jsou momentálně pravděpodobně rizikové s oceněním na úrovni 85násobku forwardových zisků a 20násobku forwardových tržeb.

Vývoj ceny akcií Crowdstrike za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie CRWD Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

6. Nvidia

Stejně jako CrowdStrike, i Nvidia zřejmě do svého současného vysokého ocenění zapracovává velmi optimistické předpoklady růstu. Jistě, Nvidia v posledních čtvrtletních zprávách o příjmech vyniká. Při pohledu do budoucna se však rozhodně rýsují velká rizika, a to jak ze strany konkurentů v oblasti výroby čipů s umělou inteligencí, tak i nejistoty, která prostupuje stále se rodící a z velké části nerentabilní oblastí umělé inteligence jako celku.

Společnost Nvidia si vysloužila převážně pozitivních 31 hodnocení “koupit” oproti pouhým třem hodnocením “držet”. Analytici zřejmě předpokládají, že společnost i nadále čeká světlá budoucnost. Je však otázkou, zda při současném ocenění raději nepočkat na atraktivnější nákupní cenu těchto akcií.

Vývoj ceny akcií Nvidia za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nvidia Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

7. Palo Alto Networks

Společnost Palo Alto Networks, další z lídrů v oblasti kybernetické bezpečnosti, má 30 hodnocení “koupit” a 4 “držet”. Ve srovnání s CrowdStrike se ukazatele růstu společnosti Palo Alto zdají být méně působivé, nicméně násobky zisků této akcie zůstávají vysoké.

Investorům, kteří v současné době akcie Palo Alto nedrží, by se mohlo vyplatit vyčkat na pokles, aby získali lepší poměr rizika a výnosu.

Vývoj ceny akcií Palo Alto Networks za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie PANW Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎