Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Které 3 akcie budou nejvíce těžit z růstu indexu S&P 500?

Nedávný prudký růst amerického akciového trhu signalizuje potenciální investiční příležitosti. Zde jsou tři akciové tituly, které si zaslouží vaši pozornost.

Publikováno
Které 3 akcie budou nejvíce těžit z růstu indexu S&P 500?
Zdroj: depositphotos.com

Index S&P 500 pravděpodobně začíná nový býčí trh. Hlavní burzovní index 500 nejvýznamnějších amerických společností v posledních dnech dosáhl opakovaně maxima, což je jeden z předpokladů pro zahájení býčího trhu.

Rostoucí trhy představují pro investory fantastické nákupní možnosti. Které příležitosti však vynikají nad ostatními? Zde jsou tři akcie, jejichž nákup stojí za úvahu:

D.R. Horton – sveze se na vlně zájmu o bydlení?

Mezi zajímavé akcie patří D.R. Horton, přední hráč v sektoru výstavby nemovitostí v USA. Co do objemu provedených staveb jde o největší americkou stavební společnost.

Od skromných počátků v Texasu se společnost rozrostla na 118 poboček ve 23 státech USA. Jejímu růstu napomáhá trvalý nedostatek bytové kapacity. V USA není jiné řešení této krize, než výstavba nových domů a bytů. V posledním fiskálním roce, který skončil 30. 09. 2023 společnost postavila přes 89 000 nových domů.

Příznivé výsledky budou pravděpodobně pokračovat. Podpoří je nejen stoupající poptávka, ale také předpokládané snížení úrokových sazeb ze strany Fedu. To by vedlo ke snížením hypotečních sazeb a dalšímu růstu tohoto sektoru.

Za poslední rok vzrostly akcie o přibližně 60 % a tento pozitivní trend by mohl pokračovat z výše zmíněných důvodů. Přes růstový potenciál zůstávají akcie poměrně levné. Forwardový poměr ceny a zisku (P/E) společnosti se pohybuje okolo 12.

Aktuální vývoj ceny akcií D.R. Horton

Načítání
Načítání
Kupte si akcie DHI Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Meta Platforms – akcie už rostly, porostou nadále?

Společnost Meta Platforms, technologický gigant známý svou dominancí v oblasti sociálních médií, zaznamenala za posledních 12 měsíců nárůst akcií o přibližně 175 %.

S téměř 4 miliardami uživatelů na svých platformách má Meta bezkonkurenční reklamní dosah, který jí nabízí výraznou výhodu oproti tradičním médiím. O těchto číslech si inzerenti v TV nebo tisku mohou nechat jen zdát.

Společnost také zaznamenala ve třetím čtvrtletí roku 2023 výrazný 164% meziroční nárůst zisku. Zde se nejvíce projevila obnovená orientace Mety na zisk, oproti předchozí orientaci na vývoj a investice.

Společnost se navíc staví do pozice klíčového hráče v oblasti vývoje obecné umělé inteligence (AGI). Jedná se o takový druh AI, který by konkuroval lidskému myšlení. Jak ziskový bude tento projekt uvidíme v budoucnu. Zatím je jisté jen to, že se bude jednat o největší investici společnosti v roce 2024, jak uvedl její ředitel Mark Zuckerberg.

Aktuální vývoj ceny akcií Meta Platforms

Načítání
Načítání
Kupte si akcie FB Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Vertex Pharmaceuticals – nová léčiva, nové příležitosti?

Vertex Pharmaceuticals je další akcií, která konzistentně překonává trh a přináší solidní zisky. A to jak během poklesu trhu v roce 2022, tak během následné rally v roce 2023.

Biotechnologická společnost zaznamenala za poslední rok nárůst akcií o více než 40 %, což lze přičíst nedávnému schválení nového léku pro genetickou terapii srpkové anémie. Jedná se o první léčivo srpkové anémie svého druhu. Očekává se, že tato průlomová terapie přinese miliardové tržby jak Vertexu, tak jejímu partnerovi CRISPR Therapeutics.

Kromě toho má Vertex v zásobě řadu slibných produktů, včetně potenciálních léků na cystickou fibrózu. Trojkombinace léků na toto onemocnění se předpokládá jako nejziskovější aktivum společnosti pro příští rok.

Díru do světa by mohl způsobit také preparát VX-548 na akutní bolesti. Přípravek je ve výhodě oproti ostatním lékům, jelikož není na bázi opioidů, tudíž nezpůsobuje závislost a nemá ani nežádoucí účinky řady konkurenčních léků.

Vertex i nadále vyvíjí léčiva a má v rukávu ještě několik preparátů, které potenciálně mohou zaznamenat prvenství ve svém oboru.

Aktuální vývoj ceny akcií Vertex Pharmaceuticals

Načítání
Načítání
Kupte si akcie VRTX Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
2
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎